בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גיחי גיחי 
 
 
דרור נובלמן

דרור נובלמן על גסיסתו בטרם עת של ביפ, שפעם היה ערוץ הצחוק, והיום נראה יותר מהכל כמו שידור חוזר של אלי פיניש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הנה הסתיימה לה העונה הראשונה של "אלי נגד העולם" ובמשרדי אמ"י יכולים לברך הגומל. שום תוכנית כלכלית כזו או אחרת, לא תצליח לבזות את אמני ישראל כמו התארחות אחת בגנון של אלי פיניש.

התוכנית הייתה אמורה לשמש כזירת גלדיאטורים לאורח תורן, שילך ראש בראש נגד פיניש וכך יוכל הקהל להיווכח, מי מבין השניים הוא הקומיקאי המוצלח יותר. על פניו, אחלה רעיון: שני מצחיקנים, תחרות אלתורים, קהל חי. אומנם פיניש כמוביל תוכנית הומור משול לשאול יהלום מנחה תוכנית דיאטות, אבל מצד שני לא חסרים לנו אנשים במדינה שאין להם מושג מה הם עושים, אז למה להפלות? תנו גם לו תוכנית.

האולפן של אלי נגד העולם, הוא אחד היפים שיש היום. ללי נערת הזירה שווה פירוק, ואפילו חיים אתגר המשעמם למוות, עושה עבודת הנחייה סבירה. ואם פיניש שלא באשמתו, (סה"כ זה מה שהוא יודע לעשות) הופך את הארוע מקרב הומור לקרב של אידיוטיזם, אז מה כל כך נורא?

בתוכנית עמדו האורחים באתגרים שבדקו את כישוריהם בהשפלה עצמית, תחום שבו פיניש הוא בהחלט אלוף העולם: התחרויות היו מגוונות מאוד והציבו סטנדרטים חדשים של הומור:פיניש נגד מיקי גבע באבן נייר ומספריים (גדול!), פיניש נגד הקטנצ'יק מ"מה קשור" במי ממצמץ קודם, (חבל על הזמן!), פיניש מפלבל בכוונה רבה בעיני הזבוב שלו (קטעים אני אומר לכם!) והרגע לו מחכים כולם: פיניש עושה חיקוי של דודו טופז (יא סיגי, איזה צחוקים שאני אשרף!).

פיניש ניחן אמנם בחן של טבח צבאי בחיל חימוש, ומעורר את החשק לבקש עוד מנה קוטג', ועדיין אין שום ספק שישנם הרבה אנשים במדינה שנהנים מהתוכנית שלו הנאה שלמה. יפה מצד ביפ לדאוג לפלח השוק הזה, למה מה קרה? רק לקהל עם חוש הומור מגיעות תוכניות? אם פספסתם בטעות אחד מפרקי המופת של התוכנית, הסירו דאגה מלבכם. בביפ דואגים לשידור חוזר, אינסופי, של כל התוכניות שלהם. ביפ הוא ערוץ השידורים החוזרים. כזאת התחשבות, כזה יחס.

אמנם לפעמים זה טיפ'לה מעיק, אבל מי אני שאאשים את קברניטי הערוץ במדיניות קלוקלת? הם מחליטים והם יודעים, הם אנשי מקצוע, והם ימשיכו לשפוך תקציב על התוכנית של פיניש בשעה שקובי אריאלי מה"הפשקוועיל" בערוץ תכלת, עושה את אחת מתוכניות הסאטירה הכי חזקות כיום על המסך בתקציב אפסי.

בביפ עושים בחירות מקצועיות פרופר. אין שום סיבה לחשוד בקשר בין ההעלאה באוב של "מקרה לילה" (הלייט נייט של שי אביבי), לבין היותו אחד מקברניטי הערוץ; גם אין קשר בין זה שדנה מודן מנחה את "דאבל דייט", לכך שהיא נשואה למנהל הערוץ, וכמובן שאין קמצוץ של קשר בין היותו של אייל קיציס בורג חשוב בערוץ, לכך שכל פרקי "חלומות בהקיציס" זוכים שם לשידורים חוזרים.

לבי לבי על קיציס המסכן. השידורים החוזרים של "חלומות" גורמים לו נזק תדמיתי של ממש, שהרי הם משודרים במקביל לתוכנית הסטנד-אפ בהנחייתו, "ערוץ הצחוק מציג". בעוד ש"חלומות בהקיציס" המיתולוגית, נעה על שני צירים - מחד הפער בין סלבריטאים למתחרים חריגים, ומאידך פער בין מנחה חנון (קיציס) לסייד-קיק מופרע (פרידמן) - מה שמפתה להאמין שקיציס לא באמת חננה אלא מגלם תפקיד, הרי שב"ערוץ הצחוק מציג" התרמית נחשפת, ומוציאה את קיציס כמגה-חנון, אימפוטנט מדיה של ממש. אוי ואבוי. כשאין לידו את האיש המצחיק במדינה, אלא חבורה עצובה של סטנד-אפיסטים שגדלו רובם ככולם על מורשת אלי פיניש, עדיף כבר שיחזור להנחות את "טיק-טק" בחינוכית. אולי כך יחסכו הבושות.

במשך תקופה ארוכה היה ערוץ הצחוק, ערוץ הבית שלי, אבל נכון להיום נדמה שהוא פיתח סכיזופרניה; מצד אחד תוכניות מצויינות כמו "סאות'פארק", "משפחת סימפסון", ו"פריים טיים גליק", ומצד שני שידורים חוזרים ולא רלוונטיים של תוכניות עבר. מצד אחד תוכניות מקור מעולות כמו "דאבל-דייט" ו"פיני הגדול", ומצד שני משדרי הזוועה של קיציס ופיניש. בביפ מנסים לרצות את כולם, אבל התוצאה הסופית מזכירה צ'יזבורגר בתוך לחמניה מקמח מצה - לא ממש כשר ובטח שלא טעים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by