בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אינני מכחישה, אבל גם אינני מאושרת 
 
 הילארי קלינטון וברברה וולטרס (רויטרס)   
 
אבישג לוי

אבישג לוי חשה שהראיון של הילארי קלינטון אצל ברברה וולטרס הוא עוד תחנה חסרת משמעות בדרכה להיות הנשיאה הראשונה בארה"ב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא פחות משמונה מיליון דולר מקדמה קיבלה הסנטורית הילארי קלינטון עבור ספרה "לחיות את ההיסטוריה" - ספר הזיכרונות של הגב' הראשונה הכי שנואה, מושמצת, מוערכת, מדוברת וחזקה בהיסטוריה הנשיאותית של ארה"ב. שמונה פאקינג מיליון דולר.

כן, עבור הילארי רודהאם קלינטון זה הסכום שמשלמים; אשה אינטליגנטית, משכילה, פיקחית, נולדה-להיות-פוליטיקאית-שיק מאין כמוה - לא תסתפק בפחות. אשה שסללה את דרכה משכונת פרברים באילינוי אל בית המושל בארקנסו, מסדרונות הבית הלבן והסנאט. כל זאת בעזרת שאפתנותה, תבונתה, חריפותה ואהבתה לאחד, ווילאם ג'פרסון קלינטון, שבתמורה סיפק שערוריות פיקנטיות במיוחד.

לא במפתיע, אם כן, ליווה את יציאת הספר מסע יחסי ציבור בקנה מידה חסר תקדים. אמריקה קיבלה מנות גדושות של התבשיל המתקתק שהוא הילארי קלינטון: ראיון עם דיוויד לטרמן, ראיון עם לארי קינג, כתבות פרופיל בעיתון, באינטרנט, וחשיפה בכל מדיום אפשרי אחר. אבל אמריקה כולה המתינה בדריכות לראיון שלה עם ברברה וולטרס מ-ABC (אשר ראיינה בזמנו גם את מוניקה לווינסקי), כי כששתי נשים רהוטות ומצליחות, כל אחת בתחומה, נפגשות לראיון חושפני ואישי, אי אפשר לדעת לאן זה יתפתח.

חושפני ואישי עאלק. נסו ראיון פלקט שמתפקד כסנונית ראשונה במסע הבחירות של הגב' קלינטון לנשיאות ארה"ב. הסנטורית נראית נפלא: התספורת החדשה מחמיאה לה; האיפור שלה מוקפד; היא לבושה על פי צו האופנה (חליפות רכות בצבעי פסטל); שפתה רהוטה (כתוביות התרגום לא עושות עימה חסד); היא מרבה לחייך ולצחוק ומרצינה כשהדבר מתבקש. אין מה לומר - היא מרשימה עד מאד. אפילו הייתי מצביעה עבורה לתפקיד יו"ר ועדת הקישוט של הכנסת.

אבל אנחנו רוצים בשר, ואת זה קלינטון ממאנת לספק לנו: אשה מתוחכמת כמוה לא תשיב על שום שאלה שאינה מספקת את צרכיה. היא אינה מגלה דבר וחצי דבר על אודות הרגלי הפלירטוט של בעלה, פרשיות האהבה שלו, פרשת מוניקה לווינסקי ומשבר הנישואין אליו נקלע הזוג הנשיאותי לאחריו. ואותנו, שום דבר אחר אינו מעניין.

היא אינה מתיימרת להסביר. במקום היא לוקחת אותנו למסע דרך תחנות משפיעות בחייה - השכונה בה גדלה; הבית בניו יורק בו היא ובעלה מתגוררים כעת; רחובותיה של וושינגטון הבירה, היכן שהיא מכהנת כסנטורית - ומעייפת בתכנים חבוטים ולעוסים שהיא מדקלמת במיומנות, שיוצרים תחושה של חוסר אמון משווע, כמעט פלסטי.

לא קל להיות אשתו של נשיא פוחז, קל וחומר, אם הוא דמוקרטי בארה"ב - את מהווה מטרה לקיתונות של ביקורת קטנונית, לעג ובוז. אבל את הילארי קלינטון זה לא עוצר. האג'נדה שלה ברורה: היא כאן להישאר. אם לא אהבתם אותה בתור אשתו של (גם היא לא אהבה את עצמה כך, אגב) אתם מקבלים אותה בתור סנטורית מטעם מדינת ניו יורק, וברבות הימים תקבלו אותה גם בתור הנשיאה הראשונה של ארצות הברית של אמריקה, שלא יהיה לכם ספק.

כיאה לפוליטיקאית אמיתית, כשנדרשת לענות בדבר אפשרותה לרוץ לנשיאות ארה"ב, היא אינה מכחישה ומאשרת דבר. היא נשאלת שאלות אישיות רבות אותן היא פוטרת במנטרה קבועה דוגמת "כמו שאמרתי בספרי..." או "צריך לקרוא בספר כדי להבין ש....", מותירה את ברברה וולטרס ואותנו עם חצי תאוותינו בידנו. אבל וולטרס אינה מתכוונת להפסיד בקרב הזה מבלי להשיב מלחמה שערה; בניסיון אחרון למצוא את האמת של קלינטון, היא שואלת: "מה, את קדושה?". הילארי קלינטון ממהרת להשיב: "לא, אבל אני סנאטורית".

ואיזה סנטורית היא קלינטון: אשה של מעשים ולא דיבורים. אשה שאחראית על ניסיון חקיקתו של חוק הבריאות המקיף בארה"ב שבסופו של דבר כשל והפיל איתו את המפלגה הדמוקרטית כולה; אשה שיצאה במסע לקידום זכויות הנשים בעולם כאשר במספר מדינות בארה"ב הפלות עדיין נמצאות מחוץ לחוק; אשה שלא תיתן שירמסו אותה אבל נשארה נשואה לבעל נואף ששיקר ופגע בה שוב ושוב.

את הראיון מסיימת קלינטון בקריאה של קטע מרגש מספרה: "ביל קלינטון ואני התחלנו בשיחה ביום אביבי בשנת 1971, יותר מ-30 שנה אחרי אנחנו עדיין מדברים". ואני רציתי נורא לשאול: וסקס אתם עדיין עושים?
_________________________________________
הילארי קלינטון מדברת עם ברברה וולטרס, אתמול בערוץ 10
האתר הרשמי של הסנאטורית
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by