בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מצעד הגאווה בתל אביב בסכנת ביטול 
 
 
דביר בר, הזמן הוורוד

המצב הכספי ועלויות האבטחה הגבוהות מטילים צל על קיומו של מצעד הגאווה וההפנינג בפארק הירקון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מצעד הגאווה שאמור להתקיים בת"א ב-27 ביוני, נתקל בקשיים תקציביים וקיומו מוטל בספק בשלב זה. הסיבה לביטול האפשרי היא המיתון המעמיק במשק, המקשה על גיוס חסויות מחברות מסחריות כמו גם על השגת אמנם המוכנים להופיע בהתנדבות.

כך לדוגמא חברות מסחריות כמו "סלקום" ו"יס", שתמכו במצעד בשנים קודמות, לא ישתתפו בו השנה, בגלל המצב. "זה לא יהיה אחראי מצידי להכניס את האגודה להרפתקה כזו", אמר אלון סטריקובסקי, יו"ר האגדוה לעיתון "העיר". "כפי הנראה כרגע, אם לא נשכנע את המשטרה והעירייה להוריד את דרישות האבטחה או לספוג חלק ממחירה, לא יהיה מצעד", הוסיף.

מעיריית ת"א-יפו נמסר כי "העירייה תומכת זו השנה החמישית במצעד הגאווה. השנה, בנוסף להפעלת עשרות עובדי עירייה באירוע בעלות של עשרות אלפי שקלים, הוקצו לכך 50 אלף שקל מתקציב לשכת הדובר, ו-80 אלף שקל מתקציב מחלקת המופעים".

אדיר שטיינר, מתאם המצעד בין העירייה לאגודה: המצב הכלכלי במשק והקושי של חברות לתמוך במצעד מצער אותי מאוד. עמדתי האישית היא שאסור בשום אופן לוותר על האירוע במתכונתו הרגילה ולו במחיר של גביית תשלום בכניסה למתחם. אני בטוח שחברי הקהילה ישמחו לסייע בשנה קשה כזו. אם האגודה תחליט לבטל את ההפנינג בפארק נשקול פתרונות אחרים".

ל"הזמן הוורוד" נודע כי בין האפשרויות הנשקלות בימים אלו בעירייה ובאגודה הוא סיומו של המצעד במתחם הנמל ועריכת מסיבה גדולה, במקום ההפנינג בפארק הירקון שעלותו יקרה.
 

ובירושלים: בג"צ מחייב את העירייה לממן את מצעד הגאווה שנערך בשנה שעברה

בג"צ הורה בחודש שעבר לעיריית ירושלים להגיע לפשרה עם הבית הפתוח, במסגרתה היא תעביר לו בתוך 30 יום סכום של 40 אלף שקל למימון מצעד הגאווה בעיר, שהתקיים בשנה שעברה. עם זאת, אין כל התחייבות של העירייה לתשלום כלשהו לאירועי הגאווה העתידיים בבירה ובכלל זה למצעד שיתקיים ב-13 ביוני השנה.

כזכור, עתר הבית הפתוח לבית המשפט, לאחר שלמרות שניתנו לו הבטחות בסיוע מימון המצעד, לא העבירה העירייה כספים לבית הפתוח.

במהלך הדיון, אמר השופט מיכאל חשין כי "הומואים יש בכל מקום ומצעד הגאווה הוא דבר שהוא סמלי עבור האנשים האלה, והוסיף כי "לא ייתכן שעיריית ירושלים תממן את אירועי שלושת הרגלים ואת אירועי הגאווה לא". חגי אלעד, מנכ"ל הבית הפתוח הביע שביעות רצון מפסיקת בג"צ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by