בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סקס עם האס.אס 
 
 
אודליה ברקין

אודליה ברקין עם הביקורות על הסרטים החדשים בקולנוע: "השעה ה-25" המדובר של ספייק לי, "האיש מהרכבת" הצרפתי, "יצרים של אישה" האירוטי ו"המנגליסטים" של יוצרי בת-ים-ניו-יורק

 
 
 
 
 
 
 
 
 

השעה ה-25

 
25th Hour

למונטי (אדוארד נורטון), סוחר סמים ניו-יורקי, נשארו עוד 24 שעות אחרונות של חופש, עד שעליו להתייצב בשערי בית הכלא כדי לרצות עונש מאסר של שבע שנים. ביממה האחרונה שלו כאדם חופשי הוא עורך מסע בכל התחנות החשובות בחייו - מנסה להתפייס עם אביו, מבלה עם שני חבריו הטובים מילדות, יוצא עם חברתו ומנסה לגלות מי הפליל אותו. מבוסס על ספרו של דיוויד בניאוף. עם: פיליפ סימור הופמן ובריאן קוקס. דרמת מתח.

במאי: ספייק לי (עשה את הדבר הנכון), 135 דקות, ארה"ב 2002
(למידע על זמני ההקרנות)
 
Inside Out: על הנייר הסרט נשמע מבטיח - שחקנים מעולים, במאי מבריק וייחודי וסיפור טוב. הביצוע מאכזב ביותר הן מבחינת האורך הבלתי האפשרי והן מבחינת הדרך בה מועבר הסיפור שגורם לצופים לא לחוש דבר כלפי הדמויות ובעיקר לא להבין את היחסים ביניהן. חבל.

Film Journal International: הסרט מציג את ניו-יורק באופן מפתה וריאליסטי כאחד. התסריט מפורש ודידקטי מדי - במיוחד כשחבריו של מונטי דנים בהשלכות המוסריות של עיסוקו כסוחר סמים. למרות החסרונות והשימוש בקלישאות, המשחק המעולה והברקות הבימוי של לי, הופכים את הסרט לשווה צפייה.

EYE Weekly: אולי הסרט הראשון שמתייחס לניו יורק שאחרי קריסת התאומים ומדגים את השפעת הטרור על העיר ותושביה. אחד מסרטיו הטובים ביותר של לי. דמותו של מונטי מגלמת בתוכה את הרעיונות השאפתניים שמרכיבים את האומה האמריקאית אך גם את תאוות הבצע והחולשות האנושיות שלה.
 

האיש מהרכבת

 
L'homme du train

גבר מחוספס ומאיים (ג'וני הלידיי) יורד בתחנת רכבת של עיר צרפתית קטנה. בבית המרקחת המקומי הוא נתקל במורה פנסיונר (ז'אן רושפור) שמציע לו הכנסת אורחים. הגבר שמתגלה כשודד-בנק מזדקן, והמורה הבודד, מקנאים זה בסגנון חייו של זה, ומתפתחת ביניהם ידידות מופלאה.

במאי: פטריס לקונט (נערה על הגשר, מיסייה היר), 90 דקות, צרפת 2002
(למידע על זמני ההקרנות)
 
 
Inside Out: כל העלילה והדמויות הנוספות מלבד שני הגברים הם משניות - השיחה והדרמה בין שני הגברים היא העיקר. לאחדים זה יראה חסר חיים ולאחרים מרתק. ראשו הגדול של הלידיי מזכיר פסל אבן עצום - הנוכחות שלו יותר חזקה מאיכויות המשחק שלו.

Film Journal International: מציע רגעים של קסם שקט ותובנות רגישות על החיים. הכימיה בין שני הגברים מעולה והחברות ביניהם מרגשת.

EYE Weekly: ללקונט יש כשרון ליצור דמויות יגעות ומלאות ניסיון חיים ולצלם אותם בגוונים מיוחדים ובצורה אמנותית. הדמויות שלו הן כמו דמויות מתוך תמונות באלבום ישן שמתעוררות לחיים. רק שלא יעבדו את הסרט לגרסה אמריקנית עם דונלד סאת'רלנד וקלינט איסטווד.
 

