בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שיט קיש 
 
 
רענן אביר

רענן אביר עלה על החלטורה של דיפ דיש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אומרים לי שאוספים זה דבר רע. כל אוסף של קטעים/שירים, עם חיבור רופף ביניהם, שנאספו למטרת רווח של לייבל כלשהו. ינסו לשכנע אותי שדיסק אוסף ישב על המדף של מישהו, כשהוא בד"כ הדיסק היחיד מאותו סיגנון. בקיצור, עניין לחובבים בעלי עניין רפה, שלא מבקשים באמת להתעניין במוסיקה. במקרה הטוב יקירו שמות של להיטים בלבד.

ואני חולק. מלבד האפשרות להבהיר קצת את המצפון, באמצעות חלוקה "הוגנת" של תמלוגים למבחר אמנים, במחיר של רכישה אחת נוחה לכיס, זוהי גם הזדמנות טובה להכיר אמנים חדשים. רואים דיסק אוסף, עם כמה אמנים מוכרים (ואהובים) וכמה לא (מוכרים), ואחרי הקניה מכירים אמן חדש או לפחות קטע חדש שאפשר לאהוב.

ומה על אווירת אלבום, ויצירת משהו שהוא יותר מאוסף סינגלים, שבאותה מידה יכולים היו לבוא בנפרד? בשביל זה כבר מזמן המציאו את דיסק הסט. אבל גם סטים אפשר לשמוע באינטרנט, ויש אפילו כאלה ששמיעתם היא חוקית למהדרין. ותמיד תעלה הטענה, בעיקר במוסיקת מועדונים, שהדיסק מנותק מקונטקסט המסיבה. אבל יש גם כאלו, שיצאו רק ע"ג דיסק, ומהווים יצירה שלמה, שנאספה בקפדנות והולחמה למבנה אחד ששווה יותר מסך חלקיו.

מצד שני, דיסק הסט החדש מבית גלובאל אנדרגראונד, שערכו דיפ דיש, הוא מסוג היצירות שלא הייתי מייצג אותן במשפט נגד הטעם הטוב. צמד האיראנים-אמריקנים אלי שירזניה ושרם טייבי, לא מגישים לנו את מגש הכסף של טכנו והאוס עמוק שחיפשנו בגולה.

השניים נראים עייפים על העטיפה, ממש כמו הסט שלהם, שהוא, כאמור, דוגמה מצוינת לטענות נגד אלבומים מסוג זה. חיבור של כמה קטעים טובים והרבה פחות טובים. סט שמרגיש כאילו כל שתי דקות הדי.ג'יי. יצא לעשן סיגריה וחזר ברגע האחרון בשביל להכניס את המיקס, ולדפוק כמה תצוגות של טכניקה בשביל השואו. ומעל הכל, ההרגשה שכל זה נעשה רק לשם מטרת הרווח של הלייבל.

אם אתם מחפשים דוגמה הפוכה, שמדגימה איך עושים דיסק סט כפול של דיפ-טכנו מהפנט, חפשו את Groovtechnology 1.3 שערכו סוואיזק בשנה שעברה.
____________________________________________
Deep Dish: GU Toronto, (אן.אם.סי/Global Underground)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by