בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערוץ 10 עקב אחרי אנשי הפיפל-מיטר 
 
 רוזן. תחקיר לגיטימי ואמין   
 
מערכת מיקסר

עמנואל רוזן ישדר תחקיר שנועד להוכיח כמה קל לאתר את המשפחות שעל פיהם נקבע הרייטינג, למרות שזהותן אמורה להשאר חסויה. ערוץ 10 טען לא פעם כי השיטה אינה אמינה, ורוזן עצמו כבר נכווה בעבר בסוגיה אתית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת טל-גאל, מפעילת מערכת הפיפל-מיטר למדידת הרייטינג בטלוויזיה, טוענת כי אנשי ערוץ 10 ניסו לראיין את המשפחות המשתתפות במדגם, כך מפרסם היום גלובס. אנשי פאנל הפיפל-מיטר אמורים להישאר חסויים, ועל פי הטענה, עקבו אנשי הערוץ אחרי טכנאי טל-גאל עבור תחקיר שישודר בערוץ. זאת, למרות שלבכירי הערוץ יש צד ברור בסיפור, לאחר שהתלוננו לא פעם כי מדידות הפיפל-מיטר אינן מייצגות נאמנה את הרגלי הצפיה של הישראלים.

הראיונות מיועדים לשידור מחר בתוכנית האקטואליה "זה הזמן", שם ינסה עמנואל רוזן להוכיח כי מערכת הפיפל-מיטר אינה אמינה וכי היא ניתנת לפריצה בקלות. מלבד אנשי ערוץ 10, נשמעו טענות על פאנל הפיפל-מיטר גם מצד אנשי הערוץ הרוסי "ישראל פלוס".

הטיפול העיתונאי של רוזן בנושא שנוגע ישירות למעסיקו בעייתי מבחינה אתית, והוא לא המקרה הראשון: בעבר נחשף כי בימים שקדמו להקמת ערוץ 10, ארגנו רוזן, אז עיתונאי בחברת החדשות של ערוץ 2, והעיתונאי בן כספית, פגישה בין שר התקשורת דאז, בנימין בן-אליעזר, לבין איש העסקים יוסי מימן, בעלי הערוץ העתידי ששניהם עברו לעבוד בו בהמשך. מיותר לציין שפוליטיקאי, גם לו ירצה, יתקשה לסרב לפגישה שמאורגנת על ידי שני עיתונאים בכירים, שגם מסקרים את פעילותו במסגרת תפקידם. כשנשאלו אם הם רואים טעם לפגם במעורבות של עיתונאים במהלכים עסקיים המערבים הון ושלטון, לא מצאו השניים כל דופי במעשיהם.

רשימת חברי הפאנל חסויה, כדי שגורמי שידור לא ינסו להשפיע על משתתפי הפאנל, הקובעים למעשה את רייטינג התוכניות בטלוויזיה, המשליך על הפרסום. כבר לפני חודשיים גילתה חברת טל-גאל כי מתקיימים מעקבים אחרי טכנאיה, ולאחר פנייה למשטרה היא הצליחה לאתר את חברת החקירות, אך לא אחר הגורם שהזמין את העיקוב.

אתמול פנו שני חברי הפאנל לחברה, ודיווחו שצלם ומראיין, שהציגו את עצמם כאנשי ערוץ 10, הגיעו לבתיהם בבקשה לראיינם. אחד מחברי הפאנל לא הסכים לכך, אך השני הסכים. נאמר לו, לטענתו, כי ידוע שהוא נמנה על חברי פאנל הפיפל-מיטר. כשהכחיש טענו בפניו כי הרשימה גלויה לכל גורמי השידור. לדבריו, משהתמיד בסירובו, אף הוצע לו תשלום כדי שיסכים להתראיין.

יו"ר ועדת המידרוג, אורן טוקטלי, אישר את הידיעה, ופנה לערוץ 10 בדרישה להפסיק את נסיונות העיקוב. לדבריו, מוקדם לקבוע מה הנזק שנגרם כתוצאה מכך, אך יש פוטנציאל לנזק גדול. "לא ידוע כמה חברי פאנל נחשפו והאם היתה השפעה עליהם", אמר.

מערוץ 10 נמסר בתגובה, כי הוא מבצע תחקיר כדי לחשוף עד כמה קל להגיע לחברי הפאנל. "מדובר בתחקיר עיתונאי רציני ומעמיק". לגבי הטענה בדבר הצעת תשלום תמורת הראיון, אומרים בערוץ: "מדובר בהשמצה מגוחכת וחסרת בסיס בעליל. עקבות המשמיצים ברורות וידועות. אלה הם חלק מהמנסים להביא לסגירת ערוץ 10".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by