בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לא לקלים המרוץ (קוהלת ט') 
 
 
אורלי גונן

אורלי גונן חושבת ש"Think tank" הופך את בלר מלהקה של סינגלים ללהקה של אלבומים שלמים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יש רגעים שבהם פשוט מוותרים. מוותרים על להגיע בזמן, על להיות נורא נחמדים, על לקחת דברים בפרופורציות ועל לשמור על שפיות. פתאום הכל לוחץ ויש חוסר שקט ומופיעה מועקה. כזו שככל שמנסים להסיר אותה, כך היא מתיישבת יותר בנוח בין הגרון לדמעות. וכך בכל צעד שלוקחים לכיוון הבכי נוסף עוד קילו חצץ לנעליים, עד שבסוף כבר אין מקום והכל נשפך החוצה. ואז יותר טוב.

למעבר הזה בין מועקה לבכי יש כל מיני זרזים; למשל שיחה עם מישהו אהוב, תמונה, זיכרון, או אפילו מזג-אויר. אבל לפעמים (והנה מגיעה הפואנטה, לא להתייאש) - זה פשוט שיר ששמעת, שגם אם הבנת וגם אם לא לגמרי - הוא חדר אליך בצורה הפשוטה ביותר.

הפעם לא מדובר במוריסי, או רדיוהד (סליחה) וגם לא בבלדה עצובה של צ'ט בייקר (ושוב, סליחה). הפעם זה "Out of Time" של בלר, מתוך החדש שלהם "Think Tank", שבדרכו חסרת היומרות מאפשר לחיוך קטנטן להציץ ולעורר תקווה רדומה. זהו אחד מאותם שירים ששווה רק בשבילם לקנות את האלבום ובמקרה הספציפי הזה - כל האלבום שווה ואף מצוין.

בלר שומרת בעשר שנים האחרונות על תדמית בריט-פופית מהוקצעת. לא רצינית מדי, משועשעת לפרקים ועם כשרון מיוחד לשילוב להיטים כיפיים עם שירים מעט יותר רציניים. "Think Tank", אלבום האולפן השביעי של הלהקה, הוא סיפור אחר לגמרי - ולא במקרה.

מאז אלבום האולפן האחרון שלהם, "13" שיצא ב-99', הוציאה בלר רק אוסף. בינתיים הספיק הסולן, דיימון אלברן, להטביע חותם בפרוייקטים רבים ומגוונים (כולל תפקיד הסולן בגורילז). בנוסף, עזב הגיטריסט גראהם קוקסון את הלהקה, מה שהותיר את אלברן עם גיטרה ביד ועם חופש פעולה להגיע למחוזות מוסיקליים חדשים. כך נוצר "Think Tank", אלבום רב גוני, מעניין, מחדש ומקורי (חוץ מ"Brothers and Sisters" שנשמע כאילו בטעות הושמט מ"Midnite Vultures" של בק).

גם בלי להיגרר לפלצנות יתרה אפשר לומר שזה אלבום שלא מנותק מהקשר של זמן ומקום, ועוסק במגוון נושאים אקטואליים. אבל יותר מכל, הגדולה של האלבום הזה היא בעושר המוסיקלי וההפקה, שמוסיפה לגיטרות סקסופון, קלידים וצלילים אלקטרוניים (לא בכדי חתומים על ההפקה המוסיקלית, בין השאר, גם וויליאם אורביט ונורמן קוק).

שילוב בין שירים שקטים כמו "Out of Time" ו"Battery In Your Leg" היפהפיים, לצד "Jets" הגאוני (סקסופון מתפרע על קצב מונוטוני) ו"We've Got a File on You" המגניב הוא התוצאה. אם עד עכשיו בלר היתה להקה שאוסף לא עושה לה עוול (ולהפך, האוסף שלהם מצוין), אז מ"Think Tank" הכל משתנה. את האלבום הזה (ונקווה שגם את הבאים) יש לצרוך בשלמותו.
__________________________
Blur: Think Tank, (הליקון/EMI)
האתר של בלר
כמה קטעים מתוך האלבום
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by