בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב: נישואים חד מיניים בכל קנדה 
 
 בקרוב גם בקנדה. נישואים חד מיניים   
 
מערכת מיקסר

ממשלת קנדה עומדת לקדם את החקיקה שתאפשר נישואים חד מיניים בכל המדינה. הבאה בתור - בריטניה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת קנדה עומדת לפעול לחקיקה פדרלית שתאפשר לזוגות חד מיניים להנשא. ראש ממשלת קנדה אמר כי החוק החדש לא יחייב כנסיות להכיר בזוגיות חד מינית, אולם מבחינה חוקית יוכרו זוגות חד מיניים כנשואים.

ההחלטה בנושא התקבלה לאור האירועים האחרונים במדינה, בהם ההחלטה של בית המשפט של מחוז אונטריו בשבוע שעבר המחייבת הכרה בנישואים חד מיניים ושינוי הגדרת מוסד הנישואים בצורה שאינה מחייבת שהזוג יהיה מורכב מגבר ואשה. במחוזות האחרים בקנדה, קוויבק ובריטיש קולומביה, פורסמו לאחרונה הכרעות של בתי המשפט שתומכות בהכרת המחוזות בנישואים חד מיניים, אם כי עדיין אינן מחייבות את.

סקרים מראים כי בקרב הציבור הקנדי קיים רוב קטן התומך בהכרה בנישואים חד מיניים. הצהרתו של ראש הממשלה מבטיחה כי הממשלה תפעל בנושא, אולם צפויה לו אופוזיציה לוחמנית מצד המפלגה הליברלית דווקא, וכן ממחוז אלברטה השמרני.

ההכרעה בנושא צפויה כבר בשבועות הקרובים, שכן על פי הצהרת ראש הממשלה, ברצונו למנוע אי בהירות בקרב בית המשפט העליון במדינה. בינתיים צפויה גם בבריטניה דיון בפרלמנט בנושא, בהמשך להבטחתו של טוני בלייר להכיר בנישואים חד מיניים בבריטניה.

כיום בלגיה והולנד הן שתי המדינות היחידות בעולם בהן מוסד הנישואים תקף באופן מלא גם עבור זוגות חד מיניים. בגרמניה מוכרים נישואים חד מיניים אולם אלו לא כוללים באופן מלא את כל הזכויות של זוגות סטרייטים, ובמדינות רבות אחרות מוכרים זוגות חד מיניים בצורה דומה או שוות זכויות לאלה של הסטרייטים, ובהן דנמרק, נורבגיה, שבדיה, שוויץ וצרפת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by