בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
החינוכית על הדרך הבטוחה לפשיטת רגל 
 
 צוות ``זומביט``. מתכננים לשוב אחרי החגים   
 
תמר גלזרמן

עקב קיצוץ של 30% במחלקת התוכניות של החינוכית, יוצאות 'תיק-תקשורת', 'חוצה ישראל', 'זומביט' ו'ספורטיבי' לפגרה ללא תאריך סיום. לימור לבנת, שניסתה בהתחלה לספח את החינוכית כליל, מתנצלת: "יש אילוצי תקציב קשים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כחלק מתכנית הקיצוצים עליה החליט משרד האוצר בינואר, ייצאו לפגרת קיץ מוקדמת וחסרת תאריך חזרה, ארבע מתוכניות הדגל של הטלוויזיה החינוכית: "תיק-תקשורת", "ספורטיבי", "זומביט", ו"חוצה ישראל". התכניות "בקריאה ראשונה" ו"זמן הורים" ירדו כבר קודם לכן.

יפה ויגוטסקי, מנהלת אגף המחשוב במשרד החינוך, שהחליפה זה לא מכבר את מנהל החינוכית, צבי שפירא, מוסרת כי היא בודקת את המשך פעילות הערוץ בעקבות קיצוץ של כ-50% מתקציב החינוכית, שגרר גם קיצוץ של כ-30% במחלקת התוכניות.

בעקבות עתירה שהוגשה על ידי עובדי התחנה ומספר גופים ציבוריים, מנע בג"ץ את כוונת שרת החינוך, לימור לבנת, לסגור את החינוכית לחלוטין ולהופכה ליחידה במשרד החינוך שמזמינה הפקות באופן פרטי. בג"ץ חייב את השרה לעגן את מעמד החינוכית בחקיקה, ולשם כך הוקמה ועדה בראשות יאיר שטרן, שתגבש מבנה חדש לטלוויזיה החינוכית על בסיס הפקות פנימיות והפקות חוץ עם זאת, לא יכל בג"צ למנוע את הקיצוץ המאסיבי.

על פי השרה לבנת, "בכל ערוץ טלוויזיה, בכל עונה, עולות תוכניות שונות, ואחרות יוצאות לפגרה. לוח השידורים מתעדכן בהתאם ואינו מביא לאיבוד צופים". בנוגע לאינטרס החינוכי-דמוקרטי בקיומה של תוכנית כ"תיק-תקשורת", העוסקת בתקשורת ובוחנת אותה, משיבה פנינה בם שלום, דוברת השרה: "השנה, בשל הקיצוץ התקציבי הקשה, יצאו מספר תוכניות לחופשת קיץ מוקדמת מהצפוי, ביניהן "תיק תקשורת", שדינה כדין תוכניות אחרות - כולן בעלות ערך חינוכי ואיכותן אינה מוטלת בספק, אך בשל אילוץ תקציבי הוצאו מספר תוכניות לפגרה בת מספר חודשים".

גל נדיבי, שמנחה את "זומביט", אומר כי ככל הידוע לו "התוכנית תמשיך עד יולי, אז נצא לפגרה. עד אז אנחנו באוויר ומתכננים לשוב אחרי החגים. למיטב ידיעתי אין שום הבדל השנה. אם יהיה זה יהיה עצוב מאוד".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by