בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הרדיו הציבורי בישראל בסכנת התמוטטות 
 
 מי שרוצה בטהובן, שיקנה דיסק   
 
ניר נון נוה

ברשות השידור נערכים לקראת הקיצוץ באגרה. המשמעות: סגירת שש תחנות, ביניהן רשת א' וקול המוסיקה, וביטול כמעט מוחלט של הרדיו הציבורי בישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ברשות השידור נערכים לקראת יישום החלטת הממשלה על קיצוץ נרחב באגרת הטלוויזיה והרדיו. מנכ"ל הרשות, יוסף בראל, אמר אתמול (ראשון) בישיבת הוועד המנהל כי על מנת לעמוד בתנאי האגרה החדשים על רשות השידור יהיה לפטר כ-500 עובדים. בנוסף, תאלץ הרשות לסגור לא פחות משש תחנות רדיו.

דובר רשות השידור מסר למיקסר כי מדובר בכל תחנות הרדיו שאינן משדרות פרסומות, והן - רשת א', קול המוסיקה, רשת ה' (שידורי ישראל לתפוצות), רק"ע (תחנת הרדיו לעולים), רשת ד' (שידורי קול ישראל בערבית) ורשת מורשת.

התוכנית מיועדת להתאים את הרשות לתכנית האוצר על פיה תקוצץ אגרת הטלוויזיה במחצית, וביטול אגרת הרדיו. על פי התוכנית כבר בספטמבר השנה תקוצץ האגרה בסכום של כ-90 מיליון שקל.

בישיבה אמש נדונו משמעויות תוכנית האוצר, נוכח הירידה הכללית בפרסום בארץ בשל המצב הכלכלי, דבר הנותן אותותיו גם בפרסום ברדיו.

ברשות השידור עומדים לפנות לאוצר בבקשה לדון שוב בתוכנית, מאחר ועל פי הערכות הרשות חישובי האוצר שגויים. ברשות טוענים כי קיים פער של יותר מ-100 מיליון שקל בחישובי האוצר, בכל הנוגע לעלות הפעלת הרדיו ברשות השידור וכלל ההכנסות מפרסום.

בכל מקרה, במידה והאוצר לא ישנה תוכניתו, מדברים ברשות על ביטול השידור הציבורי בישראל והשארתן של תחנות הרדיו הפועלות מפרסומות בלבד, כלומר רשת ב', רשת ג' ו-88fm בלבד. כי בישראל 2003 איכות היא מילה גסה. מאוד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by