בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האילתים עושים את זה בעצמם 
 
 מתוך אתר הגאווה האילתי (צילום: קרן לגזיאל)   
 
שי דויטש, הזמן הוורוד

פסטיבל "אילת בגאווה" יוצא לדרך זו השנה השנייה ברציפות. מצעד גאווה, הפנינג ססגוני בחוף הצפוני, שלוש מסיבות, הפלגה ב"ספינת הגאווה", מרתון סרטים ותערוכת יוצרים יפתחו את אירועי הגאווה בישראל. האם אילת מסמנת את עצמה כיעד תיירותי לגייז?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתם זוכרים את הקמפיין הישן "אני קופץ לאילת ושכולם יקפצו"? אז כצעיר גאה חשבתי שמה יותר טוב מלקפוץ לעיר מלאה בהומואים חטובים, מרוחים בשמן שמחכים רק שאבוא אליהם. ואז, כשכבר סיימתי את הנסיעה בדרך המייגעת (לפני שהכרתי את פלאי הטיסה), נוכחתי שהכל פאטה מורגנה. הים קיים וגם החופש, אבל לא בדיוק החופש שאני חלמתי עליו.

כאשר ראש עיריית אילת, גבי קדוש, פרסם את ברכתו במגזין "אילת בגאווה", האילתים שבקהילה הרימו גבה. קשה היה להם להאמין למה שראו עיניהם. גבי קדוש זכה לקבל את "אות יקיר הקהילה" באילת לשנת 2002, בשל הסיוע הרב שהעניק לחברי הקהילה בעיר ולאגודה. בשנתיים האחרונות קרה דבר באילת. אירועי גאווה, חתונה לסבית מתוקשרת תחת חסותה הנדיבה של רשת מלונות "ישרוטל", ליין מסיבות גייז מצליח, מועדון הסרט הוורוד השתתף בחודש האחרון בפסטיבל הסרטים הבינלאומי שהתקיים באילת וערך את קבלת הפנים במסיבת הגייז השבועית במועדון ה"פרידום" במלון "המלך שלמה". שווה לקפוץ לאילת כדי להבחין בהבדל. אילת של היום זה לא מה שהכרתם.

קדוש בירך את משתתפי "אילת בגאווה" וכתב: "העיר אילת - עיר התיירות המובילה בישראל, שמחה וגאה לארח את אירועי הגאווה. אילת היא עיר פתוחה וליברלית, המקדמת בברכה כל תייר, נופש ואורח, יהיו אמונותיו, דעותיו, העדפותיו ואורח חייו אשר יהיו. אילת התברכה במזג אוויר קיצי כמעט בכל ימות השנה, בים כחול וצלול, אך בעיקר בתושבים חמים וידידותיים שישמחו להנעים את זמנכם בעירנו היפה. עיריית אילת התגייסה לסייע לאגודת ההומואים והלסביות מתוך אמונה שעליה לשרת את כלל תושבי העיר וכלל המבקרים בה והעמידה לרשות האגודה מבנה המיועד לפעילויותיה, זאת בנוסף כמובן, לסיוע אותו היא מעניקה בארגון אירועי הגאווה".

עוד כתב קדוש בברכתו: "אני סמוך ובטוח שאירועי הגאווה בעירנו יהיו מוצלחים, מהנים ו... עליזים, ומקווה שיהפכו למסורת רבת שנים גם באילת". אירועי הגאווה שהתקיימו בשנה שעברה באילת, יש לציין בפעם הראשונה בהיסטוריה של העיר, אכן היו מוצלחים ובעקבות אותה הצלחה ולאחר שהופקו הלקחים, החליטו באילת לקיים זו השנה השנייה ברציפות את "אילת בגאווה", פסטיבל ססגוני לקהילת ההומואים, הלסביות, הבי והטרנס בישראל. בעקבות שיתוף פעולה מלא עם האגודה, הפסטיבל באילת יפתח השנה, באופן רשמי, את אירועי הגאווה בישראל, שיסתיימו במצעד המסורתי בתל אביב.

"אילת בגאווה" הוא פרוייקט תיירותי, במסגרתו מצפים לארח בעיר אלפי גייז מכל רחבי הארץ. אירועי הגאווה באילת ייפתחו ביום חמישי, 29.5, ויהוו, למעשה, יריית פתיחה לכלל אירועי הגאווה המתוכננים בישראל.

