בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מכת דוגמנים 
 
 
אודליה ברקין

אודליה ברקין בודקת את הביקורות על הסרטים החדשים בקולנוע: "ירח דבש מטורף", "יחצ"ן המסיבות", "פגישה עיוורת", "שעת האפס", "שחקי אותה כמו בקהאם" ו"בעיר ללא גבולות". שווה צפייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ירח דבש מטורף

 
Just Married

שרה (בריטני מרפי) בחורה עשירה מבית טוב, נישאת לבחיר ליבה טום (אשטון קאטצ'ר) בחור עני וכלומניק, וזאת למגינת לבם של בני משפחתה הטוענים שהיא צעירה מדי מכדי להתחתן. אהבתם עומדת למבחן כשהם חווים ירח דבש מהגיהינום, ובמהלכו כל מה שיכול להשתבש משתבש, והם מגלים שהם בעצם לא מכירים אחד את השני כל כך טוב כמו שחשבו. קומדיה.

במאי: שון לוי. 95 דקות, ארה"ב 2003
(למידע על זמני ההקרנות)
 
Film Critic: כמו ירח הדבש הכושל גם הסרט הזה מתחיל להידרדר כבר בשניות הראשונות שלו. אנחנו יודעים את הקונפליקט המרכזי כבר בסצינות הראשונות ולא נותר לנו אלא לצפות בשעמום בפלאשבק אחד ארוך ובסיומו ההפי אנד הבלתי נמנע.

Real.com: קאטצ'ר ומרפי חמודים להפליא ומדי פעם מצליחים להרים את הסרט מעל לקומדיית הנעורים הרגילה, אבל אז מגיעות שורות התסריט, והסרט שוב צונח למטה. גרוע ומפוספס.

Hollywood.com: לא מטופש מספיק. סתמי ומשעמם. הומור סלפסטיק וולגארי וזול. קאטצ'ר תקוע באותה דמות של הטיפש האטרקטיבי כבר 3 שנים. מרפי בטח עשתה את הסרט הזה כי הסוכן שלה אמר לה שזה יהיה צעד חכם.

ואודליה מסכמת: קומדיה גרועה ולא מעניינת. שווה צפייה אך ורק כדי לראות את אשטון קאטצ'ר החינני שמופיע רטוב ולעיתים לא כל כך לבוש, או כדי ללכת לבדוק את הכימיה בין השחקנים ולדמיין איך הם מתאהבים (השניים הכירו בסרט והפכו לזוג בחיים).
 

יחצ"ן המסיבות

 
National Lampoon' s Van Wilder

כבר שבע שנים ש-ואן ווילדר (ריאן ריינולדס) לומד בקולג', כשאת רובן הוא מבלה במסיבות פרועות. כשאביו מחליט שהגיע הזמן להפסיק לשלם את שכר הלימוד שלו, ואן הופך ליחצ"ן מסיבות וכך מרוויח את מחייתו. גוון (טרה ריד) היא כתבת בעיתון הקולג' שצריכה לעשות כתבה אודות ואן. ככל שהיא לומדת אודותיו יותר, היא מוצאת את עצמה נמשכת אליו והוא מגלה שבעצם מחכה לו מסיבה אחת גדולה. קומדיה.

במאי: וולט בקר, 92 דקות, ארה"ב 2002
(למידע על זמני ההקרנות)
 
 
Film Critic: מתוך הנחה שהפרשות גוף האדם כבר חדלו לזעזע אותנו, הסרט מתעסק בהפרשות של חיות וסצינה שלמה בו עוסקת באכילת זרע של כלב - אנין למדי. אפילו תיכוניסטים מוטרפים מהורמונים וחרמנים, יתאכזבו מהסרט הזה - אף בדיחה לא עובדת, והכל נראה מוכר ועייף.

Real.com: סרט נטול עלילה ופואנטה - פשוט בזבוז זמן. מקבץ סצינות מחוברות אחת לשנייה ללא כל הגיון או משמעות. חובה לוותר. שווה לקחת בגירסת הדיוידי רק בשביל הבונוסים הקצת משעשעים.

EYE Weekly: הסרט מתיימר להיות קומדיה פרועה ונכשל בגדול. אפשר היה להתעלם מהפיגור הכללי והשוביניזם הגס, אם הבדיחות לא היו כל כך זקנות. הסרט כל כך עבש שהוא בקלות היה יכול להיחשב להמשך ל"נקמת המרובעים" הקלאסי.
 

