בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"אחד המסמכים האנטישמיים ביותר שנראו" 
 
 ייסורי ישו. נישט אה ביסעלה צו פיל?   
 
מערכת מיקסר

לידי עיתון יהודי הגיע תסריט האפוס הנוצרי החדש של מל גיבסון, "הפסיון", ובו מואשמים שוב היהודים בצליבת ישו. גיבסון: אני אוהב יהודים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הדאגה מתכניו האנטישמיים של "הפסיון", סרטו של מל גיבסון העוסק ב-12 השעות האחרונות לחיי ישו, גרמה למקור בהפקה להדליף את התסריט לוועדת אד הוק של אנשי כנסיה ורבנים. הוועדה אמנם לא פרסמה באופן פומבי את מסקנותיה, אך על פי העיתון "השבוע היהודי", התרשמו חבריה כי "סרט שמבוסס על התסריט הנוכחי יעודד דעות אנטישמיות".

העיתון, שטוען שבידיו עותק מסיכומי הוועדה, מצטט תיאולוג קתולי המכנה את התסריט "אחד המסמכים היותר אנטישמיים שהוא ראה מזה זמן רב".

הדאגה עלתה היות וגיבסון, חבר אדוק בכנסיית "המשפחה הקדושה", הוא מתנגד לרפורמה השנייה בוואתיקן, זו המתנערת מההאשמה הישנה לפיה היהודים אשמים בצליבת ישו. החשש הוא שהסרט יקדם תפיסה אנטישמית זו, אשר עומדת מאחורי רבים מהפשעים האלימים נגד יהודים בהיסטוריה.

"לא אני ולא הסרט שלי הם אנטישמים, אני גם לא שונא אף אחד, בטח שלא את היהודים. הם חברים וקולגות", הגיב גיבסון להאשמות. "לא רק שאנטישמיות נוגדת את האמונה הפרטית שלי, היא גם נוגדת את המסר העיקרי של הסרט שלי. הסרט נועד לתת השראה, לא לפגוע. לאלו שמוטרדים מתוכן הסרט, הוא מדבר על יסוריי ישו ומותו כפי שהם מתוארים בארבעת הבשורות בברית החדשה".

בעבר ענה גיבסון לשאלה אם הסרט ירגיז את הקהל היהודי ב"הוא עשוי. הוא לא נועד לעשות כן. הוא נועד לספר את האמת".

"הפסיון" מצטלם ברומא ודובר כולו לטינית וארמית, ללא תרגום לאנגלית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by