בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הבלש המזמבר 
 
 
דודו כהן

פרקים נבחרים מראיון סיום העונה עם כוכבי "תיק סגור", הסדרה הישראלית הכי טובה שהיתה פה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"תיק סגור", כמו טומי לפיד ויעל בר זוהר, להבדיל אלף אלפי הבדלות כמובן, שייכת קטגורית לתחום ה"מה כבר לא נכתב עליהם שאפשר לכתוב מבלי להיחשד בהעתקה?". נאמר כבר הכל ואין מה להוסיף לזה: שחקנים מצוינים, תסריט מקצועי ולוק מגרה. רק מה, כמעט בטוח שלא יהיה לזה המשך, למרות כמה פרקים שנכתבו לפני כחצי שנה המעלים אבק במרתפי JCS, החברה המפיקה.

נראה שלעולם לא נדע מה עלה בגורלו של תורג'מן, עד הגיענו לקבר לא נדע אם אשתו של מדמוני הצליחה להרות (או שמא להתפרפר חלילה), שלא לדבר על גורלו של בני, השוטר הכמו-סורר - האם יחזור לתל-אביב או שמא יועף בבעיטה מהמשטרה? ובכלל, אילו טוויסטים עלילתיים צפויים? אז זהו (יש לקרוא במבטא צפוני), שלא. "תיק סגור" ירדה כנראה לתמיד, ואין מה לעשות. ממש כמו חיים שלמים שנגדעים באיבם, בפתאומיות, באכזריות. בהמשך העלילה, אם כך, תוכלו לצפות רק בדמיונכם.

ומה, ככה ניתן להם לברוח? לרגל הירידה קיבצנו את ההפקה והשחקנים כדי לברר אם יש שמץ של סיכוי לכך שדני גבע יחזור לטפח את שפמו המתנופף, אם הסטיגמה שהם דפקו לבאר-שבע לא מציקה להם, ובכלל, מה קורה אתם בימים אלו. רובם, יש לציין, די מנותקים מהתעשייה. מרינה שויף (רונה חלפון) ניסתה לברר אצלנו אם זה בכלל הצליח, דני גבע לא הבין מה הקשר שלו לסמל מין ואורי קלאוזנר תקוע בכלל עמוק בקולנוע. ברנז'ה? הצחקתם אותם.

מוש דנון, מפיק הסדרה, מסכם ראשון: "בפירוש, מלא אנשים מהרבה מאוד מקומות בארץ לא מפסיקים להתקשר, ופשוט מצטערים על הירידה. אחד אמר - הוא אמנם הגזים, כן? - שהוא אפילו 'אבל וחפוי ראש' על הירידה".

אז אם כולם כל כך רוצים, מעריכים ומשתוקקים, למה הסדרה לא ממשיכה בכל זאת, למרות הקשיים וכל השאר? אפשר גם בערוץ אחר, אתה יודע.

"לגבי ערוץ 10, אין להם כסף. עכשיו אני גם יכול לספר לך שהם כבר הזמינו עונה שנייה בהשקה המחודשת. התחלנו לכתוב כמה פרקים והתכנון היה לצלם בחודשים הקרובים, אבל בעקבות המשבר השני הם עצרו את העבודה ואפילו לא שילמו. מה שקורה זה שהסדרה תקועה בערוץ שלא מאפשר לה חיים נורמליים ולא מאפשר לה להשתחרר".

מה זה 'לא מאפשר'?

"ראשית, הם לא השקיעו מאמצים בשידורים בתקופה האחרונה - לא היו מספיק פרומואים וכו'. הערוץ גם לא משחרר את הסדרה כדי שמישהו יקנה אותה. הם מבינים שיש להם ביד משהו שווה. הם הרי בעלים משותפים אתנו, כך שאנחנו לא יכולים לעשות כל מה שבא לנו. תשאל את מירית טובי, מנהלת מחלקת הדרמה שלנו, שממש מחוברת לסדרה. היא מכונה 'האם הרוחנית של הסדרה'".

מירית טובי, JCS, כזו רוחנית?

"אוי, זו אנקדוטה חביבה. כשהתחלתי לעבוד ב-JCS לפני 4 שנים, נתנו לי לקרוא כאן כל מיני חומרים, ובהם שלושה עמודים של הצעה לסדרה, מיוצר שלא הכרתי. שאלו אותי עם מה לדעתי אפשר להתקדם מבין כל ההצעות, ואמרתי שעם שלושת העמודים האלה".

והסוף ידוע. הייתם בטוחים שיש לכם את יציאת המאה, השקעתם בטירוף, ואז בא ערוץ 10 למכונית המרוץ שבניתם, חתך את הצמיגים ופירק את הטסות.

