בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לא יוצאים מהבית, אולי רק כשפורצת שריפה 
 
 
צביקה בשור

צביקה בשור עושה סדר בתפריט הטלוויזיוני של החג. מ"אינדיאנה ג'ונס", דרך "משחקי מלחמה" ועד "רקוויאם לחלום"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אינדיאנה ג'ונס וסרטי ההמשך

דווקא ערב הסדר כמו ננטש על ידי ערוצי הסרטים. אולי חושבים שם שהמטען הגסטרו-קלורי שנעמיס על הקיבה ייטול מהמוח סיכוי לאספקת הדם הנחוצה לבהייה איכותית במסך. אולי הם יודעים שבכל מקרה ארסנל-יונייטד מעניין אותנו הרבה יותר. ובכל מקרה, הסרט היחיד שבאמת ראוי לכתוב עליו הביתה בלילה שמכל הלילות הוא "שודדי התיבה האבודה" בערוץ הראשון, מופת ההרפתקאות של סטיבן שפילברג והאריסון פורד. חפירות במדבר, מטוסים גנובים וזעמו הקדוש של הברוך הוא לפינאלה - אין אלטרנטיבה מהנה יותר מזו לסט הבדיחות הפוסט-סדריות הקבועות של סבא. בשישי ובשלישי ישדר הערוץ גם את שני סרטי ההמשך המוצלחים עד מאוד של המקור.

("אינדיאנה ג'ונס ושודדי התיבה האבודה" - ערוץ 1, רביעי, 22:45)
("אינדיאנה ג'ונס המקדש הארור" - ערוץ 1, שישי, 22:10)
("אינדיאנה ג'ונס ומסע הצלב האחרון" - ערוץ 1, שלישי, 22:30)
 

אנשים ומחשבים

היום שאחרי הסדר. קמתם בדיוק לארוחת צהריים מאוחרת, בלסתם קלות והתיישבתם משוללי תוכניות ושאיפות מול הטלוויזיה. זמן טוב לקבל מנת כלום נעימה ומדגדגת. בדיוק מה שיש לערוץ MGM להציע. שני סרטי הגיקים של אמצע שנות השמונים, כשבקומודור היה חור ואף אחד לא ידע מי זה ביל גייטס. זה מתחיל עם "חלום אלקטרוני" הרומנטי, ומשולש האישה-גבר-מחשב שבמרכזו. שיר הסיום של הליגה האנושית, והופ, אתם ב"משחקי מלחמה", עם מתיו ברודריק כהאקר צעצוע שכמעט מתחיל מלחמת עולם ונאבק במקביל באהבת בוסר. אגב, משרד התרבות הודיע כי למי שיצפה בשני הסרטים גם יחד יוענק פטור ממסיבות אייטיז עד סוף השנה.

("חלום אלקטרוני", MGM, חמישי, 16:55)
("משחקי מלחמה", MGM, חמישי, 18:30)
 

מוות לחיים

מתוך "רקוויאם לחלום"
 מתוך "רקוויאם לחלום"   
לא ראיתי את "רקוויאם לחלום" של דארן ארונופסקי מאז שראיתי אותו בקולנוע, לפני כמעט שנתיים. לומר את האמת, אני די מפחד מהצפייה השניה. רקוויאם, המספר את סיפורם של ארבעה אנשים המאבדים את שפיותם ותומתם בעולם של התמכרויות, הוא סרט סוחט כל-כך, שאפילו הבכי בסופו לא משחרר מהמועקה האדירה שהוא מביא. ובכל זאת, נראה לי שבליל חמישי האצבע תשלטט לכיוון יס 2, כדי לצפות בסרט מרתק ויפה, עם הופעות נפלאות של אלן בורסטין, ג'ארד לטו וג'ניפר קונלי. אל תטרחו להתקשר אלי אחרי זה.

("רקוויאם לחלום", יס 2, חמישי, 23:40)
 
 

הכושי עשה את שלו

מלחמה היא זמן מצוין להשתגע בו, אפילו אם אתה לא נלחם. "גבעת הגברים" של סידני לומט מספר את הסיפור המטרף של כלא צבאי של הצבא הבריטי במלחמת השניה. המחנה המבודד תקוע באמצע שום מקום שבאפריקה, ומנוהל ביד רמה וקשה על ידי המפקד האנגלי להחריד שלו. כשיום אחד מגיע למחנה ג'ו רוברטס (שון קונרי), מפקד סורר שמואשם בפחדנות אל מול האויב, מתחיל מאבק בין שני אנשים חזקים ונטולי גמישות. סידני לומט הבמאי מצליח ליצור טרגדיה גברית אמיתית, הבודקת את היכולת שלנו למרוד באמת. הופעה חזקה להפליא של קונרי ואחת פשוט מדהימה של אוזי דייויס כחייל שחור בצבא לבן. סרט מומלץ עד אימה.

