בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גווינת פאלטרו מתרוממת - סופי 
 
 
אודליה ברקין

אודליה ברקין עם מקבץ הביקורות העולמי על הסרטים החדשים: "דיילת בעננים", "הרקדן בקומה מעל", "מילה של גבר", "בייסיק", "שחיה לילית" ו"ראליה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הרקדן בקומה מעל

 
The Dancer Upstairs

עלילת הסרט מתרחשת במדינה דרום אמריקנית בדיונית בעבר הלא רחוק. תושבי העיירה מותקפים על ידי מנהיג ארגון גרילה בשם איזקאל, התולה כלבים מתים ברחובות בלילה, ומתנקש במועמדים פוליטיים בכירים ביום. חבייר ברדם הוא אגוסטין רחאס, עורך דין שהופך לחוקר משטרה ומבקש לצוד את אותו איזקאל המסתורי, שלקח את החוק לידיו. סרט ביכורים של שחקן התיאטרון והקולנוע ג'ון מלקוביץ'.

במאי: ג'ון מלקוביץ', 124 דקות, ספרד/ארה"ב 2002
(למידע על זמני ההקרנות)
 
EFilmcritic: מקורי ומרתק. מתמודד בהצלחה עם מגוון נושאים מורכבים. ממזג עבודת משטרה, מותחן בלשי, תככים פוליטיים ואהבה לכדי יצירה אחת הדוקה ומגוונת. עינו של מלקוביץ' מקפידה על פרטים וזה מה שמקנה לצופה את היכולת להזדעזע ולהיסחף עם העלילה. פשוט יצירת אמנות.

Box Office Magazine: מותחן פוליטי מתוחכם. הופעתו של בארדם דורשת מועמדות לאוסקר. חבל שהסרט דובר אנגלית. המבטא הכבד של השחקנים מקשה על הבנת השפה. סרט בוגר מאוד שמאזן היטב בין מתח והומור. מבוסס על סיפור אמיתי.

Film Threat: בארדם מגלם את אגוסטין בעוצמה שקטה ומגוון רחב של מבטים מלאי הבעה. אישיותו האזוטרית של מלקוביץ' הבמאי באה לידי ביטוי בסרט, במיוחד בקטעי ההומור וקטעי המתח. למרות שלעיתים הוא מבולבל ולא זורם, ככלל אפשר לומר שזהו סרט מהנה ומותח.
 

דיילת בעננים

 
View From the Top

דונה (גווינת' פלטרו) חלמה כל חייה לברוח מהעיירה שכוחת-האל בה גדלה. יום אחד היא מגלה את ספרה של סאלי ווסטון (קנדיס ברגן), בחורה כמוה, שהצליחה לברוח מחייה העגומים על ידי קריירה זוהרת של דיילת אוויר בטיסות בינלאומיות ובמחלקה ראשונה. דונה פוצחת במסלול המפרך לעבר החלום שלה ובסופו של דבר נאלצת לבחור בין חיי דיילת ובין אהבת חייה. עם מייק מאיירס, כריסטינה אפלגייט, מארק רופאלו ורוב לאו. קומדיה רומנטית.

במאי: ברונו בארטו (במאי ברזילאי - דונה פלור נשואה לשניים, בוסה נובה), 87 דקות, ארה"ב 2003
(למידע על זמני ההקרנות)
 
 
EFilmcritic: סרט חובבני וגרוע במיוחד. תסריט שמבייש את כל אחד מהשחקנים המוכשרים שבו. לא ברור אם זה קומדיה רומנטית, קומדיה או סתם אוסף סצינות לא מעניין. מיותר.

Box Office Magazine: הנכס החזק ביותר של הסרט הזה הוא שורת השחקנים הקומיים המצוינים שבו - אפלגייט, ברגן וכן, גם הגבינה הבלונדינית שמשפריצה את הכריזמה שלה לכל כיוון. הסצינות בהשתתפות מייק מאיירס מעלות צחוקים עזים.

Film Threat: סרט שהוא כולו מחווה אוהבת ומתקתקה לפלטרו והכשרון שלה - חובה לבוא מצוידים באינסולין ובשקית הקאה. היוצרים ניסו לשלב הכל מהכל ויצרו בן כלאיים שהוא לא מספיק מצחיק, אמין או רומנטי בשביל לסחוף באמת.
 

