בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האם חילוצה של טוראית לינץ' היה שואו הוליוודי? 
 
 מתוך הסרטון. לכשכש בכלב, רילודד   
 
מערכת מיקסר

ע"פ הבי.בי.סי, בפרשת החילוץ ההירואית של הטוראית בעיראק, התפרצו האמריקנים לבניין נטוש וירו כדורי סרק בשביל השואו; בעריכת הסרטון סייע המפיק ג'רי ברוקהיימר. יומיים קודם לכן הם כמעט הרגו אותה בעצמם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בדומה ל"כשכש בכלב" של בארי לווינסון, בו מתוארת מלחמה פיקטיבית שנבראה על ידי מפיק הוליוודי בהזמנת הממשל, הולכת ומתבהרת פרשת "להציל את טוראית לינץ'", (שאפילו שמה נלקח מארכיון הוליווד), כתעלול יחסי ציבור אמריקני.

"הופתענו לגמרי. לא היו חיילים בבית החולים בכלל", אומר עובד בית החולים העיראקי ממנו נחטפה הפצועה לינץ', ד"ר ענמר עודאי. "זה היה כמו סרט הוליוודי. הם צעקו "גו! גו! גו!", עם רובים טעונים בכדורי סרק. הם עשו הצגה בשביל האמריקנים, משהו בסגנון סרטי אקשן שמתאימים לסילבסטר סטלון או ג'קי צ'אן".

תחקיר ה-BBC מספר שלינץ', שתוארה כפצועת קרב, לא סבלה מפגיעת כדורים או חתכים, אלא נפגעה בתאונת דרכים שארעה כשהשיירה בה נסעה הותקפה. לינץ' תוארה כסובלת מהזנחה רפואית. רופא מקומי, ד"ר הרית' אל-חוסנה, מספר שהטוראית הצעירה דווקא קיבלה אחות צמודה וטיפול מסור. מעבר לכך, מספר הדוקטור, לינץ' לא נדקרה או נורתה: "בדקתי אותה, הייתה לה יד שבורה, ירך שבורה וקרסול נקוע. שום כדור או סימן חתך, סימנים קלאסיים של תאונת דרכים. אני לא יודע מה הטעם בלהגיד שהיא נפצעה מירי". הרופא העיראקי גם סידר את החזרתה של לינץ' לאמריקנים באמבולנס, אולם אלה הפליאו באמבולנס אש ידידותית, והוא חזר לבית החולים.

כתב ה-BBC טוען שהאמריקנים ידעו היטב שהכוחות העיראקים נימלטו מהמקום יום לפני הגעתם, כך שהמשימה המסוכנת והסודית הייתה לא יותר מאשר סצנה מבויימת היטב.

סרט החילוץ, שצולם במצלמת לילה, נערך ופורסם עוד באותו היום, ומשולבים בו צילומים אחרים ופרגמנטים מתוך כתבות חדשותיות. הפנטגון נעזר במפיק האקשן ההוליוודי ג'רי ברוקהיימר ("בלק הוק דאון"), שנאמר אף שערך את הסרטון. ברוקהיימר ייעץ לפנטגון בהכנת הסדרה "דיוקנאות מהשורה הראשונה" שנעשה על המלחמה באפגניסטן.

הסרט באורך מלא על לינץ' נמצא בשלבי הכנה מתקדמים. בכיר ב-NBC הגדיר אותו כ"מרומם רוח, הרואי, מרתק ודרמטי". מגנטי מקרר וסיכות "אנחנו אוהבים את ג'סיקה לינץ'" כבר מסתמנים כלהיט בארצות הברית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by