בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הבכורה למטריקס 2 - בפסטיבל קאן שנפתח אתמול 
 
 
מערכת מיקסר

עוד בפסטיבל הקולנוע ה-56 בקאן: סרטים חדשים של גאס ואן-סאנט ופיטר גרינוואי, תערוכה לז'אן קוקטו ומחוות לפליני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הערב (רביעי) נפתח בצרפת פסטיבל קאן ה-56. השנה יתמודדו על הפרס הגדול 20 סרטים מ-13 מדינות, מתוכם שישה סרטים של במאים שזו להם השתתפות ראשונה: ביניהם גאס ואן-סאנט ("איידהו שלי", "סיפורו של וויל האנטינג"), עם "פיל", ואיש האשכולות וינסנט גאלו (כתב, שיחק, ביים והלחין את "באפלו 66") עם "הארנב החום".

עוד ישתתפו קלינט איסטווד עם "Mystic river" ופיטר גרינאווי עם "The Tulse luper suitcases, part I". לארס פון-טרייר, שזכה ב-96' בפרס חבר השופטים עם "לשבור את הגלים" ולפני שנתיים בדקל הזהב עם "רוקדת בחשכה", יציג את "Dogville" עם ניקול קידמן.

במסגרת המחוות שיערכו, תתקיים הצדעה לשחקנית ז'אן מורו, שתקבל את פרס הפסטיבל, כמו גם רטרוספקטיבה מקיפה מעבודותיו של ז'אן קוקטו, שהיה הפטרון של פסטיבל קאן הראשון ושימש נשיא ועד השופטים של הפסטיבל.

לציון עשר שנים למותו של פליני, יתקיימו הקרנות של עותקים מחודשים מסרטיו, לצד חומרים שטרם נראו. כמו כן תופיע בחלק מההקרנות תזמורת שתנגן את נעימותיו המפורסמות של נינו רוטה וניקולה פיובני, שגם ידבר על העבודה עם הבמאי.

מחוץ לתחרות תוקרן הבכורה העולמית של "Matrix reloaded" וסרטו החדש של מיכאל הנקה "Le Temps du Loup". כמו כן יוקרנו סרטים חדשים של נאני מורטי, וים ונדרס (שגם יעמוד בראש חבר השופטים לפרס "מצלמת הזהב"), ארול מוריס, ודוקומנטרי של מבקר הקולנוע האמריקני ריצ'רד שיקל על צ'רלי צ'פלין. בראש חבר השופטים בתחרות הסרטים הקצרים יעמוד אמיר קוסטריצה, ואוליבר סטון ינחה את "השיעור בקולנוע", ארוע שנתי שדן במצב הקולנוע.

הפסטיבל מתקיים ברוח צרפתית, עם ייצוג מועט לקולנוע האמריקני, אולי כפועל יוצא מהמתיחות האידאולוגית בין הארצות בעקבות המלחמה בעיראק. הדבר בא לידי ביטוי גם במינוי הבמאי הצרפתי פטריס שרו לנשיא חבר השופטים, בו משתתפים גם ז'אן רושפור, סטיוון סודרברג ודניס טאנוביץ'.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by