בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קאן בסימן תחלואי אמריקה 
 
 מתוך ``פיל`` של גאס ואן-סאנט   
 
מערכת מיקסר

הטבח בתיכונים ממשיך למשוך קהל ומבקרים, הפעם בעזרת גאס ואן-סאנט. סמירה מחלבאף, בת 23 ועם שני פרסי חבר השופטים, מתנגדת למה שקרה באפגניסטן, ולארס פון טרייר לא קיבל דבר. סיכום פסטיבל קאן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גאס ואן סאנט, שנאלץ להתמודד מול מפלצת אגו כלארס פון טרייר וסוחט הדמעות של דניס ארקנד "The barbarian invasions", לא העלה על דעתו שיזכה לקבל את דקל הזהב: "חשבתי שאין לי סיכוי", אמר, "אני מנסה להביא את הסרטים שלי לקאן כבר שנים. לזכות זה נס, אני בר מזל". ואן סאנט זכה גם בפרס הבמאי הטוב ביותר, על סרטו "פיל".

הסרט שואב את שמו מהמשל על הפיל שיושב בסלון, גדול, מאיים ואיש אינו רוצה להתייחס אליו. "פיל" מספר את סיפורם של שני תלמידי תיכון אמריקניים שמתכננים טבח בבית ספרם. אבל במקום להיות סנסציוני, בוחר ואן סאנט באמפתיה וחמלה כלפי הדמויות, אותן מגלמים ילדים לא מקצועיים שמאלתרים שורות. "זה לא סרט אנטי אמריקני", מספר הבמאי, "זה סרט מהפרספקטיבה שלי כתושב ארצות הברית".

בפרס חבר השופטים זכה "חמש אחר הצהריים" של הבמאית האיראנית הצעירה סמירה מחלבאף, שזכתה כבר בפרס על "הלוח" ב-2002. "רציתי להראות את אפגניסטן כפי שהיא היום", אומרת מחלבאף, "ולהראות ששום רמבו לא יוכל להציל אותה".

פרס חבר השופטים ניתן לסרט התורכי "אוזאק" של נורי בילג' סיילן, שגם זיכה את השחקנים, מוזופר אוזדמיר ומחמט אמין טופראק, (שנהרג לא מזמן בתאונת דרכים), בפרסי השחקנים הטובים. השחקנית הטובה היא מרי ג'וזה קרוז, מ- "The barbarian invasions", שגם זכה בפרס התסריט הטוב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by