בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צחוק צחוק, זה לא צחוק 
 
 אריסון. שליחה של אלוהים   
 
עידית גיל-אשל

עידית גיל-אשל נגנבה מהשיזוף היפה של שרי אריסון, אבל התקשתה להבין את מהות החיים של הראיון איתה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
''כדי להגיע לשלום בעולם, על כל אחד להגיע לשלום עם עצמו ועם סביבתו''
(שרי אריסון)

בחלקה של שרי אריסון, בת 45 שנראית טוב לגילה, נפלו שתיים מהמתנות הגדולות שיכול אדם להתברך בהן: היא גם מיליארדרית, אבל גם, שימו לב, הבינה זה לא מכבר את משמעות החיים.

לכן, כנראה, הסכימה לשבור את השתיקה שגזרה על עצמה מאז פרשת הפיטורים בבנק הפועלים, ואפשרה לאילנה דיין וצוות "עובדה" לספק לנו הצצה לחייה של הישראלית העשירה ביותר בעולם. לדיין, מצידה, אשה עם שתי רגליים על הקרקע שלא נוהה כמו רבות כל כך מבנות מינה אחרי מיסטיקה איזוטרית, היו תוכניות אחרות. לעמת את אריסון עם אחריותה לפיטורי 900 עובדי בנק הפועלים כשהמשק במצב כה קשה, למשל. או לפחות, אומר ההגיון, להציג את האדם שמאחורי השיזוף. את הנפש שמאחורי המיליארדים.

אבל שרי אריסון לא אשמה, בעצם. לא אשמה בכך שירשה המון כסף; לא אשמה שהיא רק, כמו כולם, רוצה להרוויח עוד כסף ולהוכיח לאבא שהיא ילדה מוצלחת; וגם לא אשמה בכך שכסף אמנם מעניין אנשים, אבל לא הופך אותם למעניינים.

שרי אריסון לא נאלצה לשלוף את הארנק כדי לקנות חצי שעה בפריים-טיים אצל אילנה דיין, בניסיון לשפר את תדמית הביץ' חסרת הלב שהדביקו לה עמיר פרץ ושלי יחימוביץ', ולהציג את הפרוייקט האקסצנטרי החדש שלה, "מהות החיים". הארנק שלה פשוט היה שם, והאנשים של "עובדה" חשבו שזה מספיק.

אחרי חצי שעה של שייט פאר בניוטרל, צפה ועלתה האמת על פני השטח, וחבטה בפניהם של הצופים המנומנמים. אילנה דיין קיוותה להציג בפנינו את שרי אריסון כפי שמעולם לא ראינו, אך מצאה לפניה מיליונרית שמתלבשת לא רע, מעט זחוחה – זה נכון, אך לבטח לא יותר מדיין עצמה ביום ממוצע - שאוהבת את החיים והחיים אוהבים אותה, שלא מוכנה לתת למציאות שמסביב לעמוד בינה ובין משמעות החיים, אבל גם לא עושה מזה ביג דיל.

הסתבכתי מעט, אז בואו נשים את זה על השולחן – שרי אריסון שחשפה בפנינו אילנה דיין היא אשה לא מעניינת במיוחד – וכל עוד היא לא פורצת בבכי ומתנצלת על העוולות שגרמה ל-900 איש (ובשום רגע לא נראה שהיא מתכוונת לעשות מחווה מסוג זה), מתלבשת בפראדה עם מחשוף עמוק, או מפליגה אל האופק על ספינת התענוגות שלה טובלת באמבט תותים וקצפת, אין שום סיבה לדבר איתה דווקא, ולא, נאמר, לצורך הטיעון, עם שרי אנסקי. מיליונרית. יש מיליון כאלה.

אריסון הדפה את השאלות הקנטרניות של דיין בשלווה המאפיינת אך ורק אנשים שכבר הבינו בשלב זה של חייהם שהם שליחיו של אלוהים (כולנו, אגב. שרי אמרה). עם אקסיומה שכזו בבסיס הדיון, הרי לא ניתן להגיע להתקדם לאנשהו באמת, וכל שנותר למראיינת המאוכזבת הוא להתלוות אל הביליונרית הדי מגניבה הזאת, חייבים להודות, לסיור באחד מסניפי הבנק שלה, ליאכטה המפוארת ולפנטהאוז התל-אביבי שהיא מחזיקה.

"היא מעדיפה להסתיר מעינינו את אחוזת 30 הדונם שהיא מחזיקה במושב" מנסה דיין קלף אחרון לפני סיום, אבל זה, כמו שאומר אבי מלר, מעט מדי, מאוחר מדי. היא שליחה של אלוהים – ואת לא. היא יודעת את התשובה למשמעות החיים – ואנחנו לא. היא שליחה של אלוהים – ואנחנו לא; היא מיליארדרית – ואתם מובטלים.
______________________________________
אילנה דיין עם שרי אריסון, עובדה, אתמול בערוץ 2
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by