בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חדש בקולנוע - המדריך הרשמי 
 
 
אודליה ברקין

אודליה ברקין עם סבב ביקורות על הסרטים החדשים בבתי הקולנוע: "מפרקים את הבית", "נשים אמיתיות", "רק נשיקה", "כחול מושחת" ו"לך תדע"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מפרקים את הבית

 
פיטר סנדרסון (סטיב מרטין) הוא עורך דין וורקוהוליק ולחוץ שעדיין מאוהב באשתו לשעבר (ג'ין סמארט). הוא מנסה לכבוש שוב את לבה, ובמקביל לשקם את יחסיו עם שני ילדיו שנשארו עם גרושתו. בזמנו הפנוי הוא מתחבר לפרקליטה עדינה, חכמה ויפה דרך האינטרנט. כאשר היא מגיעה לביתו, למפגש הראשון שלהם, הוא מגלה שהיא לא כ"כ עדינה או מבריקה, ואפילו לא פרקליטה. במקום מה שציפה, הוא מקבל את שרלין (קווין לטיפה), אסירה נמלטת הטוענת לחפותה, ורוצה שסטיב יעזור לה לנקות את שמה. אבל סטיב לא רוצה שום קשר איתה, מה שלא מונע משרלין הרועשת והמאיימת לשבש את חייו, להרוס את סיכויו לחזור לאשתו ואת ניסיונות החיזור שלו אחרי לקוחה מולטי מיליונרית (ג'ואן פלורייט). קומדיה.

במאי: אדם שנקמן (מארגנת החתונות), 105 דקות, ארה"ב 2003
(למידע על זמני ההקרנות)
 
Film Critic: קומדיה מטורפת, מקורית והכי חשוב - ממש לא תקינה פוליטית. ההומור נוטה לעיתים לכיוונים די גזעניים ולמרות שז'אנר הקומדיות של "דג מחוץ למים" הוא די נפוץ, הסרט לא נופל לקלישאות הרגילות, והוא גם מצחיק וגם מצליח להדהים ולהפתיע.

Reel.com: החיבור בין מרטין ללטיפה פשוט מדהים - בזכות שפע של קסם אישי ויכולות קומיות, הם הופכים תפקיד צפוי וסטריאוטיפי לחגיגה ענקית של צחוקים. הסרט סובל מהרבה מגרעות (תסריט חלש, סנטימנטליות יתר) אבל הוא שווה צפייה רק בזכות השניים האלו.

Spliced Online: קו עלילה לחלוטין לא אמין - לא ברור איך לטיפה עוברת לגור עם מרטין ואיך היא בדיוק מסכנת את משרתו. לצד מספר סצינות מצחיקות ישנן כמה מבזות וצפויות, והסוף אמריקקי. יוג'ין לוי (האבא מ"אמריקן פאי") מבריק כחבר הטוב של מרטין שמתאהב בלטיפה.
 

נשים אמיתיות

 
Real Women have Curves

אנה (אמריקה פררה) היא בחורה חכמה, מבריקה, נאה וגם קצת שמנה. היא בת 18, בדיוק סיימה בהצטיינות את לימודיה בתיכון בברלי הילס היוקרתי, וחולמת להמשיך וללמוד בקולג'. כבת למשפחה היספנית דלת אמצעים המתגוררת בלוס אנג'לס, היא הראשונה במשפחתה שיש לה הזדמנות להגשים את החלום הזה.

אך למרות שחלומה של כל אם הוא שהילד/ה יעשו תואר, לאמה של אנה (לופה אנטבריוס) יש תוכניות אחרות עבורה. ראשית, היא צריכה להצטרף לעבודה במתפרה של אחותה אסטלה. חוץ מזה, היא צריכה לשמור על בתוליה ולרזות, כדי שתוכל להתחתן מהר ולהביא ילדים. אנה לכודה בין נאמנותה למשפחתה לבין רצונה להתנער מהשמרנות החונקת, לרכוש השכלה גבוהה ולהגשים את עצמה.

