בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"לבנת רואה את אמני המדינה כמשרתי השלטון" 
 
 פרט מתוך עבודה של גרשוני   
 
מערכת מיקסר

לאחר שהאמן משה גרשוני הודיע כי אינו מוכן להשתתף בטקס פרס ישראל, הגיבה שרת החינוך וגזלה ממנו את הפרס. גרשוני: אעתור לבג"ץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האמן משה גרשוני יעתור לבג"ץ נגד החלטת שרת החינוך, לימור לבנת, לשלול ממנו את פרס ישראל. בראיון לקול ישראל קרא ללבנת להתפטר והגדיר את דבריה נגדו כ"חוצפה וגסות רוח".

"הארץ" מספר שאתמול הודיעה שרת החינוך כי החליטה שלא להעניק את פרס ישראל בציור לגרשוני, לאחר שזה הודיע כי הוא שמח לקבל את הפרס אך אינו מתכוון להשתתף בטקס הענקתו, המתוכנן להיערך ביום העצמאות. "זה לא הזמן לפרסים וחגיגות", אמר.

בהודעתה כותבת לבנת: "אין לגרשוני לצפות, כמי שבחר להתעלם ולבוז לממשלת ישראל הנבחרת, לסמליה ולטקס פרס ישראל, כי המדינה תכבד אותו. במדינה דמוקרטית מכבדים את חופש הביטוי של כל אזרח. אך אזרח שאינו מכבד את המדינה אינו זכאי להתכבד בפרס החשוב ביותר שלה".

עורך דינו של גרשוני, אביגדור פלדמן, הודיע כי יעתור לבג"ץ נגד ההחלטה לשלול מהאמן את הפרס. פלדמן הבהיר כי אינו מקבל את עמדת משרד החינוך, שלפיה היעדרות מהטקס כמוה כוויתור על הזכות לקבלת הפרס. "אין הוא מוותר על הפרס ולא ניתן לשלול ממנו את זכייתו אך ורק בשל פעולתו בהתאם לחירותו האזרחית וחופש הביטוי שלו".

פלדמן כתב ללבנת כי החלטתה "מבטאת השקפת עולם נבערת מתרבות ודעת, הרואה את אמני המדינה כמשרתי השלטון ונבחריו ואת פרס ישראל כנחלתה הפרטית של שרת החינוך, התרבות והמדע. בשחצנות של שר שאופקיו צרים והאמביציות התקשורתיות שלו מרקיעות שחקים, העלבת את משה גרשוני בפומבי והצגת אותו כמי שמושיט יד לקבלת הערכה וכבוד"

"גרשוני קיבל את הפרס על תרומתו לאמנות הישראלית, על רגישותו כאמן ועל תרומתו לחברה וערכיה, ולאו דווקא תרומתו לשרת החינוך או אפילו לראש הממשלה", כתב ללבנת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by