בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מאיזה סוכנות היא? 
 
 היבא תרארמה לגדודי אל-אקצה (צילום: רויטרס)   
 
עידית גיל-אשל

עידית גיל-אשל מודה לרמי יצהר, האיש הכי מגניב בארץ, שדואג שכולנו נצחק עם הפיגועים ולא עליהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הקרב הבין-נשי על הזכות להתפוצץ בשבוע שעבר בקניון בעפולה, נתן את האות לתחילתן של חגיגות חומר הנפץ התקני ביומונים המקומיים, "מעריב" ו"ידיעות", שרק מחכים לפיקנטריה פטאלית מסוג זה כדי שיוכלו להצמיד איזו אישיות עצמאית ומעניינת לפיגוע ולהבדילו מזה שהיה אתמול וזה שיבוא מחר.

"מעריב", אם אינני טועה (ומאוד יכול להיות שאני טועה, ומדובר ב"ידיעות". די טריקי, הקטע הזה), הכתיר את הפיגוע בעפולה, בו נהרגו שלושה בני-אדם, תחת הקלאסיקה המוֹלכת "מאבטחת מול מחבלת". ברדיו הוסיפו וסיפרו שהמאבטחת חזרה זה עתה מריצוי עונש השעיה בן שבוע, לאחר שלא עצרה חשוד במהלך תרגיל פתע יזום שערכו מעסיקיה. "המאבטחת שהושעתה לא תטעה עוד". היה כזה?

את התמונה הסנסציונית השלים אתמול גוף התקשורת המגניב ביותר במדינה, ואין המדובר ב"רייטינג". תחת הכותרת התמימה לכאורה והאינפורמטיבית (מדי, לטעמי) "נהרס בית משפחת המתאבדת בטובאס" כתב רמי יצהר, העורך הראשי של "עניין מרכזי" והאיש שדואג שכולנו נצחק עם הפיגועים ולא עליהם: "היפיפיה הסקסית בת ה-19 הפכה שאהידה-כוכבת בגדה וברצועה". מגניב? יש עוד: "אומרים עליה שהיתה צעירה, חטובה ודי נחשקת ואהודה". הבוקסה המתבקשת עם בטי רוקוואי לא אותרה עד לרגע זה.

אבל ההמשך מוצלח עוד הרבה יותר. בסבלנות של מורה קשיש המבקש להבהיר עד הסוף חוק יסוד פיסיקלי לתלמיד מפגר אך שקדן, מוסבר לקוראים עקרון החטא ועונשו ומודגם על המיקרוקוסמוס של הסכסוך הישראלי-פלשתינאי: "היא חזרה בתשובה, וכמו כל הפנאטים הקיצוניים איבדה אחיזה עם המציאות היום יומית… כל מי שאיננו חושב בדיוק כמוה הוא בוגד, שונא עמו… ומה היה בסופה? את שרידי גופתה היה צריך לגרד בשפכטל". והאהוב עלי ביותר: "70 בתולים לא יוכלו להנות בשמיים ממחמדיה, שכן לא נותרו כאלה". גיים, סט אנד מאצ'.

רמי יצהר נמצא כבר היום היכן שמתחריו המודפסים, "מעריב" ו"ידיעות אחרונות", יהיו חייבים להיות גם הם בעוד שנה-שנתיים, באדיבות הפיחות הזוחל במעמדו הממלכתי והמחייב של הפיגוע, כמותג. עבור "עניין מרכזי", הטרגדיות הקטנות והפרטיות של הטרור הן רק נקודת המוצא לסיפור הגדול באמת - בדרך כלל משל פשוט שמורכב, כמו סיפורה של הדוגמחבלת מעפולה, מדם, סקס, שוביניזם ומציצנות, תחת מעטה של הומור דק שמתנשא מעל ראשו של הקורא התמים, ונועד להפוך את חוויית הקריאה למשתלמת גם עבור מי שטרם קיבל בלובוטומיה. ה"סאן", למשל, כבר שם, ולא פלא שהוא המודל לחיקוי הבלתי רשמי של יצהר וצוותו רב הפעלים.

הם כבר הבינו שאם כולם פה ממילא נגד הפיגועים האלה, אז למה לא ללכת עם זה כבר עד הסוף, ולהביא קצת נחת לקהל על חשבון הטירוף שמסביב. מצוייד במשקפי שמש, מעיל עור ופאסון של שלמה גליקשטיין, יצהר הוא היחיד שמעז לנפק את כל מה שהעיתונים הגדולים רוצים להניק אותנו בו, אבל עדיין לא יכולים. חכו רגע, שני רגעים, וגם זה עוד יגיע.

באנגליה, שכבת האינטליגציה מזלזלת ובזה חופשי ל"סאן" וכפיליו. גם אצלנו משביתי שמחה כמו רוגל אלפר או אביב לביא, לא יתנו לבן-אדם ליהנות מקצת אוואנגארד מבלי שיגלגלו בעיניהם, בנסיון הפסיכי למדי לנסות לנתח, לשפוט ולבקר את כלי התקשורת העממיים באמות מידה לוגיות - שזה בערך כמו הנסיון של יצהר לשכנע את המתאבדים בהבלות רעיונותיהם הקיצוניים, רק ברצינות. בטיעונים שלהם, שמבוססים, אני מניחה, על אחריות ציבורית ומחוייבות בסיסית לאמת, יש כמובן חשיבות מסויימת, אבל איפה הכיף בזה?

בשמורת הטבע של "עניין מרכזי", לשמחתנו, עדיין לא נגעו. כוסיות מדיר אל-בלאח מתפוצצות שם כמו החצ'קונים על פניה של מלכת היופי סיוון קליין (שווה ללחוץ), ושפכטלים אוספים את שאריותיהן היישר למשרד של לבנה חכים. אם הכל יימשך כמתוכנן, צפוי קיץ פגז.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by