בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בין יוליוס קיסר לבין נפוליאון 
 
 

"בפעם הראשונה שראיתי אותו הוא נכנס לחדר הזה. ואני מעולם לא ראיתי לפני כן בכל חיי משהו כמוהו, בגלל שהוא היה סוני הרבה לפני שהיינו סוני ושר. היה בו משהו". שר סופדת לבעלה לשעבר, סוני בונו. 9 בינואר 1998, פאלם ספרינגס, קליפורניה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אנא סילחו לי על הניירות, אבל כתבתי את ההספד המטופש הזה במשך 48 השעות האחרונות. ואני יודעת כמובן שזה היה מאוד משמח את סוני. זה כמו שדן אמר: "הוא זה שצוחק אחרון". אז - זה שהייתי צריכה לכתוב חלק מזה, זה לא אומר שאני לא מוכנה. זה רק אומר שאני יותר מדי מוכנה מהבחינה הזאת שזה בוודאי הדבר החשוב ביותר שעשיתי אי-פעם. אל תשימו לב. [בוכה] זה כנראה הולך לקרות מפעם לפעם. ואני גם יודעת שהוא נמצא איפהשהוא ואוהב את זה. אני גם צריכה להרכיב את המשקפיים שכל כך צחקתי עליו בגללם. אני קראתי לו "מר מאגו". אמרתי: "אתה יודע, אתה חייב להשיג משקפיים יותר טובות. אתה יודע, לא אכפת לי אם אתה רפובליקני או לא, אתה חייב להראות יותר מגניב מזה". אז עכשיו אני צריכה להרכיב את המשקפיים שאני צוחקת עליו בגללם בשביל לומר את זה. יש כמה דברים - אני רוצה לספר כמה סיפורים - אבל יש כמה דברים שאני באמת רוצה שיצאו מושלמים בשבילו, אז אני חייבת לקרוא.

יש אנשים שהיה להם את הרושם המוטעה שסון היה איש נמוך, אבל הוא היה הרבה יותר גבוה מכל אחד אחר. הוא יכול היה לראות מעל לאנשים הגבוהים ביותר. היה לו חזון לגבי העתיד ולגבי איך בדיוק הוא הולך לבנות אותו. וההתלהבות שלו היתה כה גדולה שהיא סחפה את כולם ביחד איתו. לא שידענו לאן הוא הולך, אבל פשוט רצינו להיות שם. הוא גם הצליח בכל דבר שאי פעם ניסה. אולי לא בפעם הראשונה, אבל הוא פשוט המשיך והמשיך. אם הוא באמת רצה משהו, הוא המשיך עד שהשיג אותו. פעם הוא אמר לי שכשהיה נער, שבר את האף 6 פעמים בגלל שהיה הולך מכות עם בחורים גדולים ממנו. הוא סיפר שהם היו פשוט הורגים אותו במכות והוא היה ממשיך להחזיר להם ולהחזיר להם. אמרתי "אבל למה?" והוא אמר "בגלל שבסופו של דבר הייתי מתיש אותם". ואם אתם מכירים אותו, כולנו הותשנו.

יש אנשים שחשבו שסון לא היה מאוד חכם, אבל הוא היה מספיק חכם כדי לקחת ילדה מופנמת בת 16 ובחור איטלקי נמוך וחם מזג עם קול רע, ולהפוך אותם לזוג הכי מצליח ואהוב של הדור הזה.

ויש אנשים שחשבו שלא היה צריך לקחת את סון ברצינות משום שהוא הרשה לעצמו להיות מטרה ללעג בתוכנית של סוני ושר. מה שאנשים לא מבינים, זה שהוא זה שיצר את סוני ושר. והוא ידע מה טוב בשבילנו, אתם מבינים? הוא פשוט תמיד ידע מה הדבר הנכון. והוא רצה כל כך לגרום לאנשים לצחוק שהיה לו מספיק בטחון בשביל להיות המטרה ללעג בבדיחות, משום שהוא זה שיצר את הבדיחות.

כשהייתי בת 16 פגשתי את סוני - סלבטורה פיליפ בונו. ובפעם הראשונה שראיתי אותו הוא נכנס לחדר הזה. ואני מעולם לא ראיתי לפני כן בכל חיי משהו כמוהו, בגלל שהוא היה סוני הרבה לפני שהיינו סוני ושר. היה בו משהו. הוא נכנס לחדר הזה, ואני נשבעת שראיתי אותו וזה כאילו שכל האנשים האחרים בחדר נעלמו לתוך מין פוקוס מטושטש שכזה - דומה לאיך שקרה כשמריה ראתה את טוני במסיבה, ואני הסתכלתי עליו, והיתה לו מין תסרוקת מוזרה, בין יוליוס קיסר לבין נפוליאון. למען האמת, אחד מהדברים הראשונים שהוא אמר לי היה שהוא היה צאצא של נפוליאון, ושאבא שלו קיצר את השם מבונפרטה לבונו כשהוא הגיע לארץ הזאת, אבל הוא לא רצה לעשות מזה סיפור גדול מדי. אתם חייבים להבין, שבאותו הזמן, הוא דיבר עם בחורה שחשבה שהר ראשמור הוא תופעת טבע - אז אנחנו בהחלט היינו זיווג מהשמיים.