שחקי אותה כמו בקהאם

 
Bend it Like Beckham

ג'ס (פרמינדר קיי נדרה) בת ה-18 היא שחקנית כדורגל מוכשרת שמאוהבת בדיוויד בקהאם וחולמת על עתיד בכדורגל מקצועני, אבל משפחתה ההודית דווקא הייתה מעדיפה לו הייתה מתחתנת עם בחור הודי חביב, וסופסוף לומדת לבשל. דרמה קומית.

במאי: גורינדר צ'אדה (מה מתבשל?), 112 דקות, אנגליה 2002
(למידע על זמני ההקרנה)
 
Film Critic: כמו בקהאם זהו סרט חם ומלא נשמה שנראה טוב ומבדר קלות. הבמאית מצליחה להראות את החסרונות והיתרונות שבכל אחת מהתרבויות - הבריטית וההודית, ואת האופן בו הן מעצבות את הנשים שלהן. היה יכול להצליח הרבה יותר אם השחקנים הראשיים היו נותנים הופעות פחות רדודות וחלולות, ולא נראים כאילו הם זורקים את השורות שלהם כבדרך אגב.

Real.com: "בילי אליוט" פוגש את "מזרח הוא מזרח". לכאורה עלילה צפויה וקונפליקט ברור, אבל הגיבורה המשוגעת שלו והטיפוסים, הופכים את הסרט למלא קסם ומלא הומור חם. היה לסרט פוטנציאל להפוך לדרמה מעמיקה אך התסריטאי והבמאית החליטו להשאיר אותו ברמת הקונפליקט הסטריאוטיפי.

Hollywood.com: קשה שלא להתאהב בג'ס. סרט גירל-פאוור מרתק ומבדר. מדגים כיצד כמו בקהאם, גם ג'ס מצליחה לשחק אותה ולקרוא תיגר על חוקי המגדר, החברה והתרבות שלה. לא יצירת מופת אבל בהחלט מרתק.
 

שעת האפס

 
The Core

שורה של אסונות עולמיים מחרידה את מיטב המומחים. הגנרל תומאס פטרסל (ריצ'ארד ג'נינגס) מזמן לוושינגטון את הגיאו פיזיקאי ד"ר ג'וש קיז (אהרון אקהרט) ואת מדען האטום הצרפתי, ד"ר סרגיי לבק (צ'קי קריו) בכדי לקבוע אם פעילות צבאית סודית אחראית לאסונות השונים. קיז מגלה שהמסתורין מאחורי הטרגדיות מפחיד הרבה יותר מכל פעילות צבאית אסורה - ליבת כדור הארץ הפסיקה להסתובב. כתוצאה, השדה האלקטרומגנטי של הכוכב מתמוטט, ואיתו גם ההגנה מפני קרינת השמש.

ד"ר קיז מבקש את עזרתו של הגיאו פיזיקאי ד"ר קונרד זימסקי (סטנלי טוצ'י), מדען מגלומן ואגו-מניאק. יחד הם מגיעים למסקנה שהדרך היחידה להפעיל מחדש את ליבת כדור הארץ מחייבת נסיעה אליה. אבל איך?

בחלק נידח של המדבריות של יוטה, המדען ד"ר אד ברזלטון (דלרוי לינדו) המציא כלי רכב תת קרקעי היכול לחדור לעומק כדור הארץ. עכשיו הכל תלוי בקיז, קבוצה של מדענים, והאסטרונאוטים רבקה "בק" צ'יילדס (הילארי סוונק) ורוברט אייברסון (ברוס גרינווד). הם נבחרו למסע מסוכן אל ליבת כדור הארץ, במטרה לפוצץ מטען גרעיני שאמור להפעיל מחדש את הליבה ולהחזיר איזון לכוכב. האם הם יצליחו?

במאי: ג'ון אמייל (מלכוד, קופיקאט, סומרסבי), 110 דקות, ארה"ב 2003
(למידע על זמני ההקרנות)
 

ביקורות

Film Critic: בדיוק כמו "ארמגדון" רק בבטן האדמה במקום בחלל החיצון. טכני וקר, חסר את הלב והנשמה שמילאו את "ארמגדון" והפכו אותו למוצלח. כאן לא ממש אכפת לנו מהדמויות. לא מספיק מלא-דמיון כמותחן מדע-בדיוני, לא מספיק מגניב כסרט אפקטים.

Real.com: סרט מופרך לחלוטין מכל הבחינות. התסריטאים והבמאי משתעשעים ברמת המגוחכות שלו, והולכים אתה עד הסוף; התוצאה - סרט מהנה למדי, קלאסי לבליסת פופקורן וצפייה בסוף העולם.

Hollywood.com: התסריט נוסחתי מדי ולכן גם צפוי מראש. האפקטים מאכזבים. סטנלי טוצ'י מקסים כתמיד, והוא היחיד שמביא דמות מעניינת. לא מומלץ במיוחד.
 