("גבעת הגברים", TCM, שישי, 19:55)
 

טנסי בטי.סי.אם

טנסי וויליאמס הוא וודאי המחזאי האהוב עלי. איש שמצליח ליצר דרמות דחוסות כל-כך בכאב וסקס, שהנשימה נעתקת. בפסח הזה פיזר ערוץ TCM, במיוחד לכבודי (אבל גם אתם יכולים לצפות), שלושה סרטים המבוססים על מחזות שלו. זה מתחיל מ"ציפור הנעורים האבודה" עם פול ניומן בערב הסדר, ממשיך ביום ראשון עם "חתולה על גג פח לוהט" וההופעה הדרומית המיוזעת להפליא של אליזבת טיילור כמגי, ופול ניומן (שוב) כבריק, בעלה הלא-לגמרי-מתפקד. ובשלישי "ליל האיגואנה" של ג'ון יוסטון, עם ריצ'ארד ברטון ככומר המיוסר.

("ציפור הנעורים האבודה", TCM, רביעי, 22:00)
("חתולה על גג פח לוהט", TCM, ראשון, 22:00)
("ליל האיגואנות", TCM, שלישי, 22:00)
 

וכל השאר

קצרה היריעה מלדווח בנפרד ובהרחבה על כל אחד הסרטים הראויים שיצופו אל המסך במהלך חול המועד, ואפשר רק לאזכר אותם ברפרוף. מאיפה נתחיל? אולי משלושה סרטים של דיוויד לינץ': "סיפור פשוט" יוצא הדופן והמרגש (שישי, 16:50 ביס 3), "לב פראי" הבוער (שני, 23:30 ביס 2) ו"טווין פיקס: אש הולכת איתי" המעולה אך זנוח (רביעי הבא, 23:35 ביס 2). במסגרת רצועת הסרטים הבדויה מהצד ההזוי של אמריקה ישודרו גם "פחד ותיעוב בלאס ווגאס" של טרי גיליאם עם ג'וני דפ (ליל שישי, 1:10 ביס 3), ו"אמריקן פסיכו" (שני, 21:45, יס 2 - וגם רביעי הבא, 24:15 בערוץ הסרטים).

קלאסיקות יוקרנו למכביר: בין השאר אפשר למצוא את "מופע הקולנוע של רוקי" בערב הסדר (24:00, סינמה 2), "אפוקליפסה עכשיו" בגרסתו המוארכת (שישי, 21:45 ביס 4), "המציצן" של מייקל פאוול (שבת, 24:55, יס 2), "ג'ורג'יה" של ארתור פן (שבת, 18:15, MGM), "משחק הדמים" עם מר סטאלון (שני, 21:45, יס 4) ו"רמבו" מיד אחריו, "פני צלקת" עם פאצ'ינו (שלישי, 21:45, יס 4), ושלישיית "הסנדק" (שלישי-חמישי, סינמה 3). יום רביעי הבא יוקדש לסרטיו של וודי אלן ב-MGM, בעוד ערוץ הסרטים מביא את "מפגשים מהסוג השלישי" (16:48) על הר הפירה שלו. ובחמישי שאחריו בסינמה 2 - שלישיית "בחזרה לעתיד" ומשפחת מקפליי המעיקה.

עוד כמה שנחטא אם לא נציין: "האיש שלא היה שם" של האחים כהן (שישי, 19:45, יס 2). "המלט" בביצוע הציני והמופתי של קנת בראנה (שבת, 15:05, סינמה 1). "בריג'יט ג'ונס" (שבת, 21:45 סינמה 2) לבנות סתם, "גו פיש" (ראשון, 22:00 ב-MGM) לבנות עם מלפפון. "חתול שחור חתול לבן" המצחיק נורא של קוסטריצה (שני, 15:50 ביס 3). רביעי הבא מוצף בכמה נפלאים, כמו "העולם שבפנים" של טרי זוויגוף (18:10, יס 1), "ילדי גן העדן" (20:30, יס 3) ו"צבע גן העדן" הנפלאים של מג'יד מג'ידי, "שטח הפקר", זוכה האוסקר הזר של השנה שעברה (18:50, יס 3) וכמובן "מטריקס" לקינוח בערוץ הסרטים (22:00).

ומי שרוצה לסיים את חול המועד באווירת חול נכאים, מוזמן לצפות ביום חמישי שלפני החזרה לעבודה ב"המורה לפסנתר" הסוטה והמדכא של מיכאל האנקה (23:35, סינמה פריים).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by