בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הקול קול סבלימינאל 
 
 
נילי אורן

רמדי, היהודי של וו טאנג קלאן, הגיע עם חברו קילה לחמש הופעות בישראל. לערבים הוא מציע למצוא מקום באחת הארצות שמסביב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רמדי וקילה פריסט, שניים מאנשי קולקטיב ההיפ הופ וו טאנג קלאן, יפתחו ביום חמישי מיני סיבוב הופעות בהאנגר 11 בתל אביב. במסיבת העיתונאים שקיימו עם הגעתם לארץ הקודש, התעקשו שהם לא מפחדים. את היעדרותם של יתר חברי הקלאן, הסבירו בתירוץ הוותיק של בעיות דרכונים וכאלה.

רמדי, היהודי שבצמד, כתב שירים והופיע כראפר כבר מגיל 7. אבל הקהילה היהודית, מסתבר, לא ממש התגאתה בדרכו האמנותית, והחבר'ה בשכונה נהגו לכנות אותו "Jew tang", לפי עדותו קורעת הלב. הקושי לקבל ראפרים לבנים, לדעתו, נובע מסטריאוטיפים גזעניים. "אנשים החליטו שראפר חייב להיות שחור, מגטו, רצוי חבר במאפייה. נורא קל לאפיין מוסיקה עם סוג אחד של אנשים ולפסול את מי שסוטה מההגדרה, כמו שנורא קל להחליט שכל הכושים פושעים. האמת היא שעבריינים יש בכל מקום ללא הבדל דת, מין וגזע, וההיפ הופ זו מוסיקה שמבטאת מחאה, לכן כל מי שמרגיש שיש לו על מה למחות, לבן, שחור, או ירוק, יכול להשתמש בה, ואם הוא טוב במה שהוא עושה, כל הכבוד לו".

לרמדי יש בטן מלאה גם על התמסחרות ההיפ הופ, "הרבה יותר קל לראפרים רבים להישמע להוראות אנשי חברות התקליטים שרק רוצים למכור עוד אלבומים, מלהתעקש על ביטוי המסרים שחשובים להם", אמר. יחד עם זאת, לשאלה מה יעשה אם יתבקש על ידי מפיקיו להקליט קולות רקע בשיר של כריסטינה אגילרה, ענה: "לפעמים צריך לנשוך את הלשון ולעשות גם דברים כאלה, כל עוד לא מוותרים על הערכים החשובים באמת".

רמדי אף אוחז בעמדות מוצקות בכל הנוגע למצב הפוליטי בארץ והעימות הישראלי-ערבי. הוא מציע בחביבות מלומדת "שהערבים ימצאו מקום באחת הארצות הערביות מסביב, וישאירו את האדמה הזו לנו, היהודים, כי מי שבאמת בנה את הארץ זה אנחנו. באופן אישי, עד היום יש לי תווית קטנה ממתכת שמעידה על העץ ששתלתי פה בילדותי".

קילה פריסט למד היסטוריה ודת לפני שהתפרסם כראפר, וקרא לאלבומו השני בשם הלבנטיני "View From Massada". את הסיבה לבואו לישראל הסביר באהבתו לסיפורי התנ"ך, שגם מתבלים בנדיבות את שיריו. עניין נוסף שנזכר תכופות בשיריו הוא שמו של המטיף האנטישמי השחור, לואיס פאראחאן. על כך אמר בנימה מגומגמת שאינו מכיר ממש את עמדותיו הדתיות של פאראחאן, אבל מזדהה עם מאבקו למען השחורים בארה"ב. שיהיה.

לקהל המקומי מבטיחים השניים הופעות אנרגטיות: "אנחנו נשיר לחוד, ביחד, עם אורחים כמו סאבלימינל, ועוד הפתעות". בנוסף, במהלך הביקור בארץ הם מתכננים לטייל בירושלים ומצדה, כמובן, ולהקליט לא פחות מעשרה שירים חדשים "בהשראת האווירה".
___________________________________________________
רמדי וקילה פריסט יופיעו ביום ה', 15.5, ב"האנגר 11" בנמל תל אביב החל מהשעה 22:00, ביום שבת, 17.5, ב"צוללת הצהובה" בירושלים, לאחר מכן בשעה 3 בבוקר ב"לונה" בחיפה, בל"ג בעומר, 20.5 ב"מטרו" בירושלים וביום שבת, 24.5, ב"Q" בבאר שבע. השניים יתארחו בפורום מוסיקה שחורה בנענע ביום א', 18.5, החל מהשעה 20:00.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by