בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יום שני, 26 במאי 
 
 מתוך ``פיל`` של גאס ואן-סאנט   
 
מערכת מיקסר

"פיל" של גאס ואן-סאנט הוא זוכה דקל הזהב בפסטיבל קאן, וסקס, הומואים ובטריות שובבות מטרידות את מוטי שקלאר. אין דה מיקס

 
 
 
 
 
 
 
 
 

גאס ואן-סאנט מנצח בפסטיבל קאן

סרטו של גאס ואן-סאנט, "Elephant", זכה אתמול בדקל הזהב, הפרס הראשי בפסטיבל קאן. "פיל", שעוסק בהתמודדות של בני נוער עם תקריות הירי בתיכונים, משתמש בילדים שאינם שחקנים, המאלתרים שורות. הסרט מגיע שנה אחרי "באולינג לקולומביין", סרטו של מייקל מור באותו הנושא, שהתקבל אף הוא בתשואות.
 

שקלאר סולד במיוחד מפרסומות עם הומואים

ועדת הטלוויזיה שהתכנסה ביום חמישי החליטה להמליץ, בין היתר, להשיב את הבקרה על פרסומות מידי הזכייניות לרשות. בתחילת החודש פנה שקלאר לזכייניות ולנציגי המפרסמים, והתריע על רמת הפרסומת המדרדרת לדעתו. על הפרסומות שלא נשאו חן בעיני שקלאר נמנות, בין היתר, תשדירי YES - רומיאו ויוליה, "תפוזינה ג'וגינג", "אנרג'ייזר גיורא", פוקס קידס בבר, סמינט, "קסטרו פאב" ו"מתאים לי".
 

נפטרה רייצ'ל קמפסון

שחקנית התיאטרון הקשישה רייצ'ל קמפסון נפטרה בשבת בשיבה טובה, בגיל 92. קמפסון, אשתו של השחקן מייקל רדגרייב, התפרסמה גם בזכות שבט השחקנים שהביאה לעולם, היא אמם של לין, ונסה וטורין רדגרייב וסבתה של נטשה ריצ'רדסון.
 
 

"אניהו" לא עומד בתקן פרס ספיר

"אניהו" של אתגר קרת, שהוכרז בשבוע שעבר בקול תרועה רמה כמתמודד על פרס ספיר היוקרתי, נמצא לא כשיר להתמודד בשל אורכו המצוצמם. התקנון של הפרס דורש יצירות מעל 60 אלף מילים, ספרו של קרת מונה רק 38 אלף. כך מוסר אתר ynet. מועצת הנהלת הפרס תתכנס על מנת לדון בנושא. את ההאשמות בדבר העלמת עין מאורך הספר, על מנת למשוך תשומת לב בעזרת שמו של קרת, דוחה ועדת הפרס מכל וכל, "זוהי טענה מגוחכת וחסרת שחר, ולראיה, מרגע שהתברר שישנה בעיה לכאורה עם מספר התווים בספר, הוחלט על כינוס ההנהלה בדחיפות", מוסרת דוברת מפעל הפיס, דולין מלניק.
 

עמוס עוז ומאיר שליו מחרימים את פרס ספיר

ויש מי שבכלל לא רוצה להיות במשחק. עמוס עוז ומאיר שליו ביקשו מהוצאות הספרים שלהם לא להגיש כלל את ספריהם השנה. כך מוסר עיתון הארץ. על הסיבות שמעלים גורמים בהוצאות הספרים נמנים מסע האימונים המפרך שעוברים המתמודדים: מסע הכולל קברטים בכל רחבי בארץ, צילומים ויח"צנות, העובדה כי הפרס מוגש בזמן אמת והסופרים מבלים ערב שלם באולם מבלי לדעת אם קיבלו אותו, ואולי אף הדיסקרטיות של חבר השופטים ומידת קרבתם לספרות המקומית. "אין לי התנגדות עקרונית לפרסים, אלא רק לסגנון הפרסומי והיח"צני של מפעל הפיס", מוסר מאיר שליו.
 

מפעל חיים לחיים יבין

בטקס פרסי הטלוויזיה הראשון, שייערך בחודש הבא, ייקבל חיים יבין פרס מפעל החיים. "הוא הפנים של החדשות, הוא התואר של הבשורות, הוא האמירה, הניואנס, הסיפור ומהמהפך", נאמר בהחלטת הבוחרים. הפרס לארוע טלוויזיוני בולט יוענק לפרוייקט "סרטים מכאן" ופרס להישגים מקצועיים יוענק לשלושת מערכות החדשות, ערוץ 1,2 ו-10, על סיקור המלחמה בעיראק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by