בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צריכות עזרה? 
 
 המדגימות הן סטרייטיות מחופשות ללסביות   
 
יוענה גונן

יוענה גונן חושבת שהסרט התיעודי "הכל אודות סקס בין נשים" הוא שני צעדים אחורה ואחד קדימה בכיוון הנכון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הוי, כמה הרבה אנחנו מדברים על סקס. אנחנו מרכלים עליו, מספרות עליו, כותבים עליו מאמרים וספרים, מנתחות אותו מבחינה סטטיסטית וצופים בו בסרטים דוברי גרמנית. אנחנו מדברים על זה כל-כך הרבה, שכמעט שלא נשאר לנו זמן לעשות את זה, בטח שלא להבין מה זה. או כמו שאמר אחד המזדיינים בתחת החביבים עלי: "המאפיין המהותי של החברות המודרניות אינו בכך שגזרו על המין להיוותר בחשיכה, אלא בכך שהועידו את עצמן לדבר עליו לאינסוף, תוך שהן מבליטות אותו בתור הסוד בה"א הידיעה" (מישל פוקו, תולדות המיניות 1).

ואם סקס בכלל הוא תעלומה שכולנו נידונים לדבר עליה עד אין קץ ולחוש אשמה כשנדמה שיש לנו יותר מדי או פחות מדי מזה, יש תחום אחד שנותר בגדר תעלומה גדולה אף יותר. כמו יבשת אמריקה במאה ה-14, כמו תבליניה הסודיים של הודו או המשי של סין, רובצת לה באפלה ארץ לא נודעת, שאדמתה עשירה ומניבת פירות עסיסיים הרחוקים מהישג ידיהם של יתר תושבי העולם: יבשת הסקס הלסבי.

תושבי המערב סירבו להשלים עם קיומה של יבשת כלשהי מחוץ למפותיהם. אט אט כבשו את הודו וסין, שיעבדו את בני האינקה ואת ילידי אוסטרליה, ואפילו באנטרקטיקה נעצו דגל. כך גם הגברים הסטרייטים - בחדוות כיבושיהם, אין הם יכולים להשלים עם קיומה של טריטוריה זרה ואסורה, והרי הם חייבים להבין אותה, למפות ולסווג אותה. למוח הסטרייטי נהירה משוואה מרכזית אחת: "זין בתוך כוס = זיון". כשיש זין וחור תחת אפשר להחליף את ה-X במשוואה, גם עם זין ופה פעור אפשר להתמודד במסגרת אותם חוקים אלגבריים. אבל ללא זין במשוואה, קשה לאנתרופולוג הסטרייט הממוצע למפות את הטקסים הסודיים שעורכות תושבות יבשת הסקס הלסבי הרחק מעינו הבוחנת.

אשר על כן, אחת השאלות המיסתוריות ביותר בתולדות האנושות, סוד החיים והמוות, נותרה על כנה: "מה, בעצם, אתן עושות יחד במיטה?". משום מה, כשלסביות נשאלו את השאלה הזו ברחוב (לרוב בתוספת הצעה מפתה להצטרף אליהן לשלישייה ולחוות את ההתרחשות ממקור ראשון) הן הראו נטיה מעצבנת לסרב, לעתים בצירוף איומי סירוס, תנועות ידיים מגונות והתייחסות נרגנת באופן כללי. כתחליף ללסביות הלא נחמדות, האנתרופולוג הסטרייט סבר שניתן להיעזר בשחקניות סטרייטיות שישחקו לסביות, וכך הביא לעולם את אחד הז'אנרים הקולנועיים הנפוצים והחביבים על כולנו: הפורנו ה"לסבי". הפורנו ה"לסבי" מיועד בעיקר לגברים סטרייטים. הוא מביא נשים סטרייטיות בעלות ציפורניים אימתניות, שיעוררו חרדת סירוס בליבה של כל לסבית שתיקלע לאיזור בשוגג. הסטרייטיות שמשחקות "לסביות" בסרט נוהגות ללקק זו את דגדגנה של זו בהבעות מיאוס ושעמום, והן כאילו מעבירות את הזמן עד שיצטרף אליהן גבר חסון שיפתור את הקושיה האלגברית ויכניס למשוואה את ה-X שלו.
 

