בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"מטרתם היחידה היא לעזור לגברים לגמור מול המסך" 
 
 פאמלה אנדרסון. מעודדת פדופיליה   
 
ניר נון נוה

עו"ס חן נרדי, מראשי המאבק נגד החזרתו של ערוץ פלייבוי למסכים, מבטיח להמשיך את המלחמה בניצול הנשים למרות ההפסד בבג"ץ. "גם אני הייתי צרכן פורנו, עד שנחשפתי למה שקורה מאחורי הקלעים של התעשייה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"צ דחה היום את את בקשת קואליציית הארגונים הפמיניסטיים והחברתיים, ולא הוציא צו ביניים שימנע את עלייתו המחודשת של ערוץ פלייבוי למנויי הכבלים והלוויין. עו"ס דר' חן נרדי, העומד בראש התנועה לגבריות חדשה, החברה בקואליציית הארגונים, אומר כי המאבק עוד יימשך, שכן עדיין צפוי דיון בבג"צ בנושא, בהרכב של 11 שופטים, אולם מודה שההחלטה של בג"צ היום מהווה "הצלחה גדולה למערכת ההונאה של פלייבוי".

במטרה להבין לעומק, אחת ולתמיד מה עומד מאחורי המאבק הבלתי נלאה כנגד פלייבוי, פנינו לנרדי, שיבהיר לנו למה הם מתעקשים לשלוח את ההמונים לווידאומטים, במקום לשלם 30 שקל לחודש - עלות הערוץ המקודד.

"בניגוד לטענות של פלייבוי, לפיהן הם משדרים ארוטיקה ולא פורנו, יש בתכנים של הערוץ צילומי תקריב של איברי מין נשיים והערוץ מציג את האשה כחפץ מיני. פלייבוי הוא בית הספר להטרדות מיניות ולתרבות המאצ'ואיסטית. הוא פוגע גם בנשים וגם בגברים. את הנשים הוא מציג כאיברי מין מהלכים ואת הגברים הוא הופך לנרקומנים של סקס".

"ראשי הערוץ כבר אמרו שאת מה שאנחנו לא אוהבים, הם יגרמו לנו לאהוב בכוח. פורנו זה מוצר שמוכרים לגברים מגיל מאוד צעיר ופלייבוי הוא המוביל בתחום. אף גבר לא נולד טרדן מיני או אנס, אבל פלייבוי מלמד אותנו מושגים מעוותים על סקס".

"אני אתן דוגמא: בסרט 'פלייבוי - המיטב', אחד הסרטים שפלייבוי הציג לבג"צ כהוכחה שהוא לא פורנו, ניתן לראות באחת הסצינות את פמלה אנדרסון בלבוש חושפני, בחדר ילדים, בלול של תינוקות, מתפתלת על עמוד בנוסח מועדון חשפנות. היא יוצאת מהלול בשמלת ערב חושפנית, ואני משאיר לקוראים להסיק מסקנות לבד מה הדבר גורם לפדופילים שצופים בסרט, מה רץ להם בראש ומה הם עושים עם זה".

"על פי עדויות של אנשי מקצוע, לפורנו יש השפעה עצומה שמעודדת מעשי אונס והטרדות מיניות. פלייבוי מוכר את עצמו כארוטיקה, ולכן פלייבוי יכול לחגוג היום את ההצלחה הגדולה שלו בהונאת בג"צ. למרות זאת, אנחנו לא נרפה, הדיון בבג"צ עוד תלוי ועומד, ואנחנו נחשוף את הפנים הפורנוגרפיות של הערוץ שאין להן דבר ושמץ של דבר עם ארוטיקה".

- עם כל הכבוד, עדיין מדובר בבחירה של הצופה, שממילא יכול להשיג סרט בספריית הווידאו הקרובה. ישראל היא הדמוקרטיה היחידה בעולם שתאסור, במקרה זה, את שידור הערוץ.
"פלייבוי חוזר כמנטרה על הנושא, ועל כמה מדינות בעולם מתירות שידורי פורנוגרפיה, אבל הוא לא מציין שבצרפת, מדינה מתירנית מכל הבחינות, זה לא כך".

- בצרפת אסרו על פלייבוי לשדר?
"לא, אבל בצרפת קיים מאבק גדול מאד לאסור על שידורים פורנוגרפיים, לאור מחקרים שמקשרים בין פורנו לאלימות מינית. הוכח שהקשר בין פורנו לאונס חזק יותר מהקשר בין עישון סיגריות לסרטן".

- מדובר בערוץ מקודד בכל מקרה, אין חשש שילדים יצפו בו. מדובר באנשים בוגרים עם שיקול דעת.
"כל טענת הילדים היא לא רלוונטית. אני יכול לקבל את הטיעון הזה, עקרונית, אם תהיה מוכן לקבל את הטיעון שאלימות במשפחה היא עניינו של אדם ומעשיו בביתו, כפי שהיה נהוג עד לפני מספר שנים. אבל החברה קמה ונלחמת באלימות, כי אנחנו מאמינים שאלו מקרים שהמדינה צריכה להתערב בהם".