האגודה הארצית החליטה לכנס את חבריה לאסיפה הכללית החצי-שנתית באילת, מלון "המלך שלמה" נעתר לבקשת האגודה והעמיד לרשות האסיפה הכללית את אולם האירועים המפואר. בתום האסיפה הכללית יתקיים קוקטייל חגיגי לציון פתיחת חודש הגאווה בישראל. במהלך הקוקטייל, שייערך בחסות ראש העירייה, יוענקו תעודות הוקרה ליקירי הקהילה, אשר פעלו בשנה האחרונה לקידום מטרות הקהילה בעיר.

מסיבת הפתיחה תתקיים ביום חמישי בחצות במועדון ה"סקופ" באזור התעשייה, עם רקדנים, מופעי דראג ודי.ג'יי ויק (רזידנט ליין התענוגות של ה"דום"). ביום שישי בצהריים יתכנסו משתתפי הפסטיבל מכל רחבי הארץ במרכז העיר, אליהם יצטרפו חברי ופעילי הקהילה באילת, צוותי בידור ותושבי העיר ובפעם השנייה יצא מצעד הגאווה ממרכז העיר אל עבר החוף הצפוני.
 

מצעד עם גמלים

המצעד באילת יישא גם השנה אופי שונה וישתתפו בו לא רק משאיות אלא גם מיצגים של ים, שמש ומדבר: טרקטורונים, גמלים וסירות מפרש נגררות. הפנינג הגאווה מתקיים השנה בחוף "פפאייה", וזאת כדי לאפשר לחוגגים תחת השמש האילתית היוקדת ליהנות ממסיבת חוף צוננת. בימת בידור מרכזית עם הופעות אומנים, תצוגות אופנה ומצעד די.ג'אים יפתחו את האירוע שבמרכזו, לראשונה בישראל, יערך מפגן גאווה ימי בהשתתפות אופנועי-ים, סירות מהירות וגלשנים ממרכזי הספורט הימי באילת.

בחצות תתקיימנה שתי מסיבות מקבילות: אילנה שירזי ודגנית ברוכי מורידות את ליין "Women Party" לאילת למסיבת נשים מרכזית ביום שישי 30.5 בחצות ב"פאפייה נייטס" (בחוף פפאייה). במקביל, תתקיים מסיבת הגאווה המרכזית במועדון ה"פלטיניום", במסגרת ליין מסיבות "פרידום". במסיבה המרכזית צפויים לנגן DJ Heaven מלונדון, "בנות הפרידום" (הגרסה האילתית של "בנות פסיה") יעלו בהרכב מורחב ורקדני הסטודיו של קלוד דדייה יפזזו על בימות המועדון. בשבת בצהריים תצא ספינת הגאווה עם קבוצות הנוער של האגודה מכל הארץ, והמארגנים מבטיחים, שבמידה ותהא דרישה - תצאנה ספינות נוספות. החל משעות הצהריים יחל מרתון סרטים הומו-לסביים באולם הקולנוע של מלון "ריביירה" והחופים בעיר יציעו מסיבות חוף פתוחות לקהל הרחב.

רשת מלונות "ישרוטל" נותנת גם השנה את חסותה לפסטיבל "אילת בגאווה" ומציעה חבילות נופש אטרקטיביות במלונות "אגמים" ו"ריביירה". אירועי הגאווה באילת מתקיימים בשיתוף עם עיריית אילת, העמותה לקידום ופיתוח התיירות, התאחדות המלונות אילת, לשכת המסחר וכמובן אגודת ההומואים, הלסביות, הבי והטרנס בישראל.

במהלך שנת 2001, בתחילתה של הפריסה הארצית, הוקם לו סניף האגודה הדרומי באילת והערבה. עם הקמתו פנו ראשי הסניף אל ראש העיר, גבי קדוש, אשר נתן ברכתו לסניף החדש והעניק לו מקלט שישמש בית זמני עד למיסוד בית קבוע לפעילותו. מרגע שמיעת שריקת הפתיחה החלה העיר אילת, מהעומד בראשה ועד אחרון תושביה, לקבל אל חיקם את חברי הקהילה.

במשך שנים הקהילה האילתית (שזה המקום לציין שמורכבת מהומואים, לסביות, בי וטרנסג'נרס אשר חיים יחד באושר) גדלה לה בחבלי לידה קשים הרחק מאזור המרכז המתפתח ומקבל, בו נפתחים חדשות לבקרים בתי קפה, פאבים ומסיבות לקהילה. בעזרת קומץ אנשים קטן אשר החליט לקחת את העסק לידיים ולעשות משהו למען הכלל, ראויים לציון אביבית גרינבאום בתחום הנשים ושחר אלקיים בתחום חיי הלילה, אשר בנו את אבני היסוד למה שקיים היום.

פרטים על אירועי הגאווה באילת אפשר למצוא באתר הגאווה של אילת, או באתר הרשמי של העיר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by