סכנה חברתית של ממש

עם זאת, בקרב סטרייטים רבים נותרה תחושה עמומה, שכנראה שככה, כמו בפורנו, זה לא בדיוק זה. האיום נותר - אוכלוסיה שלמה שמנהלת אורגיות פרועות הרחק מהישג ידן של מערכות פטריארכליות (כמו החוק, הרפואה והכלכלה) הרי היא בגדר סיכון חברתי ממשי. אנרכיה עוד עלולה לפרוץ כאן, רחמנא ליצלן, אם כל הלסביות השעירות והמכוערות האלה ישיגו זיונים ויגנבו נשים ראויות מתחת לידיהם של הגברים שמגיע להם. ובכלל, אם הן ימשיכו לטעון שלא צריך זין כדי להזדיין, זה עלול לערער את כל מערכות החשיבה המוכרות לנו, ואת יחסי הכוחות המוצדקים של החברה האנושית.

כדי לפתור את המצוקה, גויס גבר אמיץ וישר דרך, ג'וש חליל שמו. חליל החליט לביים ולהפיק סרט, שיסייע במצוקה הקשה אליה נקלעו גברי כל העולם. הסרט, "הכל אודות מין בין נשים", נועד לענות סוף סוף על השאלה העתיקה ההיא, הפעם תוך שיתוף פעולה מצד לסביות בריטיות מנומסות, שהסכימו לענות על שאלותיו ולגאול אותו מייסוריו.

אל תבינו אותי לא נכון, הסרט חביב למדי, בעיקר בתור פרסומת לסקס לסבי לקהל הגברים הסטרייטים, שלהם באופן מובהק מיועד הסרט. איך אחרת אפשר להסביר את העובדה, שיוצר הסרט הוא גבר, שבחר באופן מודע להעניק את תפקיד הקריינית לגבר אחר, בעל אינטונציה של חוקר טבע סקוטי? כך, הלסביות המתוקות שרוצות ללמוד קצת איך לזיין, נאלצות ללמוד את התורה הסודית מפיו של אחד שלא בדיוק ראוי לתואר הכבוד "דייקית" (למרות שאני, אישית, השתעשעתי לי במחשבה המשמחת שמדובר בעצם ב-FTM סקוטי עדין).

הסרט משתדל להיות מאוד פוליטיקלי נכון, ובהחלט מתייחס לתופעת ההתלהבות של גברים סטרייטים מלסביות, ולביטוייה בפורנו הכאילו "לסבי". חבל רק שהבמאי והקריין לא טרחו ליישם את המסקנות ביחס לעצמם. (הערת שוליים קטנונית שלוחה גם למתרגמ/ת: את המשפט "one quite butch, one femme" נראה שלא מומלץ לתרגם ל"אחת זונה, אחת נשית").

אחרי שהתלוננתי מספיק, אפשר לפרגן ולספר שהלסביות בסרט מדברות על כמה מסובך ומביך זה סקס לסבי, כי אין הסברים ואין ייצוג של זה בשום מקום, ואת הכל הן נאלצות לאלתר. סקס לסבי מוצג, ובצדק, כמאמץ יצירתי מרשים, שהפך את הלסביות לחלוצות המיניות הנשית. זאת מכיוון שהן נדרשו לפרק לחלוטין את כל מה שלמדו במשך חייהן, להפוך את העסק מבפנים החוצה ולבנות זיונים לוהטים ומסעירים שמשוחררים מזין (אבל לא מדילדו, השבח לאל) ומהגדרות קשיחות של תפקידים מיניים.

חוץ מזה, נעשה בסרט מאמץ להראות שסקס לסבי הוא דבר מאוד מגוון (למרות שכולן, לפי הסרט, אוהבות את זה מאוד לאט וארוך). יש מין אוראלי, יש זיונים עם האצבעות, יש דילדואים (למרות שאין ייצוג מספק לאלו שלא אוהבות חדירה), יש אפילו פיסטינג והשמחה רבה. בכל זאת, חובבות המין האנאלי שבינינו ימצאו עצמן קצת מקופחות, כי הרקטום הלסבי זוכה להתעלמות מופגנת ובלתי מוצדקת. מה, אם צובטים אותנו לא נצתבט? אם ידחפו לנו אצבעות עמוק לתחת לא נתרגש ונגמור באורגזמה מסחררת? גם אלו בינינו שאוהבות BDSM ומשחקי תפקידים ייאלצו למצוא לעצמן ייצוג בסרט אחר (אולי בסרט המקביל על ההומואים?).
 