יצרים של אישה

 
Senso 45

איטליה, 1945. ליביה (אנה גליאנה), אשתו של פקיד ממשלתי בכיר (אנטוניו סאלינס), עושה את דרכה לוונציה לפגוש את מאהבה, הלמוט (גבריאל גארקו). היא - אשה מתבגרת ובלתי מסופקת, מחפשת לברוח מבעלה המבוגר ממנה בשנים רבות ושאינו מעורר בה שום ריגוש ועניין. הוא - קצין אס אס כריזמטי ויפה תואר, שמאס במלחמה והתמכר להימורים. מספר חודשים קודם לכן, השניים נפגשו באקראי והתאהבו בפרץ של תשוקה הרסנית. במהלך נסיעתה לוונציה, חיה ליביה מחדש את רגעי השיא של הרומן ששינה את חייה. המערבולת ההרסנית של חיי המותרות והרפתקאותיה המיניות עם הלמוט נשזרים ומושפעים מהתהליכים והשינויים ההיסטוריים המתרחשים במדינה פשיסטית שעל סף תבוסה ושינוי, בעולם שאיבד מזמן את שפיותו.

במאי: טינטו בראס (קליגולה), 125 דקות, איטליה 2002
(למידע על זמני ההקרנות)
 
"יצרים של אשה" מביא אל המסך הגדול פילם נואר אירוטי היסטורי, לו אחראים מיטב הכשרונות האיטלקיים. החל מהבמאי המפורסם וחובב האירוטיקה טינטו בראס, דרך המוסיקה של אניו מוריקונה והתלבושות של מורטי, וכלה בשחקנית הראשית, אנה גליאנה.

כשנשאל בראס באחד הראיונות שנתן על אופיו הארוטי הנועז של הסרט, ענה, בהתייחסו לסרטו האחרון של קובריק "עיניים עצומות לרווחה" - "לא רק לקובריק מותר לממש פנטזיות אירוטיות על המסך הגדול".

על הסרט הזה לא נמצאו ביקורות. אתם מוזמנים להביע את דעתכם עליו בתגובות לכתבה זו או בפורום קולנוע של נענע.
 

המנגליסטים

 
The Barbeque People

יום העצמאות של שנת 1988 - המשפחה מתכוננת למנגל בגבעה המשקיפה לים. תוך כדי ההכנות למנגל מתגלים הסיפורים הפרטיים של בני המשפחה, מצטלבים אחד בשני ומאירים אותם באור חדש. עזרא (מכרם חורי), אהוב נעוריה של נעימה (ריימונד אבקסיס), מופיע פתאום ומעורר רגשות כבויים. הופעתו של עזרא שולחת את בעלה, חיים (ויקטור עידא), לניו-יורק בחיפוש אחר ידיד ילדות שנעלם. אלי (ישראל ברייט), הבן הבכור שחוזר מניו-יורק בעקבות רצח של רחל, שחקנית פורנו ישראלית, מוצא עצמו מאוהב באחותה התאומה והדתייה (גילי סער) ורק תקווה (דנה איבגי), הבת הצעירה, לא מדברת כמעט עם אף אחד. דרמה מקורית. הסרט זכה בפרס התסריט הטוב ביותר בפסטיבל הבינלאומי לקולנוע בארגנטינה.

במאים: דוד אופק ויוסי מדמוני (בת ים- ניו יורק), 102 דקות, ישראל 2003
(למידע על זמני ההקרנות)
 
אודליה ברקין מסכמת: תמונה מרגשת ומלאת דקויות של משפחה בישראל. "המנגליסטים" מציג בצורה מורכבת כמה וכמה סיפורים ששזורים זה בזה. גדולתו של הסרט היא בכך שהוא לחלוטין לא צפוי ומאוד מפתיע. ריימונד אבקסיס מצליחה לרגש (למרות שהמבטא הצרפתי בורח לה מדי פעם וגורע קצת מהאותנטיות העיראקית שלה), והכימיה בינה לבין מכרם חורי מצוינת. עצוב ונעים כאחד להסתכל על ישראל של 1988 כשעוד לא ידענו מה תהיינה תוצאות האינתיפאדה ולאן תוביל אותנו הדרך.
 