אני שיקרתי לו לגבי הגיל שלי. כבר סיפרתי את הסיפור הזה, אבל איכשהו הוא תמיד חוזר. אמרתי לו שאני בת 18, וכמובן שלא הייתי. הייתי בת ה-16 הכי מוזרה שהייתם יכולים לפגוש. היו לי כל מיני פחדים וחוסר ביטחון וכל מיני אנרגיות שלא נרתמו לשום דבר. אבל סון ראה משהו. ולא היה לי איפה לישון והוא אמר: "את יודעת, את יכולה לבוא ולגור איתי בגלל שיש לי שתי מיטות ואני ממש לא חושב שאת מושכת". לא ממש ידעתי איך לקבל את זה, אבל מאוד שמחתי שהיה לי איפה לישון.

וכשאנשים היו מתקשרים או באים ואומרים: "מי זאת הבחורה הזאת?" - "הו, זאת רק שר". בילינו את כל הזמן הזה ביחד ואני הייתי רק "שר". הייתי ילדה כזאת והוא בערך טיפל בי. אמרתי לאמא שלי שאני גרה עם דיילת, ובכל פעם שאמא שלי התקשרה הייתי תמיד אומרת: "אמא, תתקשרי לפני שאת באה". בכל פעם שאמא שלי התקשרה הייתי אוספת את כל הבגדים של סוני ורצה ברחוב וזורקת את כל הבגדים שלו דרך החלון של הסלון של חברה שלי. איבדתי את רוב הבגדים שלו באותה שנה. פעם אחת הוא נכנס הביתה והוא החזיק ביד את מכנסי הרכיבה שלו ואמר: "שר, את חייבת להפסיק לעשות את זה. מצאתי אותם ברחוב".

אז שום דבר לא קרה בינינו מבחינה רומנטית עד שאמא שלי הכריחה אותי לעזוב. כשארזתי את החפצים שלי, פשוט הסתכלנו אחד על השני והתחלנו לבכות, ואני אפילו לא ידעתי למה. ואז, כשהייתי שם, פשוט הבנתי שאני מתגעגעת אליו כל כך - הייתי כל כך רגילה שהוא חלק מהחיים שלי. והייתי צריכה לספר לו גם שאני לא בת 18. שאני בת 17 אבל שאני עומדת להיות בת 18. וכשבכינו - הוא ממש בכה גם - אמרתי: "טוב, אני לא בת 17 ועומדת להיות בת 18. אני בת 16 ועומדת להיות בת 17, אבל אני לא יכולה להמשיך בחיי בלעדיך. אז אם אמא שלי מאיימת להכניס אותך לכלא, תוכל לעשות את זה בכל זאת?". אז אמא שלי המשיכה לאיים עליו בכל אותה שנה. אבל אז מלאו לי 18 והכל היה בסדר.

אני רוצה לסיים, אבל רציתי לומר למרי, צ'סארי וצ'יאנה כמה אני גאה במה שהוא הפך את עצמו אחרי שנפרדנו ובהישגים שלו. ואני יודעת שבנאדם לא מחליט פתאום להפוך לחבר קונגרס באמצע החיים שלו ואז הופך לאחד. אבל זה כל כך אופייני לסוני לעשות משהו כל כך משוגע. וזה גם מרגיע אותי לדעת שבסוף ימיו היו לו חיי משפחה כל כך נהדרים. ואני יודעת עד כמה הוא אהב את מרי וצ'סארי וצ'יאנה. ואני יודעת עד כמה הן אהבו אותו. אני גם יודעת כמה הוא אהב את חבריו. הוא היה החבר הכי טוב שאפשר. לו הייתם רואים את הבית שלנו בחמשת הימים האחרונים - את הבית של מרי בחמשת הימים האחרונים - אנחנו לא מצליחות להפטר מכולם. כולם פשוט נמצאים שם, אתם מבינים. וככה אתה היית רוצה שזה יהיה. הוא היה עומד באמצע ומבשל - לא אוכל, רק טועם וגורם לכל האחרים לאכול.

אז הדבר האחרון שהייתי רוצה לומר זה שכשהייתי צעירה, היה מדור כזה ב"רידר'ס דייג'סט". קראו לו "הדמות הכי בלתי נשכחת שפגשתי אי פעם". ועבורי, הבנאדם הזה הוא סוני בונו. ולא משנה כמה אני עוד אחיה או מי אני עוד אפגוש בחיי, הבנאדם הזה תמיד יהיה עבורי סוני.
____________
(תרגום: סיון שור)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by