בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ג'נדר בלנדר 
 
 
יוענה גונן

יוענה גונן חוזרת ומאלצת אתכם להכיר בקיומן של זהויות מיניות נזילות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אין דבר שעוצר את נשימתי יותר מאשה נאה בחליפה גברית מחויטת, עם חולצה מגוהצת ועניבה (חוץ אולי מאגרוף לתוך הכוס, שזה גם דבר די עוצר נשימה כשעושים אותו לאט ונכון, אבל לא בזה רציתי לעסוק היום). אני מצפה לקלף את החליפה, לתלוש את החולצה, ולמצוא תחתיהן תחתוני בנים לבנים, נקיים, מבהיקים כמו סוד.

בשבועות האחרונים התהלכו סביבי הרבה גברים בחצאיות ובשמלות, ולא יכולתי שלא להסתכל לכמה מהם על הטוסיק ולחשוב שהם מדליקים. זו לא אמירה מורכבת ואקדמית על משחקי ג'נדר ומהות המיניות, זה פשוט שבנים בחצאיות ובנות בעניבות נורא נורא עושים לי רטוב.

בגדים נועדו להוות רמיזה לגבי תוכנם, מעין פרסומת לגוף הנושא אותם. בגדים יכולים לגרום לך לרצות לגלות מה יש מתחת. יותר מדי מחשבה מושקעת, כיום, במותג של הבגדים במקום בתוכן שלהם. חליפה מחויטת על אשה, או חצאית אוורירית על גבר, יכולות להעיד על לובשיהן שהם אנשים קצת משוחררים. שלמרות שהם חונכו מינקות שמשהו אסור, הם לא מניחים לזה להפריע להם לעשות מה שבא להם. כשאת רואה אשה בחליפה, את יכולה לקוות שגם במיטה היא מתעלמת מכל הדברים שלימדו אותה - שאשה צריכה להיות פאסיבית, שמין אנאלי זה סוטה ומגעיל, ששתי נשים לא יכולות לעשות נעים זו לזו. זה לא תמיד עובד, אבל את בהחלט יכולה לקוות שהאשה בחליפה תדע לזיין לך את הצורה, ותתן גם לך לזיין לה את הצורה, עד ששתיכן תגיעו יחד לשערי גן העדן.

גבר שהוא מאוד "גבר", שלמד והפנים את כל הקודים התרבותיים הנדרשים כדי לשחק "גבר", קשה לומר שזה הדבר הכי מחרמן שיכול להיות (ואני מאמצת כאן את אמנות האנדרסטייטמנט הבריטית). אבל כשאת רואה עלם חמודות מהדס בחצאית, את יודעת שהוא לא יתעקש שרק לו מותר לזיין, אלא ישמח גם לסובב אלייך את ישבנו העגלגל ולתת לך לתקוע אותו, עם אצבעות או דילדו.

כמו שפט קליפיה כתבה פעם (כשעוד היתה אשה לסבית, היום הוא גבר הומו), החלוקה החדה והברורה בין המינים חשובה לצורך התשוקה המינית של רבים מתושבי כדור הארץ, ולכן הם טוענים שהיא עניין טבעי וביולוגי. ההבדלים בין גברים לנשים מעודדים ומוגזמים, ומועמס עליהם מטען ארוטי שבונה מתחים מיניים בין זוגות הטרוסקסואלים - המין האחר כטריטוריה זרה שיש לחקור, כתעלומה שיש לפענח. ההבדלים בין המינים לא רק מניבים הון עתק למחברי רבי מכר בסגנון "גברים ממאדים, נשים מנוגה", אלא גם מאפשרים לכל גבר להדגיש את גבריותו כשהוא ממלמל "אוי, ככה זה עם נשים" ולכל אשה להתנאות בנשיותה כשהיא מקטרת לחברות שלה "גברים - אי אפשר איתם, אי אפשר בלעדיהם".

המערכת המינית הדיכוטומית הזו - שמוחקת את קיומם של מצבי ביניים רבים לטובת המצאת ה"גבר" וה"אשה" והמתח ביניהם כאפשרות המינית היחידה - היתה יכולה להיות ממש בסדר אילו קיומה נועד רק ליצירת מתח מיני וריגוש בין זוגות הטרוסקסואלים. סך הכל, הטרוסקסואליות היא בחירה מינית חיובית ומקובלת, כל עוד ברור שהיא רק בחירה, ואחת מאפשרויות רבות.

אלא שההבדלים המודגשים והמוגזמים הללו בין המינים, ויצירת התחושה כאילו יש רק שני מינים אפשריים ("גבר"/"אשה") נועדו גם לביסוס היררכיה בין אותם שני מינים. אם יש אפשרות להיות רק גבר או אשה, ואם "גבר" הוא אקטיבי, אמיץ, נחוש, חכם ושקול, ואילו "אשה" היא פאסיבית, רגישה, אמפתית וזקוקה להגנה, הרי ברור שה"גבר" צריך לנהל את העולם, ולהוביל את ה"אשה" בעוד היא תומכת בו מהעורף באמצעות סירים גדושי פירה.

אין לי התנגדות שהטרוסקסואלים ימשיכו להדגיש את השוני בין גברים לנשים כדי ליצור לעצמם סביבה נעימה לפנטזיה ולמשחקי חיזור. לעזאזל, גם אני עושה את זה הרבה פעמים עם הבחורות שאני דלוקה עליהן, בשביל המשחק והמתח המיני. אני רק מקווה שכשאתם משחקים בבנים ובנות, תזכרו שזה סך הכל רק משחק, פנטזיה שנועדה לעשות לכם נעים. "גבר" או "אשה" הם מסיכה, דראג, גם כשנקבה ביולוגית לובשת מסיכה של "גבר", אבל גם כשזכר ביולוגי מתחפש כדי לשחק "גבר". כל עוד אתם נהנים מהמשחק תמשיכו לשחק בו, אבל אל תגבילו את המשחקים של הילדים האחרים, ואל תינעלו על המשחק הזה כאפשרות היחידה שלכם. תמיד אפשר לשחק בכל מיני משחקים אחרים, ולהיכנס לדמויות אחרות, אם רוצים (ולא חייבים לרצות).

אני לא מתכוונת לומר שהמציאות כולה היא הגדרות נזילות, ואין זהות יציבה ואיזה מגניבים אנחנו. אלא שחוץ מזהויות יציבות, יש גם זהויות פחות יציבות, או משחקים בתוך הזהויות היציבות, ובכלל יש יותר זהויות ממה שנדמה לנו.

אני עדיין אבצע משטור מגדרי כשאני אעדיף אשה בחליפת שלושה חלקים על פני גבר בחצאית. זכותנו גם לסמן את הגבולות הנעימים לנו, אחרת משחקי מגדר הופכים לטרנד חסר משמעות. אי אפשר לוותר על זהויות כמו "אשה", "הומו" ו"מזרחי" במציאות סקסיסטית, הומופובית או גזענית שמפעילה דיכוי על הזהויות הללו. אבל את יכולה לנסות פעם למדוד עניבה מול המראה, לקשור אותה סביב הצוואר בעדינות, לצייר לעצמך פיאות לחיים ולהתחיל עם בחורות מנקודת מבט של נער מתבגר שיש לו כוס בין הרגליים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by