מפרקים את הבית - טרום בכורה

 
Bringing Down the House

פיטר סנדרסון (סטיב מרטין) הוא עורך דין וורקוהוליק ולחוץ שעדיין מאוהב באשתו לשעבר (ג'ין סמארט). הוא מנסה לכבוש שוב את לבה, ובמקביל לשקם את יחסיו עם שני ילדיו שנשארו עם גרושתו.
בזמנו הפנוי הוא מתחבר לפרקליטה עדינה, חכמה ויפה דרך האינטרנט. כאשר היא מגיעה לביתו, למפגש הראשון שלהם, הוא מגלה שהיא לא כ"כ עדינה או מבריקה, ואפילו לא פרקליטה. במקום מה שציפה, הוא מקבל את שרלין (קווין לטיפה), אסירה נמלטת הטוענת לחפותה, ורוצה שסטיב יעזור לה לנקות את שמה. אבל סטיב לא רוצה שום קשר איתה, מה שלא מונע משרלין הרועשת והמאיימת לשבש את חייו, להרוס את סיכויו לחזור לאשתו ואת ניסיונות החיזור שלו אחרי לקוחה מולטי מיליונרית (ג'ואן פלורייט). קומדיה.

במאי: אדם שנקמן (מארגנת החתונות), 105 דקות, ארה"ב 2003
הסרט מציג בהקרנות טרום בכורה בימי שישי ושבת בלבד ויעלה על המסכים בשבוע הבא
 
Film Critic: קומדיה מטורפת, מקורית והכי חשוב - ממש לא תקינה פוליטית. ההומור נוטה לעיתים לכיוונים די גזעניים ולמרות שז'אנר הקומדיות של "דג מחוץ למים" הוא די נפוץ, הסרט לא נופל לקלישאות הרגילות, והוא גם מצחיק וגם מצליח להדהים ולהפתיע.

Reel.com: החיבור בין מרטין ללטיפה פשוט מדהים - בזכות שפע של קסם אישי ויכולות קומיות, הם הופכים תפקיד צפוי וסטריאוטיפי לחגיגה ענקית של צחוקים. הסרט סובל מהרבה מגרעות (תסריט חלש, סנטימנטליות יתר) אבל הוא שווה צפייה רק בזכות השניים האלו.

Spliced Online: קו עלילה לחלוטין לא אמין - לא ברור איך לטיפה עוברת לגור עם מרטין ואיך היא בדיוק מסכנת את משרתו. לצד מספר סצינות מצחיקות ישנן כמה מבזות וצפויות, והסוף אמריקקי. יוג'ין לוי (האבא מ"אמריקן פאי") מבריק כחבר הטוב של מרטין שמתאהב בלטיפה.
 

בשבועות הקודמים

לפניכם מבחר בקורות על הסרטים שמציגים כעת בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, בעזרתן תוכלו להחליט איזה סרט שווה לכם לראות.

דבדאס, סדנה לעצבים, אנג'לה

איך לאבד בחור בעשרה ימים, החודש התשיעי, שחקי אותה כמו בקהאם, מר בטיניול, פענוח, אררט, אני אח של ג'וש פולונסקי

פגישה עיוורת, ירח דבש מטורף, יחצ"ן המסיבות, שעת האפס, בעיר ללא גבולות


האם לספייק לי עדיין יש את זה? עד כמה אנחנו דומים למשפחת המנגליסטים? בואו לדבר על זה בפורום הקולנוע של נענע.

כל הביקורות, כל הסרטים - הארכיון המלא
 

אתרים

 

טריילרים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by