במאית: פטרישיה קרדוסו (מבוסס על מחזה תיאטרון מקורי), 90 דקות, ארה"ב 2002
(למידע על זמני ההקרנות)
 
 
Reel.com: מתחיל כסרט טלוויזיה לכל המשפחה ומתפתח לדרמה קולנועית מהנה ומרתקת. הצילום העשיר והמושקע, המשחק המשכנע והתסריט הרגיש הופכים את הסרט הקטן והעצמאי הזה למשובח באמת.

Film Critic: אגדה מושלמת הכוללת אחיות אכזריות, אמא מרשעת וסוף טוב. למרות שהסרט סובל מנגיעה קלה של פנטזיה לא מציאותית, הוא מהנה, מבדר ושווה צפייה. התגלית החדשה פררה, היא כל כך כריזמטית עד שחוסר ניסיונה הקולנועי כמעט ואינו מורגש.

Spliced Online: פררה העדינה והחושנית מקנה לדמות אינטליגנציה ועומק. כל ההופעות המצוינות בסרט (גם של אמה ואחיותיה של הגיבורה) הופכים את הסרט למורכב ומעניין, ומונעים מהמסרים שלו להיראות חינוכיים וצדקניים מדי.
 

רק נשיקה

 
Just a Kiss

כאשר נחשפת פגישה סודית בין דאג ורבקה, ששניהם יוצאים במקביל עם מישהו אחר), הכל יוצא מכלל שליטה. האנשים שלצדם נדהמים ומנסים ללקט את השברים, בעוד דאג (רון אלדארד) ורבקה (מארלי שלטון) עושים כל שביכולתם כדי לסדר את הבלגאן. המצב הזה מאלץ את כולם לעשות חשבון נפש רומנטי ואישי. שלושה זוגות ומשוגעת אחת (מריסה טומיי) נפגשים, נפרדים, מזדיינים ורבים. חייהם נקשרים בסדרה של אירועים אבסורדיים המניעים את הגורל של כולם לתוצאות מפתיעות.

במאי: פישר סטיבנס (שחקן - פלמינגו קיד, תקלה מופלאה), 89 דקות, ארה"ב
(למידע על זמני ההקרנות)
 
Reel.com: קשה להכריע אם הסרט שווה צפייה או לא כי הוא חכם ומעצבן בו זמנית. הדמויות שקועות בעצמן באופן בלתי נסבל, גימיק האנימציה ממצה את עצמו וכמות צירופי המקרים בעלילה פשוט אינה מתקבלת על הדעת. מצד שני, הצופים שנחשפים לכל הבולשיט הזה מופתעים ומוקסמים מפעם בפעם, כך שאין לדעת, יתכן שהסרט הזה אפילו יזכה למעמד של סרט קאלט.

E Film Critic: מה שמתחיל כגימיק חביב מתפתח לכדי מפלצת יומרנית ומפגרת בעליל שאינה ראויה לצפייה וחבל לבזבז עליה זמן.

Eye Weekly: הערה קטנה ליוצרים: קומדיות רומנטיות שמשלבות אנימציה, התרסקות מטוס ודמויות בקומה הן לא ממש רומנטיות, מושכות או מצחיקות. הסרט לא מצליח להתמקד ברעיון אחד מספיק זמן, והרגעים הקומיים בו פשוט מבוזבזים.
 

כחול מושחת

 
Dark Blue

לוס אנג'לס, 1992. אלדון פרי (קורט ראסל) הוא חוקר באחת מיחידות העלית המיוחדות במשטרת לוס אנג'לס. פרי ידוע בטקטיקות החקירה המיוחדות שלו והוא אינו בוחל בשום אמצעים. הוא משחק עם החוקים ועובר בקלות רבה מדי את הגבול. לפרי המנוסה מצטרף בובי קאוף (סקוט ספידמן), שוטר צעיר וחסר ניסיון. על השניים מוטל לנהל חקירה שמטרתה בין היתר להעלים ראיות המקשרות את המשטרה לפרשיה. תוך כדי התקדמות החקירה, נחשף בובי לשחיתויות הרבות ומחליט לעשות מעשה. דרמת פעולה משטרתית.

