בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קילר הלוהטת 
 
 
מיכאל רורברגר

מיכאל רורברגר מפליק למיק האקנל וסימפלי רד, ושמח לחזור ל-1977 עם היה יה יה'ז

 
 
 
 
 
 
 
 
 

והרי החדשות

א: המרחב הציבורי.
וויטני יוסטון בישראל. זה עושה לכם משהו? לי - כלום. אבל גם בובי בראון בישראל. וזה עושה לכם משהו? בטח, הוא נותן מכות לוויטני. עכשיו נראה מה יגיד אריק. וויטני מבקרת אצל שרון - וואו! אז מה? אולי יוציאו איזה שיר ביחד?

ב: המרחב הפרטי.
1) האירוויזיון כבר פאסה. נכון. ובכל זאת, השיר התורכי עדיין תקוע לי בראש. יופי של שיר. הגיע לו לזכות.
2) Ynet קיצצו במוסיקה. הוציאו משם שני אנשים מצויינים: יובל לוי וארי קטורזה. אף פעם לא הבנתי את מה שקורה כאן אצלנו.
3)השבוע נחתו אצלי שני אלבומים. האחד, המדובר שביניהם, אלבום הבכורה של היה יה יה'ז, והשני, הפחות מדובר (ובצדק), החדש של "סימפלי רד". מה זה, יש עדיין סימפלי רד? צרחתי לעצמי. (בפעם הקודמת שעשיתי את זה, זה קרה עם מודרן טוקינג). עכשיו תרחמו עלי. יה יה יה'ז וסימפלי רד, זה לצד זה. ממש חיים קשים.
 

ברוך שפטרנו

נתחיל עם סימפלי רד, נתפטר מהם ונעבור הלאה. ובכן, למיק האקנל יש תקליט חדש - "בית" - על העטיפה יש צילום שלו בפרופיל. בפנים, כמו בכל דיסק מכובד, יש חוברת קטנה. קחו נשימה: מיק האקנל עומד, מיק האקנל מהגב, מיק האקנל יושב, ועוד מיק האקנל עם כל נגניו ומוקיריו. גמרנו. עכשיו, להוציא דיסק, לשמוע מוסיקה.

שמעתי. איזה תקליט מאוס, נשמע כמו מה שעשה פעם, סול לבן, טאמלה מואטאון לחיוורי פנים. דרך אגב, ידעתם שיש לו שן אחת שתולת יהלום? סתם נזכרתי. הוא אפילו לא יודע כמה שילם עליה. כל כך עשיר ההאקנל הזה. תזכרו את "מאני טו טייט טו מנצ'ין" ותבינו כמה כסף יש לו. אומרים שהתקליטים שלו עברו את הארבעים מיליון מכירות. נו טוב, שימשיך למכור, למה לא.

נחזור לאלבום החדש, בסדר?. עכשיו, כדי שהשירים ישמעו מוכרים כבר מהאזנה ראשונה, הוא עושה כמה גירסאות כיסוי, שלא יהיה לנו קשה מדי. ככה, יש לו כיסוי לבוב דילן, ולדניס בראון, ולסטייליסטיקס, וקצת ציטוטים של דריל הול וג'ון אוטס, בלהיט הנוכחי, "זריחה". אז אולי זה עושה טוב לאוזניים של אלו שמתמוגגים מכיסויים שכאלה, אבל זה עושה רע למי שנמאס לו (אני, למשל). האמת שאף פעם לא הייתי דלוק על סימפלי רד. נכון - ניסיתי. מצטער, לא הלך לי. אז למה שעכשיו? ועוד דרך אגב - הזכרתי כבר שהוא ג'ינג'י? כולם מזכירים כשמדברים על הסימפלי רד, אז גם אני מזכיר. זה רלוונטי למשהו? לא, בכלל לא. ובכל זאת.

למיק יש גם שירים שהם לא שירי כיסוי, כאלו שכתב בעצמו. הלאה, אמרתי. זה הכל. סליחה, יש לי עוד משהו קטן להגיד: אומרים שלהאקנל יש קול מלאכי. שיגידו. אותי זה משעמם.

Simply Red: Home, (הליקון/Simply red)
 

יה יה יה (יה'ז)

זהו, גמרנו עם סימפלי רד (סאונד: אנחת רווחה), משהו מתרגש באוויר, אני משמיע לעצמי את היה יה יה'ז (איזה שם מוצלח ללהקה!), ומתעלף. לא באמת, וירטואלית. צרחות שכאלו מזמן שלא נשמעו על סף ביתי. ואני, בגילי המופלג, מוצא עצמי מתמוגג מחדש מקול נשי, צרחני, צווחני, כמיטב קולות הגל החדש והגראנ'ג של פעם, ותוך כדי האזנה בפול ווליום (ואת התקליט הזה חייבים לשמוע בפול ווליום), אני מוצא את עצמי נכנס למסע בזמן ונזכר בכל צרחניות העבר האהובות עלי. קודם כל סוזי הנפלאה של הבאנשיז ואחר כך (קחו נשימה) לידיה לאנץ', פטי סמית, נינה האגן, כריסי היינד, איגי פופ (אז מה אם הוא לא אשה), בייבס אין טוילנד, דבי הארי, ביקיני קילז, שרון בן עזר, פי ג'יי הארווי, קורטני לאב, וצרחת התלהבות בוקעת מגרוני הניחר (כי ניסיתי לשיר יחד עם הזמרת) - יש!
 
 

להקה עם בחורה

והנה כאן, היום, בעיצומה של המהפכה הרוקנ'רולית החדשה, לצידם של הסטרוקס והווייט סטרייפס וכל האחרים, צצה לה להקה עם בחורה בפרונט, וכמו שקרה אז, בפאנק של 77', זה קורה גם עכשיו. קארן או (O) פורצת מקדימה, בועטת בבנים שלמטה ויוצאת בשצף קצף אל מול פני העולם. לצידה גיטריסט יורק אש - ניק זינר, ומתופף מן השאול - בריאן צ'ייס, ואיזה מרדף שרץ כאן: אהבות, זיונים וכל מה שביניהם.
קארן מצווחת, חצופה, נועזת, מאבדת שליטה קולית, והעולם כמרקחה. הם התחילו בניו יורק, וכבשו את אנגליה. אז נכון ששלושים דקות פלוס מינוס (זה אורך אלבום הבכורה) הם מעט מאוד, ונכון שלא כל השירים תופסים ברמה שווה, ונכון שיש עדיין בעיות של התגבשות - אבל מעבר לכך, "Fever to kill" הוא אלבום בכורה מצויין, ולא משנה אם תשמעו אותו פעם אחת או המון פעמים (אני יודע שבסוף הוא יכול להימאס), העיקר שתשמעו אותו, כי זה סוג האלבום שהופך את הרוקנ'רול למה שהוא באמת.

Yeah Yeah Yeah's: Fever To Tell, (הליקון/Interscope)
 

אפילוג (בסוגריים)

(ותסלח לי מיק האקנל על השידוך שעשיתי לך. כי ככה זה בחיים, לפעמים אין ברירה, פשוט חייבים להצביע על מה שקורה בשטח, והיה יה יה'ז הם מה שקורה. לא אתה, האקנל).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by