בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סוכל פיגוע רב-נפגעים 
 
 
אבישג לוי

אבישג לוי מזהירה את בעלי הדי.וי.די מפני הקומדיה הרומנטית "A guy thing"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פעם בכמה זמן מגיע סרט כל כך שטותי, שנדמה כי כתיבה עליו תהיה השחתת מילים לריק. אבל בכל זאת: עלילת "A Guy Thing" מגוללת את סיפורו של פול (ג'ייסון לי), בחור טוב באמת, מהסוג שקשה למצוא. פול עומד להינשא בקרוב לקארן (סלמה בלייר), בחורה הישגית ומפונקת, מהסוג שלוחץ ולוחץ חזק. במסיבת הרווקים שלו, פוגש פול את בקי (ג'וליה סטיילס) שבמקרה היא גם בת דודתה של ארוסתו (מה הסיכויים שזה יקרה בחיים האמיתיים?), ואשר אתה הוא מתעורר במיטה בבוקר שלמחרת.

מאותו רגע ועד החתונה, הוא מפזר שקרים מביכים; מוצא את עצמו ברגעים מביכים עוד יותר (פעם אחת הוא מקבל מנדבוצ'קס מחיבוק גבר בשירותים, ופעם אחרת משלשל לכאורה בשירותים עד שכבר לא נשאר מה); מקטר והרבה; מטפס על עצים; שורף תמונות פורנוגרפיות; מקבל מכות; מתאהב בבקי, וזאת ללא כל סיבה הגיונית הנראית לעין; ובעיקר מתבזה בסרט שעלילתו סתומה וידועה מראש (אפילו פוטנציאל אין בסיפור), המשחק בו חיוור ומטופש וההומור נעדר.

אפילו סצינת ארוחת הערב המשפחתית המפגישה את משפחות החתן והכלה וממסטלת אותן מרוטב הבשר (אל תשאלו יותר טוב) אינה מניבה ולו רגע ממשעשע אחד. מעולם לא פלבלתי בעיני בחוסר שביעות רצון למראה סצינה לא אמינה בעליל כפי שעשיתי כאן (אפילו לא ב"רק נשיקה"!).

וזה לא שאני קטנונית. זה גם לא שאני לעולם ארצה לצפות בסרטים בעלי פרופיל גבוה ו/או ערך מוסף מסוים, אלא שנראה לי אדיוטי שאם אתם כבר מטריחים את עצמכם עד לספריית הווידאו הקרובה לביתכם יען כי חפצה נפשכם בסרט משמח לבב אנוש, ותשכירו את "A Guy Thing", שתתבאסו. לא על המצפון שלי, נו סרי.

העובדה שמדובר בפורמט די.וי.די. מקלה על הצפייה ב"A Guy Thing", כיוון שניתן לדלג על סצינות משעממות, לקחת הפסקות עישון, פיצה, שירותים, אינטרנט, והסרט עדיין ממתין לך בדיוק בנקודה בה הפסקת. אוי גיוועאלד.

באגף הפיצ'רים המיוחדים: פרשנות של הבמאי וצוות השחקנים תוך כדי צפייה בסרט, מה שמעלה מחשבה טורדנית בראשי: את מי זה מעניין; סרט קצר המתעד את מהלך עשיית הסרט, עמוס לעייפה בראיונות עם מי מאלו שטמנו ידם בצלחת, החל במפיק וכלה בזה ששיחק פושע כושי ג'ינג'י/לבקן (אי אפשר לדעת אצלם), כולם מספרים ברצינות תהומית על כך שכל השחקנים כאלה אינטליגנטים וכמה היה תענוג לעבוד איתם - לוותר; סצינות שנחתכו בחדר העריכה - בצדק אנשים; סרטון קצר המתעד את מהלך צילום סצינת ארוחת הערב המשפחתית + מתכון לרוטב הממסטל, ועוד.

"A Guy Thing", היא קומדיה רומנטית אמריקנית. ככזו, אין הרבה למה לצפות ממנה. מקסימום גיחוך קל. אם אתם ממש במצב רוח טוב, אז אולי גם תמצאו בה רגעים קומיים, אני לא מצאתי.

בשתי מילים: לא כדאי.

בפעם הבאה: דרמת המתח "אגם המוות". עד אז, היו טובים, ולכו לראות אקס מן 2. צ'או.
_______________________________
A guy thing, ארה"ב 2003, 101 דקות
האתר הרשמי
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by