בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מי ומה בפסטיבל ישראל 2003 
 
 
מערכת מיקסר

השנה ייערך פסטיבל מצומצם, על טהרת האמנות המקומית. הסקסופוניסט ג'ון זורן יהיה האורח היחיד מחו"ל. כל המופעים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פסטיבל ישראל יפתח השנה ב-29 למאי, ולאור המצב הביטחוני, הכלכלי והכללי, הוחלט כי הפעם יתמקד הפסטיבל ביצירה ישראלית, ויוותר על החזות הבינלאומית.

רוב אירועי הפסטיבל יתקיימו במתחם תיאטרון ירושלים, בבריכת הסולטן ובבנייני האומה, כשמחיר כרטיס יעמוד על 80 שקלים.

את הפסטיבל תפתח קבוצת "זיק" במופע "מוזיק" - אירוע מוסיקלי-ויזואלי בשיתוף עם תזמורת סימפונט רעננה שתבצע מוסיקה חיה שהולחנה במיוחד על ידי חיים פרמונט. הקהל יהיה שותף במופע המציג אמנים המשלבים פיסול, מוסיקה וקולנוע תוך בחינה של מימד הזמן.

"אלומיניום" הוא מופע בכורה שתעלה קבוצת "דולביט" ובראשה הרקדן והיוצר אילן עזריאל. המופע משלב תנועה, מחול ותיאטרון חזותי. בטכניקות מיוחדות עוסק המופע בהנפשה והאנשה של דומם כשהחומר השולט הוא אלומיניום. השפה האמנותית החדשה שנוצרה במופע זה מאפשרת חוויה ללא מגבלת גיל, שפה או התמצאות במחול ותיאטרון.

"כוריאוגרפים בדו-שיח עם מוסיקאים" הוא פרוייקט מיוחד ביוזמת הפסטיבל. שלושה כוריאוגרפים: יוסי יונגמן, עמנואל גת ונעה דר הוזמנו ליצור כל אחד עם מוסיקאי לפי בחירתו. במסגרת הפסטיבל יתקיימו שני ערבים ובכל ערב יוצגו שלוש היצירות בהופעת בכורה. יוסי יונגמן בחר לעבוד עם המוסיקאי ארז נטף, נעה דר בחרה לעבוד עם אורי פרוסט ועמנואל גת בחר לעבוד עם קבוצת M.W.R - קבוצת ראפרים ערבים ישראלים צעירים.

בבכורה ישראלית יעלה המרכז לתיאטרון של עכו את "ישראלה שלמה - ועכשיו המופע". זהו ארוע ייחודי שהוצג לראשונה בפסטיבל מינכן, בברלין ובדיסילדורף שבגרמניה ובפסטיבל אביניון בצרפת. מדובר במופע החושף את החברה הישראלית 2003 וכן את היחסים בין קהל, יצירה ויוצרים.

התיאטרון הערבי - עברי מיפו יעלה ערב מיוחד הכולל שלושה חלקים: "זיכרון" מאת ובביצוע הסופר והמחזאי סלמאן נאטור ובבימויו של אדיב ג'השאן. המופע המשלב מוסיקה מבוסס על שני ספרים של נאטור: "סיפורו של השייח' קמוט הפנים" ו"האם הרגתם מישהו שם?".

בחלקו השני של הערב תעלה בבכורה ישראלית ההצגה "אבות ובנות בבית מרחץ" לפי טקסטים של דני הורביץ ובבימוי יגאל עזרתי וגבי אלדור. זהו סיפורן של שלוש שחקניות הנפגשות בבית מרחץ ויוצרות מפגש הזוי עם שלושת אבותיהן. האבות מגולמים על ידי הבנות עצמן. הערב ייחתם במופע שירה ערבי-עברי בהשתתפות הלהקה הערבית-יהודית ומשוררים.
 

עוד בפסטיבל

"האדמה בראי היהדות" הוא מרתון קריאת טקסטים מן המקורות היהודים בנושא האדמה.

"בטהובן קורא קפקא": שילוב של מוסיקה, ספרות ותיאטרון תחת הכותרת "בטהובן קורא קפקא" בהשתתפות השחקן האיטלקי מוני עובדיה ואנסמבל הנגנים - סולני ת"א בניצוחו של ברק טל, וכמובן, המלחין לבינסון יפגיש את בטהובן עם אודראדק - דמות מספריו של קפקא עליה מבוססת יצירתו.

"רקוויאם מלחמה" מאת המלחין האנגלי בנג'מין בריטן ובביצוע התזמורת הסימפונית ירושלים, רשות השידור, מקהלת האופרה הישראלית, המקהלה הפילהרמונית תל-אביב ומקהלת הילדים אנקור.

"המזמורים הנסתרים" בביצוע ישראל בורוכוב ואנסמבל מזרח-מערב, בשיתוף עם ברוך ברנר ומוסיקאים אורחים.

"שרים לאה גולדברג" - מופע הנעילה של הפסטיבל בו יבוצעו שירים ידועים של המשוררת על ידי ברי סחרוף, נתנאלה, מיכה שיטרית, דנה ברגר, נורית גלרון, אהובה עוזרי, שלומי שבת ואחרים.

חגיגת 30 שנות זמר לשימי תבורי, שיופיע יחד עם אביהו מדינה, מרגלית צנעני, עוזי חיטמן, ציון גולן, רון שובל, אבי טולדנו, עוזי פוקס, גבי שושן, מושיק עפיה ושרי, להקת "חמסה" וכולם ישירו משירי תבורי.

בתחום הג'אז יארח הפסטיבל את ג'ון זורן, המוסיקאי הזר היחיד בפסטיבל, עם 12 אמנים ישראלים ביצירתו הגדולה "קוברה".

"בני ישראל" בביצוע דניאל זמיר ו"סאטלה"במופע המתבסס על אילתורים למוסיקה ישראלית משנות ה- 20 ועד לשנות ה-40.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by