מילה של גבר

 
A Man Apart

שון וטר (וין דיזל) ושותפו היקס (לארנז טייט) הם סוכנים סמויים הנאבקים בסוחרי הסמים המבריחים סחורה בגבול מקסיקו/ארה"ב. השימוש בשיטות הרחוב שלהם משתלמות כאשר הם עוצרים את גדול הסוחרים הידוע לשמצה לוסרנו (ג'נו סילבה). עם מאסרו של לוסרנו, חוזר וטר לאשתו סטייסי (ג'קלין אובראדורס), כדי להתחיל דף חדש ונינוח יותר בחייהם.

אבל בעקבות מאסרו של לוסרנו, מנסה דמות מסתורית, המכונה 'דיאבלו', להשתלט על שוק הסמים. דיאבלו מחליט לנטרל את וטר ופוגע בדבר היחיד שנותן לחייו משמעות - סטייסי אשתו. כעת אין לוטר מה להפסיד והוא מוכן לעשות הכל כדי למצוא ולנקום ברוצח אשתו. דרמת פעולה.

במאי: פ. גארי גריי (המתווך), 110 דקות, ארה"ב 2003
(למידע על זמני ההקרנות)
 
EFilmcritic: במקום לנצל את הפוטנציאל של דיזל הפכו אותו התסריטאים לסטיבן סיגל של שנות האלפיים - כוכב סרטים בינוניים וקלישאתיים, נוקם ללא חת מלא שרירים, עזוז ומטרה לא מקורית. נקווה שבכך לא הסתיימה תקופת כוכבותו הקצרה ומעתה סרטיו לא ישוחררו ישירות לווידאו.

Box Office Magazine: הבימוי והעריכה התזזיתיים מקשים על ההנאה מקטעי האקשן כי לא ממש ברור מי יורה במי; כל מה שברור הוא שהרבה תחמושת מתבזבזת בקול תרועה רמה. לא שונה משום סרט בז'אנר "השוטר הנוקם והמיוסר", ועשוי כמו הגרועים שבהם. לאוהבי הז'אנר בלבד.

Film Threat: הסיפור מאחורי הסרט הזה הרבה יותר מעניין מהסרט עצמו - העבודה עליו הושלמה לפני שנתיים והבמאי קרא לו "אל דיאבלו", אלא שאז תבעה אותו חברת בליזארד אנטרטיינמנט בטענה שהוא גנב את עלילת משחק המחשב החדש שלה, "דיאבלו". מן הסתם הוא וחברת ההפצה הפסידו במשפט. דיזל מפגין משחק מפתיע במשובחותו אבל התסריט הרדוד לא מאפשר לכבד אותו על כך.
 

בייסיק

 
Basic

סרג'נט נתן ווסט (סמואל ל. ג'קסון) הוא מפקד קשוח של מחנה אימונים צבאי. ערב אחד, בשעת פעולה במעמקי הג'ונגל, מתרחש מרחץ דמים והחיילים טובחים זה בזה. שני טירונים נשארים בחיים לאחר התקרית, והסרג'נט אינו ביניהם. חוקר מחלק הסמים טום הארדי (ג'ון טרבולטה) נקרא לתחקר את השניים ולפתור את התעלומה - מה הביא את החיילים לרצוח זה את זה.

במאי: ג'ון מק'טיירנן (השוד המושלם, מת לחיות , מת לחיות 3), 98 דקות, ארה"ב 2003
(למידע על זמני ההקרנות)
 
EFilmcritic: מיותר וטיפשי - עובד על הצופים בעיניים בכל מיני רמזים ועלילה עלק מסתורית ומפתיעה. לא שווה צפייה.

Box Office Magazine: התסריט זז קדימה ואחורה בין זמנים וקשה לעקוב אחר ההתרחשויות. קוני נילסן היא שרליז ת'רון לעניים והמדור ממליץ לה בחום לדבוק בדוגמנות ולוותר על המשחק. מרוב ניסיונות להדהים ולהעז הסרט לא מצליח להמריא - לא אמין ולא מעניין.

