בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מה זה אמור להביע? 
 
 
רענן אביר

רענן אביר לא חושב שאינפקטד מאשרום צריכים לנסות להתפתח מעבר לטראנס, לפני שהם סוגרים את הקצוות בז'אנר שלהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אז צמד הטראנס הישראלי אינפקטד מאשרום משיק דיסק כפול חדש, "Converting Vegetarians" שחלקו הראשון טראנס, וחלקו השני אלקטרוני לא מסיבתי, שמיועד להאזנה ביתית. אתחיל ואציין שמצד אחד מציג כאן הצמד סגנון מגוון והפקה מוסיקלית ברמה גבוהה. מצד השני, צריך לתת את הדעת על אמת בפרסום.

חברת BNE, המפיצה את אינפקטד, מתגאה בדיסק החדש של האמנים שלה כיצירת טראנס פסיכדלית ואנרגטית. אולי הבעיה בהגדרה מקורה אצל אנשי BNE ולא באינפקטד עצמם, אבל בכל מקרה, אני מרגיש מחויב לציין את ההשגות שלי: מוסיקה פסיכדלית היא מוסיקה שמקורה בסמי הזיות, שזה בד"כ L.S.D או פטריות (פלוס כמה קקטוסים שנתנו עבודה בהיסטוריה של הז'אנר). תסלחו לי על הניסוח הקשה, אבל ההתרשמות שלי היא, שהקרטון היחיד שהתקרב לטראקים האלה הוא אריזת הקורנפלקס. ואת המוסיקה הזאת תבינו באותה מידה בין אם תשתו את הקורנפלקס הזה עם חלב, או שתחלטו לכם תה של פטריות הזיה. הפסיכדליה לא נמצאת בסמפלים משונים ושימוש יתר בווקודר.

באתר של BNE מוגדר הדיסק כבעל “massively funkadelic atmosphere”. עכשיו, השימוש במושג הזה קצת צורם לי - funkadelic הוא שמו של הרכב Fאנק שיצר מוסיקה שהיא פסיכדלית באמת, וללא שימוש ביותר מדי אלקטרוניקה. כי פסיכדליה זה משהו שנמצא בתוכן - לא בצליל.

ההפקה המוסיקלית באמת ברמה גבוהה, כזאת שבאמת תענוג להגביר את הווליום בשבילה, והבאסים נשארים עמוקים ונעימים. אבל ווליום זה לא עוצמה, ואנרגיה זה משהו שנמצא בתוכן - לא בחלונות רועדים.

לא שאנרגיה נמוכה זה משהו רע. להבנתי, הכוונה של אינפקטד לא הייתה לפרק את הרחבה עם האלבום הזה, אלא לעשות משהו שנשמע יותר כמו פסקול לסרט. הטראק שאולי עונה על ההגדרה הזאת בצורה המוצלחת ביותר הוא "Scorpio frog". טראק נחמד אך נטול חדשנות, שהמאזין שזיכרונו עדיין עומד לו, ישים בוודאי לב שמשתמש בתכנותי תופים, מבנים ומלודיות שמזכירים מאוד את אלה של טראק מפורסם של Brain Bug משנת 96', בשם "Nightmare", שב-10 bpm פחות עדיין נותן עבודה חזקה יותר. גם "Song pong" שנבנה יפה ומפתח אינרציה מרשימה מצא חן בעיני, אבל האמת שרוב הדיסק הראשון צפוי למדי ולא מרגש.

הדיסק השני, שמיועד לשמיעה ביתית, שומר על רמת ההפקה הגבוהה ומגוון רחב של תתי-ז'אנרים. חבל שהוא שומר גם על בייס ליינים ומלודיות צפויות. המגוון הז'אנרי הזה מכוון בעיקר לאלקטרוניקה של שנות התשעים - רטרו שכנראה עוד מוקדם מדי לגעת בו. מורגש שהקרוסאובר הוא של אמנים שגדלו בטראנס, ונגיעות הסגנון עדיין מורגשות בטראקים בצד הזה, שהוא כבר יותר רחוק מאשר קרוב לטראנס.

ההרגשה שלי היא, שהצמד, שאומנם מבין את הטכניקה היטב, לא מחובר לחלוטין להלך הרוח של הסגנונות איתם הם מנסים לעבוד. אבל אולי מדובר בבוסר שעוד יבשיל. כרגע, מחדש זה לא. מרגש זה לא. שפונגל זה לא.
_________________________________________________
Infected Mushroom: Converting Vegetarians, (יויו/BNE)

האתר של אינפקטד
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by