פגישה עיוורת

 
Blind Date

ירון פינק הוא רון, דיפלומט ישראלי המשמש כנספח התרבות של ישראל בפריס. שירז טל היא מאיה, מתרגמת סרטים תל-אביבית, העובדת על תרגום הסרט הרומנטי "נוטינג היל". יד הגורל מזמנת לשולחנו של רון, שהגיע לארץ לסיים את תהליך גירושיו, כרטיס ביקור נשכח, ועליו שמה של מאיה בן-דור, מתרגמת סרטים. מבלי משים מתגלגל הכרטיס יחד עם הסיגריות לכיס המקטורן שלו. מפריס הוא מתקשר אליה, שומע את קולה ומנתק. ואז מתפתח בין השניים סיפור אהבה יוצא דופן בין יבשות ובעילום שם. קומדיה רומנטית. עוד משתתפים: סמדר קלצ'ינסקי, רפי אמזלג.

במאי: חיים בוזגלו ("מרחב ירקון", "זינזאנה"), 108 דקות, ישראל 2003
(למידע על זמני ההקרנות)
 
"פגישה עיוורת" מבוסס על ספור אמיתי שהתרחש בצעירותו של הבמאי חיים בוזגלו, כשחי בפריס והכיר את אשתו לעתיד בפגישה מיוחדת במינה. פגישה עיוורת, חסרת פנים, בין גבר לאשה שלא ידעו דבר איש על רעהו ונפגשו בדירה חשוכה בפריס לאחר חיזור אנונימי רומנטי בין פריס לתל אביב.

הפגישה הולידה נישואים, שני ילדים ולבסוף גירושים. האשה הפכה למאפרת סרטים והגבר לבמאי. היא כרמית, המאפרת של הסרט והוא בוזגלו הבמאי. נער המים בצוות ההפקה הוא בנם איתי. הסרט צולם בשגרירות הישראלית בפריס בה עבד אז בוזגלו כמאבטח וכן באמסטרדם מתוך נאמנות לסיפור האמיתי.

לאחר סדרה ארוכה של מבחני בד נבחרו לתפקידים הראשיים שני דוגמנים שמעולם לא שיחקו וזו להם הופעה ראשונה בקולנוע. שירז טל וירון פינק, לא ידעו דבר אחד על השני גם בשלבי הבחירה וגם בצילומים עד לרגע פגישתם בחושך בדירה בפריז. הם אפילו שיחקו זה מול זו קרוב לשעתיים בחושך מבלי לראות אחד את השני וגם בתום הסצינה עדיין לא ידעו עם מי שיחקו. רק כשהועלה האור בדירה הם ראו זה את זו לראשונה.
 

בעיר ללא גבולות

 
En la Ciudad Sin Limites

כשוויקטור (לאונרדו סברגליה) מגיע במיוחד מארגנטינה לפריס, כדי לבלות לצד אביו הגוסס הוא מוצא את האב שקוע בהזיות. הוא מקשיב מסוקרן ולאט לאט מתחיל לתפוס כי האב אינו משוגע. הוא מתחיל להתחקות אחר עברו של אביו ומגלה דברים מפתיעים. עם ג'ראלדין צ'פלין בתפקיד אשתו של האב. דרמת מתח.

במאי: אנטוניו הרננדז, 118 דקות, ספרד/ארגנטינה 2002
(למידע על זמני ההקרנות)
 
Cine Estrenos (בספרדית): מצליח לרתק ולהפתיע בזכות ההופעות המצוינות של שני השחקנים הראשיים כאב ובנו, ובזכות הבימוי המהודק ותפניות העלילה המדהימות. סברגליה הכריזמטי נושא את הסרט על כתפיו ומעביר אותו שלב אחד קדימה. סודות משפחתיים שיצליחו לגעת בכל אחד מאיתנו.
 

בשבועות הקודמים

לפניכם מבחר בקורות על הסרטים שמציגים כעת בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, בעזרתן תוכלו להחליט איזה סרט שווה לכם לראות.

לוכד החלומות, ג'וני אינגליש, צוות שנחאי, אהבות פתוחות, ספר הג'ונגל 2, אשף המסכות, מלך האריות

דרדוויל, השתול, הכוכבים של שלומי

עיר האלוהים


בואו לדבר על קומדיות מיותרות, סרטים ישראלים בכיכובם של דוגמנים, ומותחנים בשקל בפורום הקולנוע של נענע.


כל הביקורות, כל הסרטים - הארכיון המלא של שווה צפייה
 

אתרים

 

טריילרים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by