בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"צ דחה את עתירת משה גרשוני 
 
 פרט מתוך עבודה של גרשוני   
 
מערכת מיקסר

השופטים ניסו לשכנעו לחזור בו מעתירתו, שהוגשה לאחר שלימור לבנת שללה ממנו את פרס ישראל, אולם גרשוני התעקש. "קולי קול יעקב, והידיים שרוצות להעניק לי את הפרס הן ידי עשו" אמר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"צ דחה היום (חמישי) את עתירתו של הצייר משה גרשוני. גרשוני עתר לבג"צ בבקשה לקבל את פרס ישראל מבלי להיות נוכח בטקס, ואף ביקש מבית המשפט לקבוע כי בהחלטתה של שרת החינוך והתרבות, לימור לבנת, לשלול ממנו את הפרס באם לא יופיע לטקס, היא פועלת מתוך סמכות שאינה נתונה בידיה.

בדיון ניסו השופטים לשכנע את גרשוני לשנות את עמדתו. השופטת דליה רודנר ביקשה "אולי תוכל לחזור בך מהעתירה ולכבד את המעמד. בכל זאת מדובר בחג העצמאות". השופט תיאודור אור הוסיף כי "אנחנו לא מתכוונים להתערב במצפונך, אבל הדרך היחידה לקבל את הפרס היא להגיע לטקס. אתה לא יכול לבחור מי יעניק לך את הפרס". דורנר הוסיפה כי "רצינו לגמור את העניין בצורה חגיגית. זאת הממשלה והיא מעניקה את הפרס. פעם אחרת תעניק ממשלה אחרת את הפרס. זו מדינה דמוקרטית. מדינת ישראל לעולם קיימת".

גרשוני אמר כי מבחינתו הוא קיבל את הפרס, ואין בכוונתו להגיע לטקס. לשופטים הגיב באומרו "אני רוצה פעם אחת להבין מה היה קורה אם היה כתוב שצריך להצדיע בטקס, וזה לא רחוק מזה. אני למדתי בבי"ס דתי, ואני מכיר את הפסוקים בתנ"ך. קולי קול יעקב, והידיים שרוצות להעניק לי את הפרס הן ידי עשו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by