בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הלילה, לטרמן, לאן? 
 
 
עידו רוזנטל

עידו רוזנטל מריע לערוץ 33, שישדר החל מהערב את תוכניתו של דיוויד לטרמן - האלטרנטיבה האינטליגנטית לג'יי לנו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כשאתם חוזרים היום הביתה, אל תופתעו אם תראו פתאום איש זקן רוכב על חמור לבן ברחוב. ואם כשתגיעו הביתה תחכה לכם הסבתא שנורא אהבתם, אבל מתה לפני חמש שנים - תבינו שזה הגיוני. ואם אחרי ארוחת הערב שתאכלו עם סבתא, תפתחו את הטלוויזיה ותגלו שכל מדינות ערב הכריזו על סיום הסכסוך עם ישראל ושהן מכירות בגדולתו של העם היהודי - תתאפקו עוד קצת, ותפנימו גם את זה. ואז, בשעה 22:30, תעבירו לערוץ 33 ותבינו הכל.

ערוץ 33, האח הקטן והאיטי של הערוץ הראשון, הערוץ שהביא לכם תוכניות מופת כמו "הלילה, יענקל'ה, לאן?" ו"ריח מנטה", עומד להביא כל ערב, תוך פחות מיממה לאחר השידור בארה"ב, את התוכנית של דיוויד לטרמן. כדי להבין את גודל המאורע, ננסה להשוות אותו לזכייה של נבחרת ישראל במונדיאל או של מפלגת העבודה בבחירות הבאות.

למי שלא יודע, דיוויד לטרמן הוא הגרסה המתוחכמת, הצינית, הרעה והניו-יורקית לג'יי לנו. בעוד הסנטר מלוס אנג'לס מנסה תמיד לכוון אל המכנה המשותף הנמוך ביותר, לטרמן הרבה פחות וולגרי והרבה יותר מתוחכם. בתוכנית אפשר למצוא מצעד יומי שמדרג בכל יום את עשרת הגדולים במגוון נושאים מוזרים: החל מעשרת המשפטים הכי נפוצים שנשמעו במרכזיית הבית הלבן ועד עשרת הדברים שמאפיינים אנשי צבא. לטרמן גם נוהג לערוך שיחות בשידור למגוון מקומות (שי ודרור לא המציאו את זה), לצאת לשטח ולעבוד במגוון עבודות מוזרות או סתם לרדת על כל דבר שזז.
 

הקרב הגדול עם לנו

את התוכנית הנוכחית שלו מגיש לטרמן החל משנת 1993 לאחר שהיה שותף לאחד הסכסוכים המפורסמים ביותר בתולדות הטלוויזיה האמריקנית. בשנת 1992 הנחה לטרמן את תוכנית הלילה המאוחרת של NBC (התוכנית שהיום מגיש קונאן או'בריאן) ולכולם, כולל לו, היה ברור שכשהכהן הגדול של תוכניות הלילה, ג'וני קרסון, יפרוש מ"תוכנית הלילה" - לטרמן יקבל שדרוג ויעבור לתוכנית הדגל. אבל ל-NBC היו תוכנית אחרות ובמקום לטרמן הם הביאו את ג'יי לנו, אז סטנדאפיסט מצליח שהחליף את קרסון מספר פעמים בהנחיה.

לטרמן נעלב, התפטר ועבר לשדר ברשת CBS מול לנו. הקהל עבר איתו ו-CBS היכתה את NBC בטבלאות הרייטינג. אבל בשנים האחרונות התהפכו היוצרות וכעת לנו מוביל ברייטינג בקביעות (מה אתם מצפים מאומה שרואה פוקס ניוז?) ולטרמן נשאר עם אהדת הקהל המתוחכם יותר והמבקרים.

לטרמן ידוע גם בתור איש הברזל של תעשיית הטלוויזיה, לאחר שבמשך יותר מעשרים שנה הוא החמיץ תוכניות רק פעמיים: בפעם הראשונה, בשנת 2000, לאחר שעבר ניתוח מעקפים (אז החליף אותו ג'רי סיינפלד) והפעם השנייה והאחרונה בינתיים, כשפינה את הכסא לערב אחד לטובתו של ברוס ויליס משום שסבל מדלקת עיניים קשה.

ונסיים בפנייה קטנה למנהלי ערוץ 33: כל הכבוד על היוזמה והרעיון, אבל בבקשה תתמידו. לטרמן כבר שודר כאן בערוץ המזה"ת והפרידה היתה יותר מדי כואבת.

דבר שני: שבענו משידורים שהיו אמורים להיות באיחור של יממה והגיעו לבסוף אחרי שלושה שבועות.

ודבר שלישי ואחרון: כבר ראינו מספיק סדרות שמגיעות אל מרתפי רוממה ונעלמות בלי אפשרות לדעת מה שעת השידור המדוייקת שלהן. תעריכו את מה שיש לכם בידיים ותקבלו לפחות צופה נאמן אחד.
_______________________________
הלילה עם דיוויד לטרמן, ערוץ 33, 22:30
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by