להוציא אותו אל האור

עם זאת, ניתן לעשות דה-קונסטרוקציה חתרנית לסרט, ולמצוא בו את התכנים שידליקו אתכן, מאחורי גבו של הבמאי הגבר. אני, למשל, עודני מפנטזת על ה"סיסמוגרף הווגינאלי", מעין מכשיר שנועד להוכיח שלסביות וסטרייטיות מתחרמנות במידה שווה מפורנו סטרייטי ו"לסבי". אני מדמיינת את הבוצ'ית השחורה שהופיעה לרגע על המסך מושיבה אותי על כסא הבדיקה, מדברת אליי בשפה מדעית צוננת ונוזפת בי על טעות שעשיתי בגרפים של המחקר. היא כועסת, והיא הולכת להעניש אותי. היא עונדת כפפת לייטקס על יד שמאל, ותוחבת לי בכוח את הסיסמוגרף הווגינאלי לכוס. היה מרגש, לא אכחיש. אולי זו האמת על הסקס הלסבי. היא פשוט מסתתרת מאחורי הקול של הקריין הסקוטי, ודורשת מאיתנו הלסביות לבוא ולפרק את מה שהגברים קבעו בשבילנו, כדי להוציא אותה לאור.

כי האמת על הסקס הלסבי, כמו שאומרת אחת המרואיינות בסרט, היא שאין אמת על סקס לסבי. סקס לסבי זה להיות הבוץ' שלה, לקשור אותה באזיקים ולקחת אותה בסערה, ואחר כך להחליף קונדום ולהעביר לה את הדילדו כדי שהיא תזיין אותך בתחת כשתשחקו שני נערים הומואים שובבים. סקס לסבי זה להתנשק איתה כל הלילה, נשיקות עמוקות ונרגשות, להסתכל לה בעיניים, ורק זה. סקס לסבי זה כשהיא תוקעת את האגרוף שלה בכוס שלך כל-כך עמוק שאת בוכה מהתרגשות, מקירבה ומאהבה. סקס לסבי זה לפגוש מישהי וללכת איתה הביתה אבל לא לעשות כלום כי שתיכן פוחדות ליזום.

סקס לסבי זה לבהות בכוס שלה במשך שעות ולחשוב כמה הוא יפה. סקס לסבי זה להתבייש בגוף שלך, בציצים שלך, בשערות שלך, בכוס שפעור לך באמצע הגוף - וסקס לסבי זה גם לאהוב את הגוף שלך כמו שהוא, לתת לו להשתחרר, להרגיש, להשתולל. סקס לסבי זה קצת יותר שמאלה, לא, לא שם, אה, למעלה יותר, בערך, כן, כן, שם, כןןןןןןן! סקס לסבי זה לצאת איתה למסיבה כשהציצים שלך קשורים בתחבושת אלסטית והדילדו שמתחכך נגד הירך שלך, מתחת למכנסיים, פוער ביניכן חלל של התרגשות. סקס לסבי זה ללקק לאשה אחת את הכוס בזמן שאישה אחרת מזיינת אותך מאחורה עם דילדו. סקס לסבי זה לא להזדיין במשך חודשים ארוכים, כי אין עם מי, או כי את מתביישת, או כי את לא מרגישה נוח עם הגוף שלך. סקס לסבי זה לראות יחד סרטי פורנו שעשו לסביות, להתרגש מהבוצ'יות הקשוחות ולאונן על הספה. סקס לסבי זה לתת לה להצליף בגב שלך עד שתצרחי מעונג. סקס לסבי זה ללבוש שמלה, להתאפר ולצאת לפאב לסבי לשטוף את העיניים. סקס לסבי זה רמיזה, מבט, כאב, פצע, תשוקה, סחרור, בלבול, שחרור.

האמת על סקס לסבי, היא שלא צריך לדבר עליו כל הזמן. בעיקר גברים סטרייטים לא צריכים לדבר עליו כל הזמן, ולעשות עליו סרטים חקרניים. סקס לסבי זה מה שאנחנו צריכות לגלות בעצמנו, לעשות כמה שטוב לנו ואיך שנעים לנו. בהחלט, סקס לסבי זה משהו שנחמד לדבר עליו, אבל כמו שרמז פוקו, יהיה הרבה יותר חתרני פשוט לעשות אותו, והרבה (לפרטים, אנא פני למייל). תמשיכו להזדיין, אני אוהבת אתכן ככה.
______________________________________
הכל אודות סקס בין נשים, יס+, יום ו' ה-27.6, 23:20
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by