- אז נתערב גם בתוכניות טלוויזיה אחרות שמציגות אלימות במשפחה?
"סרטי פלייבוי ופורנו הם ללא יומרה אמנותית או תיאטרלית. יש להם מטרה ברורה אחת - לעזור לגברים לגמור מול המסך, תוך כדי שימוש בנשים שעוברות מסכת השפלות. ויש לנו עדויות של שחקניות שהכריחו אותן להשתתף באורגיות, דרדרו אותן לסמים. אנחנו אולי אוהבים לראות את זה על המסך, אבל מתקשים לראות מה קורה מאחורי המסך".

- אז היכן עובר הגבול? מה שלב הפיקוח והצנזורה הבא?
"זו גם השאלה שלי. אני מאד חרד ליום שתחת המאבק שלנו יתפסו גורמים אחרים טרמפ וינסו למנוע סרט זה או אחר. אני אאבק בכך".

- אבל אולי לא צריך להאבק בערוץ כשממילא פורנו ניתן להשגה בדרכים רבות אחרות.
"הפורנו הוא חלק מתעשיית מין וסחר בנשים, וכשאתה צורך את השירות הזה אתה מסבסד סרסורים, מחזק את התעשייה הזו. אולי בתמימות, אבל עושה זאת"

- ומה זה משנה אם אני עושה זאת בתשלום לחברת הכבלים או הלויין או בתשלום לספריית הווידאו?
"כשאתה משלם לחברת הכבלים או הלויין, המדינה מרוויחה מזה; החברות הללו מהוות מכשיר לממשלה שגובה מהן מיסים ותמלוגים. יש הבדל בין פיקוח פרטני צמוד, לבין פיקוח על כלי התקשורת, שאני מצפה מהממשלה, ואני לא חושב שהממשלה יכולה להיות חלק מסחר בבני אדם. ופורנו זה סחר בבני אדם".

"מה שעוברות הבנות בעולם הפורנו זה נורא. אנחנו, כגברים, רואים נערה מצולמת, מחייכת, נהנית, אבל מדובר לא פעם בנערה שפותתה, שעברה גילוי עריות, מסכת של ייסורים והטרדות. אילו דברים שלא רוצים שהגברים ידעו, כי זה הורס את הכיף. יש לנו עדות של אשה בשם מיקי גרסייה, כוכבת פלייבוי לשעבר, שהצטרפה לצוות ההפקה וסיפרה שהתפקיד שלה היה לשכנע נערות שהסכימו להופיע בסרטים, אבל התחרטו. היא מתארת מה הן עברו, איך הן הוכרחו להשתתף באורגיות עם יו הפנר וחבורתו, התדרדרו לזנות, נסיונות התאבדות, נטישה של משפחות. מדובר בבנות שעוברות חוויות טראומטיות, יותר משבויים בוויאטנם, וכדי לשרוד הן צריכות לקחת סמים".

"אני לא שמח על כפיה וחקיקה. הייתי שמח אם בכל כלי התקשורת יספקו לציבור מידע אמיתי על תעשיית הפורנו והציבור יוכל לשפוט בעצמו. אני לא רוצה לכפות על אף אחד. אבל אני מאמין שרוב הגברים לא יצפו בפורנו אם הם ידעו את כל הסיפור שעומד מאחורי".

- התקשורת שוב אשמה?
"לא רק התקשורת, גם משרד החינוך. הנוער מקבל את החינוך המיני שלו מהפורנו. הגיל הממוצע של תחילת הצפייה בפורנו הוא 11. אבל ההורים, בבתי ספר, לא מדברים על כך. אני כמטפל רואה ויודע מהיכן רוכשים מושגים ראשוניים על מין. אני רוצה להעביר גם אינפורמציה אחרת".

- אז תאבק במשרד החינוך ולא בערוץ.
"אני עושה זאת שנים. אנחנו שנים נאבקים ליותר חינוך מיני ראוי. מדי פעם אני מוזמן גם לעשות זאת. דיברנו עם ח"כ שאמרו לנו להקים פרוייקט חינוכי. אבל כמה הסכימו להוביל קמפיין שמשרד החינוך חייב להעביר שיעורי הדרכה מינית? אף ח"כ".

"כל נושא החקיקה ובית המשפט הוא של מקרה חירום. הייתי מעדיף אחרת. זה גם מעורר דעת קהל, אנחנו מקבלים תגובות אוהדות, גם מגברים שאומרים לנו שהם מאחורינו וכל הכבוד. יש גם כאלו שמאוד כועסים, זה ברור לי. עד לפני מספר שנים גם אני הייתי צרכן של סרטי פורנו, כמו הרבה גברים, נהניתי, עד שמתוקף עיסוקי נחשפתי לנתונים המחרידים הללו. אני מאמין שהם צריכים להגיע לכלל הציבור".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by