במאי: רון שלטון (גביע הכסף), 118 דקות, ארה"ב 2002
(למידע על זמני ההקרנות)
 
Reel.com: למרות שהוא מבוסס על סיפור של מי שכתב את "סודות אל.איי", ומתוסרט על ידי הברנש שאחראי ל"יום אימונים מסוכן" - "כחול עמוק" לא מצליח להעפיל לרמה של היצירות הקודמות של יוצריו. הוא סובל מעלילה צפויה וברורה מאליה, דמויות דקות ודיאלוג שחוק. הבעיה הכי גדולה של הסרט - הליהוק של ספידמן בתפקיד הראשי. אין סיכוי בעולם שהנער העדין הזה יכול להיחשב לשוטר קשוח.

Film Critic: מלא בהטפות מוסר וקלישאות מהסוג השחוק ביותר - בזמן שדמותו של ספידמן מאבדת את תמימותה, בקבוק חלב נשמט מידה של עוללה אסייתית שמשגיחה על המתרחש - נו באמת! החלוקה המכנית לטובים מול רעים, גורעת מאמינותו של הסרט.

Spliced Online: הניסיון להראות את החיבור בין המשפט של השוטרים שדפקו מכות לרודני קינג ובין עלילותיהם של השוטרים המושחתים בסרט אינו מוצלח. לא ברור מה מרוויחים השוטרים הבכירים מהתנהגותם המושחתת. צפוי ומשעמם.
 

לך תדע

 
Va Savoir

קבוצת תיאטרון איטלקית מגיעה לפריז כדי להעלות מחזה של פירנדלו. קמיל (ג'ין בליבר), השחקנית הראשית, עזבה את פריז שלוש שנים קודם ומפחדת להיתקל שוב באקס המיתולוגי שלה, פייר (ג'ק בונאף). כרגע היא מנהלת רומן עם הבמאי של המחזה, שהוא גם השחקן הראשי, בעוד שפייר בכלל נשוי לרקדנית. הנאהבים לשעבר לא מצליחים להימנע זה מחברתו של זה וחיי כולם משתנים.

במאי: ז'אק ריווט, 154 דקות, צרפת/איטליה 2001
(למידע על זמני ההקרנות)
 
Reel.com: הבמאי שידוע בסרטיו הארוכים (כולל 6 ואפילו 12 שעות) מעניק לנו גם הפעם יצירה ארוכה למדי מהסוג שנעים להתמכר אליה ולשקוע בתוכה. ריווט מוצא עונג בשיחה ומעביר את המסר שדבר אינו חשוב יותר מאהבה.

Film Critic: רק הצרפתים מסוגלים לעשות קומדיה רומנטית ארוכה כל כך, עם מעט מדי עלילה. ג'ין בליבר היא מעין אודרי טאטו (אמלי) לעניים. התחושה היא כמו בצפייה במחזה ארוך מאוד של אוסקר ווילד. ממצה את עצמו הרבה לפני הסוף.

Spliced Online: קומדיה רומנטית מקסימה מתובלת באמירות רציניות ובצוות שחקנים משובח. דמויות משעשעות שנעים לבלות איתן זמן. למרות אורכו של הסרט, ריווט לא ממש מתעכב ומתעמק בפרטים, ופשוט קובע עובדות בשטח. גם הסוף קצת נקי מדי יחסית לכמות הלבבות הנשברים לכל אורכו של הסרט.
 

בשבועות הקודמים

לפניכם מבחר בקורות על הסרטים שמציגים כעת בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, בעזרתן תוכלו להחליט איזה סרט שווה לכם לראות.

השעה ה-25, יצרים של אישה, המנגליסטים, האיש מהרכבת

דבדאס, סדנה לעצבים, אנג'לה

איך לאבד בחור בעשרה ימים, החודש התשיעי, שחקי אותה כמו בקהאם, מר בטיניול, פענוח, אררט, אני אח של ג'ו פולונסקי


בדיחות על כושים זה לא אייטיז? האם לנשים אמיתיות ומלאות יש מקום בקולנוע? בואו לדבר על זה בפורום הקולנוע של נענע.

כל הביקורות, כל הסרטים - הארכיון המלא
 

אתרים

 

טריילרים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by