"זה נורא עצוב, בעיקר בהתחשב בעובדה שיש לנו גם את סיפור העונה הבאה ואת הקווים הכלליים שלה. הסדרה ירדה שלוש עונות מוקדם מדי, והיא היתה יכולה ללכת ולהשתבח. מעבר לכך, כמו שאמרת, היוצרים לא קיבלו את מה שמגיע להם, ואני מדברת על צורת הטיפול. העובדה שהסדרה עלתה בהתחלה והופסקה אחרי 4 פרקים, כולל העובדה שגם בנישה הנוכחית לא היה לזה מקום קבע - השעה שונתה כל הזמן - יצרה תחושה לא נעימה. ב'ישראל 10' היו בהתחלה נורא נלהבים וחדורי אמונה, ולמרות זאת 'תיק סגור' לא קיבלה את הטיפול שהגיעה לה. להגיד לך שזה שראה אותה מעט קהל יחסית זה טוב? לא, זה לא טוב".

נשמע שכל עוד זה תלוי בך, לא תרצי סיבוב חוזר עם ערוץ 10 בפרויקטים אחרים.

"אנחנו בפירוש יודעים להוקיר תודה על האמונה ב'תיק סגור', אבל והיה ונלך לסיבוב חוזר, אני בהחלט ארצה יותר רשתות ביטחון ויותר מעורבות ביחסי הציבור".
 

הבלש הרגיש

בתגובה לשאלה, טובי לא נשמעה הכי אופטימית בעולם לגבי חזרתה של הסדרה למסך הקטן, וכך גם אורי קלאוזנר, המגלם את הבלש הרגיש מדמוני, שעובד כרגע על כמה פרויקטים ופיצ'רים לקולנוע, מעוזו ומבצרו, בין השאר עם צביקה הדר ואורנה בנאי.

מאז "תיק סגור", לפחות עבורו, זרמו המון מים בירמוך. "אני מאוד מאוד אוהב את הסדרה", הוא אומר, "ובאיזשהו שלב כבר נקשרתי לדמות שלי ונהייתי חבר טוב של דני גבע גם מחוץ לסדרה. זה חסר לי, אני אוהב את זה, לכן כל פגיעה בסדרה פגעה בי אישית, מעבר לזה שמדובר גם בפרנסה. אם היא תחזור? הלוואי, אבל לא כל כך נראה לי".

עד כמה היה מקום לאלתורים על הסט? עד כמה התערבתם בדמויות, אם בכלל?

"אני אגיד לך את האמת. רשף פשוט כותב מדהים. לא היה לנו יותר מדי מקום לאלתר, כי זה היה כתוב פשוט כל כך מדויק ומלוטש. בגלל שהתסריט היה נורא מדהים, עשיר וחכם, אז אין לך את הצורך לכסות על זה באלתור".

'תיק סגור' עברה לא מעט טלטלות בספינה הטלוויזיונית הרעועה שהובילה אותה. הפספוס הזה לא צובט אותך? בכל זאת, הייתם יכולים להיות עכשיו סטארים אמיתיים, אם רק היתה פלטפורמה גבוהה והתייחסות מקצועית ראויה יותר.

"ברור שהייתי רוצה שיהיה לזה יותר רייטינג, אבל ערוץ 10 הוא זה שנתן לנו את ההזדמנות, את הקרש ואת המקום להרים את הסדרה. אולי בערוץ 2 זה לא היה קורה. רק אולי. כמובן שהייתי רוצה יותר רייטינג, אבל ייאמר לזכותם שהם פתחו לנו את הדלת, ותודה להם".

ובאופן אישי לגמרי, מרגיש שהשתדרגת בעקבות הסדרה?

"בדרך כלל אני לא פועל במדיום הטלוויזיוני, וזו חשיפה אחרת לגמרי. קולנוע הוא חלום שהיה לי את המזל להגשים אותו, אבל הוא נחשף לכמות מינימלית של צופים, בעיקר בקרב אנשי התעשייה. שודרגתי? לא ממש. טוב לי ואחלה לי איפה שאני נמצא".

מחצית מבנות ישראל, לפחות אלה שהיו מודעות לקיומה של הסדרה, חולות על בני. סקסי בטירוף, הן אומרות. ככה?

"חופשי. תשמע, הוא יפה ומקסים וגם חכם. חכם באמת, כאילו, לא רק בסדרה. אז מטבע הדברים, הנשים פשוט מתות עליו בלשון המעטה. הוא פשוט מקסים באמת".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by