בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"הדתיים פוגעים לנו בחופש הביטוי" 
 
 אופנתיים. (צילום אילוסטרציה)   
 
תמר גלזרמן

בטנגו, זכיינית ליווי'ס בישראל, לא תיארו לעצמם, אפילו לא דמיינו, שמישהו יחשוב לעתור לבג"ץ נגד הפרסומת החדשה שלהם, בה נפטר גבר דתי מהכיפה בשביל דוגמנית בג'ינס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מי שצפה בימים האחרונים בתשדיר בו נראה בחור חרדי, צעיר ונאה, משיל את השטריימל לטובת מייקאובר בזרועות דוגמנית עוטת ליווי'ס, ותהה כמה ימים ייקח עד שהבחור, הבחורה, המייקאובר או הפרסומת כולה יגנזו, הגיעה התשובה: התנועה להגינות שלטונית, באמצעות עו"ד מרדכי ציבין, עתרה לבג"צ בתביעה להסיר את הפרסומת (של משרד באומן-בר-ריבנאי), בשל פגיעה ברגשות הציבור הדתי.

"בעיניי זו פגיעה בחופש הביטוי", אומרת שרון בר-אורן, מנהלת השיווק של טנגו, זכיינית ליוויס בישראל, "לא נעשה שום דבר במזיד. כל כוונתנו הייתה לפרסם את המוצר. אף אחד לא דיבר איתנו לפני שהוגש בג"ץ".

- חשבתם שזה יעבור חלק?
"אני מבינה את נקודת הפגיעה שלהם, הורדנו את הקטע עם הציצית".

- מה ניסיתם להגיד בעצם?
"רצינו להראות איך בן אדם משנה את אורח לבושו כשהוא רואה את המותג. לא ניסינו להחזיר בשאלה, רק לתאר את השינוי שחל בבחור כשהוא נתקל בליווי'ס או בנערת ליווי'ס".

- אבל ברור שחרדים לובשים שטריימל לא מתוך בחירה אופנתית.
"בחרנו בדתיים כי הם כל כך מזוהים מבחינת לבוש. היינו יכולים לבחור גם קבוצה אחרת. הדתיים לא נבחרו בשביל המרדנות והסנסציה".

- ומה לגבי הרמיזות המיניות בין הדתי לנערת הליווי'ס?
"יש את הקטע שהיא באה ומסדרת לו ליווי'ס. כן. אבל אם שמים לב לניואנסים, הוא יוצא מהחנות ומנשק מזוזה. הוא עדיין בחור דתי".

- איך אתם מרגישים עם התביעה?
"זאת בפירוש פגיעה בחופש הביטוי. כשפנו אלינו ואמרו שזה שבחורה מושכת בציצית זה חורג וחורה, הורדנו את הציצית. הנטייה שלנו היא כן להתחשב ולא לעשות משהו רק על מנת למשוך תשומת לב. חלק מהיופי בחיים זה היכולת להידבר, ולהגיש בג"צ זה לא כל-כך להידבר".

- האיום של הצנזורה הדתית הוא משהו שאתם מתמודדים איתו לעתים קרובות?
"בפוסטר מדיה יש קושי לא מבוטל להציג אופנה במסגרת המאוד מחמירה של הדתיים. קשה להציג חולצה אופנתית וסקסית עם שרוולים עד המרפקים וחולצה שמכסה את המותן. המציאות הפרסומית קשה ועגומה, אבל אנחנו לא מנסים לעשות פרובוקציות. לראייה, עד עכשיו לא היה לנו התקלויות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by