בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב: הסכם תרבות ישראל-גרמניה 
 
 
מערכת מיקסר

לראשונה בתולדות המדינה, מסירה ישראל את החרם התרבותי על גרמניה. מי רוצה ללמוד גרמנית לבגרות?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במשרד החוץ החליטו כי הגיעה העת, וכשישים שנה לאחר השואה, הכריזו על ביטול החרם התרבותי של ישראל על גרמניה. עד היום סירבה ישראל בתוקף לחתום על הסכם תרבות עם גרמניה, אולם בשבועות האחרונים מתגבש הסכם שישנה את הסטטוס. מעריב מדווח כי במסגרת ההסכם יקיימו שתי המדינות שיתוף פעולה תרבותי, כולל הזמנת אמנים ולהקות גרמניות להופיע בישראל, הצגת תערוכות של אמנים גרמנים, כמו גם שיתוף פעולה מדעי.

יש לציין כי החרם היה במשך כל השנים חד צדדי ואמנים ישראלים רבים הוזמנו לבקר, להציג ולהופיע בגרמניה, לא פעם בעידוד, יוזמה ואף במימון מוסדות גרמניים ממלכתיים.

ההסכם המתגבש קובע עוד כי בני נוער גרמנים יחויבו ללמוד על המסורת והתרבות היהודית ועל ההיסטוריה היהודית, כמו גם ללמוד מהי גזענות ואנטישמיות ואת היסטוריית השואה. גם היבט זה מתקיים בגרמניה מזה עשורים רבים, ובני נוער בגרמניה מחוייבים ללמוד על השואה כחלק גדול למדי במסגרת לימודי ההיסטוריה, לימודים שכוללים על פי רוב חובת ביקור במחנה ריכוז אחד לפחות.

המפנה העיקרי בתחום זה יהיה כי תלמידי תיכון בישראל יוכלו לבחור ללמוד את השפה הגרמנית ולהיבחן בה בבגרות, וכי עברית תהיה בין השפות בהן ניתן יהיה להיבחן בבחינות הגמר הגרמניות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by