בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ההוצאה הזאת מוכרת לי מאיפשהוא 
 
 
אורלי גונן

אורלי גונן מסבירה לכם מה עושים עם התלושים לחג. משרון רוטר דרך קומון ועד טוק טוק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"בפרוץ האביב עשה לך קניות, עשה ואל תשאל שאלות." פסוק זה נשמט כנראה רק בטעות מתרי"ג מצוות עשה ואל תעשה ב"שולחן ערוך". נשמט, ואף על פי כן הוטמע יופי בעם ישראל של העת הנוכחית.

לא אתעטף בארשת צביעות ואלהג על מסחריות החג - גם אני קניתי. אבל הפעם במקום לצייד את סובבי במסחטת מגנזיום סופר-מעוצבת-רטרו-שיק, החלטתי בצעד נחרץ ובלתי משתמע לשתי פנים לקנות את המתנה לעצמי.

לדעתי זו רפורמה שכדאי להנהיג בכל בית, ולו רק בשביל לחסוך את טרחת החלפות פוסט-החג ולהשיב את כל השלמהארצים והריטות שדודה טובה הביאה, לגבולם שבחנות הדיסקים. (מעבר לזה, השמחה הילדותית הטמונה בקבלת מתנה מעצמך היא משהו שכל אדם חייב לעצמו, במיוחד בעידן התלושים).

קניתי לעצמי אוהל איגלו, חשבתי שהגיע הזמן שיהיה לי נכס עם שלושה כיווני אוויר. לא היתה כמעט התלבטות, שכן את הדיסקים המוזכרים למטה כבר יש לי.

אם יש כמה מכם שלא נשבו בקסמו של האוהל וכן קיבלו תלושים לחנות דיסקים זו או אחרת, הדיסקים שאתם צריכים לקנות בהם.
 

שרון רוטר: שרון רוטר (נענע דיסק)

שרון רוטר, שעד לא מזמן נודעה כ"זמרת הליווי של ברי סחרוף", הוציאה את אלבום הבכורה הכי מרענן וכיפי שנוצר כאן בזמן האחרון. הבוסריות בדיסק הזה מתבררת כיתרון גדול ומקסים ובמקביל אליה ניצבת גם הפקה מוסיקלית משומנת ועמוסת שמות וותיקים כמו מושיק קופ, חיים לרוז וסחרוף עצמו (שאולי גם גורעים במעט מהחופש שהיתה יכולה לקחת לעצמה רוטר).

אם אתם במצוקת יין בסדר -‏ הדיסק הזה ישמח לבב אנוש לא פחות.
 

אמנים שונים: פסקול שבתות וחגים (אן.אם.סי)

כנראה שאחת הסיבות היחידות להישאר נאמנים לכבלים היא "שבתות וחגים", שמעכשיו גם מתהדרת בפסקול חדש. כיאה לסדרה טובה, גם הפסקול כזה וכולל אוסף של 18 שירים תוצרת הארץ שכמעט בטוח שלא תמצאו בשום מקום פרט לאלבומים המקוריים מהם נלקחו. מעמיר לב וקרני פוסטל ועד שלום חנוך ואהוד בנאי, האסופה הזו לא רק שמייצרת ייצוג הולם לרחשי הסדרה, גם מביאה תמונת מצב ישראלית מפרספקטיבה ייחודית.
 
 

The Stone Roses: The Very Best of The Stone Roses (אן.אם.סי)

אוספים לשוחרי מוסיקה הם כמו טופו לאוהבי בשר -‏ מיותר וחסר טעם. יחד עם זאת פגשתי כמה אנשים שדווקא ניחנו בכשרון מיוחד ומסוגלים לשמוע אוסף ולאכול טופו בו זמנית. בדיוק בשביל האנשים הללו (וגם לכל מי שלא מתכוון להצטייד באלבום הבכורה המצוין של הלהקה) הרכיבו את האוסף החדש של הסטון רוזס. מגיע ללהקה החשובה הזו את הכבוד שבאוסף ובכלל, זה תמיד משמח לגלות עוד דיסק שכולל את “She Bangs the Drums”‏.
 

Common: Electric Circus (הליקון)

הדיסק אמנם יצא כבר לפני יותר מארבעה חודשים, אבל אצלי הוא עדיין מככב במערכת. הראפר הגאון הזה (וזו לא היסחפות זולה - אפילו אייל רוב אמר) עושה מוסיקה שבו בעת מצליחה להיות מלאת גרוב, חכמה ומתוחכמת (בניגוד לכמה מעמיתיו לז'אנר). האלבום כולל שיתופי פעולה למכביר, בולטים במוצלחותם הם “Nw Wave"‏ עם הסולנית של "סטריאולאב" ו“I Am Music"‏ עם ג'יל סקוט. לא רק ללובשי בגדים רחבים.
 

Manitoba: Up In Flames (אם.סי.איי)

זה די פשוט -‏ אם יש לכם חופש בפסח וטרם מילאתם אותו בפעילויות, כדאי מאד לפנות זמן לדיסק הזה ולהתמסר לצליליו של מאניטובה, שייקח אתכם לכל מקום אליו תסכימו להצטרף. עם אלקטרוניקה שנושקת לא פעם לגזרת הרוק הוא יזכיר לכם כל כך הרבה דברים שכבר אהבתם, שפשוט תתאהבו מחדש. מאיפה הגיעו פתאום החצוצרה/תופים/וואטאבר האלה, תמצאו את עצמכם שואלים לא פעם בסיפוק מחויך.
 

Talk Talk: Color of Spring (אן.אם.סי)

למי שמחפש דווקא קלאסיקה, הנה אחת אביבית במיוחד. לונדון, 1986, אורגני האורות מרצדים בקצב הגל החדש וטוק טוק מוציאים אלבום שלישי מלא מלנכוליה אופטימית (וכולל את השיר הענק “Life’s What You Make It"‏). בתוך עטיפה של אלבום פופ מתגלה יצירה עשויה שכבות על גבי שכבות של מקצוענות מוסיקלית בטכניקה, בכתיבה, במקוריות ובגיוון.

אני מכירה יותר מאדם אחד שכולל את האלבום הזה בעשיריית הדיסקים הטובים ביותר בכל הזמנים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by