בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גיקים וקלינגונים ברחבת הסינמטק 
 
 
מערכת מיקסר

"סולאריס" של סודרברג וקלוני, שלא הגיע לארץ, יוקרן בפסטיבל המדע הבדיוני והפנטסיה שיתקיים בחול המועד בסינמטק ת"א

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הקרנה מיוחדת של "סולאריס", סרטו של סטיבן סודרברג שלא זכה (וכנראה שגם לא יזכה) להקרנה מסחרית בארץ, תעמוד במרכז פסטיבל אבק כוכבים, המוקדש למדע בדיוני ולפנטסיה, שיתקיים בחול המועד בסינמטק ת"א, ויוקדש הפעם לנושא "חטא ועונש".

הפסטיבל יימשך שלושה ימים, בין 20-22 באפריל, ויכלול הקרנות סרטי מדע בדיוני קלאסיים וחדשים, סדרות מדע בדיוני ופנטסיה - חלקן בהקרנת בכורה ארצית - הרצאות מאנשי אקדמיה ומקצוע על נושאי הספרות הטולקינאית, חידונים, הופעה קומית ועוד. הכנס מוקדש לזיכרה של רות לבנית ז"ל, מתרגמת שר הטבעות, שהלכה לעולמה לפני מספר חודשים.

בנוסף יוקרנו סרטי סטודנטים מתוצרת הארץ בנושאי מדע בדיוני ופנטסיה, "התפוז המכני" של קובריק, ו"תוכנית 9 מהחלל החיצון" - שנבחר לסרט הגרוע ביותר בהיסטוריה של הקולנוע.

בנוסף יוקרנו פרקים מסדרות "מסע בין כוכבים" לדורותיה וסדרות מדע-בדיוני שטרם נראו בארץ, כמו "Taken" של סטיבן שפילברג, "פיירפליי" מבית היוצר של ג'וס ווידן, ופרקי "באפי" שטרם נראו כאן.

חובבי טולקין יזכו לפגוש את הטייסים שתירגמו את "ההוביט" בכלא המצרי; פרופ' יעל רנן תרצה על נשים בעולם המיתי, ואנשי אגודת טולקין ירצו על מבחר נושאים מתוך העולם הבדיוני של אלילם. כמו כן יתקיים ארוע מיוחד לזיכרה של רות ליבנית ז"ל, מתרגמת שר הטבעות, שלאחרונה הלכה לעולמה.

לסיום, שחקן הפרינג' איתי נחמיאס, יציג את שר הטבעות כפי שלא נראה מעולם בשילוב הפקה מקומית למבחר משירי שר הטבעות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by