בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משינה חוזרת לארבע הופעות בקיסריה 
 
 
אורי ברייטמן

במסיבת עיתונאים הודיעה הלהקה על איחוד לארבע הופעות ביולי-אוגוסט, באמפי' קיסריה, ואף ביצעה שיר חדש, "משהו קטן וטוב"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במרחק 100 מטרים ואחת-עשרה שעות מזירת הפיגוע בטיילת ת"א, הודיעה להקת הרוק הישראלית 'משינה' על מה שמסתמן כקאמבק הרוק הגדול של הקיץ. התאריכים: 24 יולי (חמישי), 26 (מוצ"ש), 31 (חמישי), 2 באוגוסט (מוצ"ש), באמפיתיאטרון של קיסריה. בינתיים לא מתוכננות הופעות נוספות. מפיק המופע, שוקי וייס, תולה את תוכניותיו בגודל הביקוש.

"אנחנו חיים בזמנים מטורפים, לפעמים קצת עגומים", פתח יובל בנאי, סולן הלהקה, את מסיבת העיתונאים במלון דן בת"א. הוא כנראה היה מודע לקירבה הגיאוגרפית אל הפיגוע הקטלני שהסתיים בשלושה הרוגים ועשרות פצועים. "אבל אנחנו פה ברגע שמח, ננגן לכם משהו". הלהקה ניגנה שלושה שירים, ביניהם אחד חדש - "משהו קטן וטוב". מילים ולחן: שלומי ברכה ויובל בנאי. בין השורות אפשר היה למצוא את הציטוט הבא: "כמו תקליט שרוט וישן, כמו אביר על סוס לבן, הולך באפס מעשה, הכל מעצמו ייעשה; ונדמה שזה טוב, ככה כי צריך לאהוב, ונדמה שזה קרוב, משהו קטן וטוב".

למשינה יש בערך מאה שירים ברפרטואר, העריך בנאי, והלהקה תציג כשלושים מתוכם בהופעה החדשה. "שיחזור חדשני", כינה זאת שלומי ברכה, שמתכנן עיבודים רעננים. בנאי: "אם יהיה לנו טוב, נמשיך הלאה. אנחנו עוד מעכלים את הדבר הזה. אנחנו מקליטים שירים חדשים, אבל אני לא יודע אם יהיה אלבום חדש. אנחנו מנגנים כבר חודש-חודשיים ביחד, אבל רק שלשום זה התחיל להישמע בסדר מבחינתי. קשה להתרגל ל'ביחד' הזה, אבל זה כיף. שלומי ברכה יוציא את התקליט שלו בינתיים, אבל לנגן ביחד זה חזק".

באמצע מאי יגיע הסינגל הראשון ('משהו קטן וטוב') לתחנות הרדיו, כדי לחמם את האווירה ולעודד את מכירת הכרטיסים. בנאי לא פוסל הופעות עתידיות בפארק הירקון: "התגובות שאנחנו מקבלים הן טובות. אנחנו מתחילים מקיסריה, וצריכים לגדול מאיזשהו מקום. אם תהיה אפשרות להופיע שם - אז יכול להיות שזה יקרה". שלומי ברכה: "אני דווקא קראתי באתר Ynet תגובות רעות של גולשים לכתבה על האיחוד שלנו - דברים כמו 'מי מכיר אותם בכלל?', 'מה הם מבלבלים במוח?', 'חרא של להקה, חרא של נגנים'. רצינו לקרוא לסיבוב הזה 'חרא של להקה, חרא של נגנים'. האמת היא שאנחנו חרא".

כמה מעריצים צעירים התגנבו למסיבת העיתונאים וקראו קריאות 'מ-שינה', 'מ-שינה', שלא נשמעו פה כבר בערך שמונה שנים. מירון רכטמן מ'בטי-בם' נזכר היום בנוסטלגיה: "אני זוכר אותם עוד משנת 1984. יוסי בנאי, אבא של יובל, בא אלינו לאולפן וביקש שנעשה לו טובה וניתן לחבר'ה לנגן קצת. הם הביאו איתם חומר באנגלית. אני אמרתי להם - 'מה זה האנגלית הזה, תעשו משהו בעברית'. אחרי שבועיים הם חזרו לאולפן עם 'אופטיקאי מדופלם', והשאר זה כבר היסטוריה. אני מהמר שתוך שבוע כל הכרטיסים של קיסריה יימכרו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by