Film Threat: מוכרחים להודות אחת ולתמיד שג'ון טרבולטה הוא לא כזה שחקן טוב - בסרט הזה הוא ממחזר את דמותו מ"בת הגנרל", שום דבר שלא ראינו קודם. גם האיחוד המשמח בין ג'קסון לטרבולטה (שלא נפגשו על המסך מאז "ספרות זולה") לא משמח בכלל, כי אין להם שום סצינות משותפות.
 

שחיה לילית

 
Laurel Canyon

סם (כריסטיאן בייל), רופא בוגר הארווארד לחוץ ושמרן וארוסתו המלומדת והשמרנית לא פחות, אלכס (קייט בקינסייל), נאלצים לגור עם אימו הבוהמיינית של סם, ג'יין (פרנסס מקדרמונד). ג'יין היא מפיקת מוסיקה דו-מינית ומשוחררת, שחיה עם רוקיסט צעיר ממנה, שאת האלבום שלו היא מפיקה. סם נרתע ומזלזל באורח חייה של אימו, אך ארוסתו מוצאת את עצמה נמשכת לזוהר שברוקנ'רול. העולמות השונים כל כך של הדמויות מצטלבים ומתנגשים ומשאירים חותם בל ימחה על כל הנפשות.

במאית: ליסה צ'ולודנקו, 103 דקות, ארה"ב 2003
(למידע על זמני ההקרנות)
 
EFilmcritic: מצליח לשמור על תחושה גבוהה של אמינות. מקדורמנד פשוט נהדרת כהרגלה. כריסטיאן בייל מפגין רגעי שיא מצוינים. תסריט מצוין ומשחק משכנע חושפים אותנו לעולם הרוקנ'רול והסמים של סצינת המוסיקה בלוס אנג'לס. שווה צפייה.

Box Office Magazine: מבט מרתק על הצטלבות ויחסים בין שני עולמות שונים לגמרי. העלילה לא צפויה והדמויות בעלות מורכבות פסיכולוגית משכנעת ומעניינת. סרט כן ומסעיר.

Film Threat: עמוס קלישאות שאפילו משחקה המצוין של מקדורמנד לא יכול להציל. מרובע ומשעמם כמו זוג הגיבורים האנאליים שבמרכזו. שטחי.
 

ראליה - הבת של כלתום

 
Bent Keltoum

"באתי לכאן כדי לגלות מדוע כלתום, אמי, מסרה אותי לאירופאים". ראליה (סיליה מלכי), בחורה צעירה, יפה, קצוצת שיער, לבושה בבגדים אירופאים, יורדת באמצע שום מקום מאוטובוס המיטלטל במדבר האלג'ירי. היא חוזרת לחפש אחר שורשיה, אחר אמה. אבל בני משפחתה, המתגוררים בכפר מרוחק ומנותק מהעולם, יודעים לספר לה רק שהיא עובדת בבית מלון מרוחק ושתבוא ביום שישי. מהר מאוד היא מגלה, שיום שישי אינו מושג מדויק במקום שבו היא נמצאת, ובלוויית דודתה היא יוצאת למסע בעקבות האם, כלתום. הרבה הרפתקאות, אלימות, רודנות גברית ותלאות יעברו על ראליה ודודתה עד שיגיעו למלון של האירופאים, שם תמצא ראליה את כלתום. המפגש בין השתיים חושף הפתעות וסודות רבים.

במאי: מהדי שרף (מרי-לין), 106 דקות, צרפת/בלגיה 2001
(למידע על זמני ההקרנות)
 

בשבועות הקודמים

לפניכם מבחר בקורות על הסרטים שמציגים כעת בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, בעזרתן תוכלו להחליט איזה סרט שווה לכם לראות.

הכל עובר במשפחה, תא הטלפון, אני טארנה

מטריקס רילודד, אביב של סתיו, מדרכות

מפרקים את הבית, נשים אמיתיות, רק נשיקה, לך תדע, כחול מושחת


האם ג'ון מלקוביץ' מביים טוב כמו שהוא משחק? האם הגבינה האריסטוקרטית משכנעת כפרחה אמביציוזית? בואו לדבר על זה בפורום הקולנוע של נענע.

כל הביקורות, כל הסרטים - הארכיון המלא
 

אתרים

 

טריילרים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by