בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מלכה אמריקנית 
 
 
מערכת מיקסר

קתרין הפבורן, שהלכה אמש לעולמה, הפכה לאיקונה בזכות קריירה מפוארת בת חמישה עשורים, אך גם בזכות אופייה הייחודי וחייה המרתקים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קתרין הפבורן פרצה לעולם הקולנוע ב-1932. שנה מאוחר יותר היא כבר זכתה באוסקר על "תהילת בוקר", אך ההצלחה המהירה הייתה חמקמקה וגררה בעקבותיה מספר שנים רעות של סרטים כושלים. הפבורן הצליחה שוב עם "סיפור פילדלפיה", לאחר ששיחקה במחזה המקורי ורכשה את הזכויות לעיבוד, וכך החלה למעשה בשלב ב' בקריירת הקולנוע שלה, שנמשכה למעשה חמישה עשורים.

מעבר להיותה שוברת שיאים במספר המועמדויות שצברה לאוסקר (ששרד עד שמריל סטריפ שברה אותו השנה), השתרשה הפבורן כאיקונה אמריקנית גם בזכות אופייה הייחודי והעצמאי, שנחשב בעתו כפמינסטי מאוד. הפבורן התעקשה להתלבש לפי נוחותה ולא ניסתה לנשוא חן בעיני איש - כך קיבלה את הכינוי "האשה עם המכנסיים".

על בחירותיה הגנה השחקנית בבטחון. על הקשר עם ספנסר טרייסי, בו הייתה למעשה "האשה השניה", אמרה "היה לי קשר מושלם, בן 20 שנה, עם הגבר שבגברים. הוא היה סלע והגנה, מעולם לא התחרטתי על זה". הפבורן לא התביישה גם בעובדה שקיצצה שנתיים מגילה כשאימצה את תאריך הולדתו של אחיה טום, שהתאבד כשהיה בן 14, או הסתירה את סיפור ילדותה: כשהייתה נערה קצצה את שערה וביקשה מהסובבים לכנותה ג'ימי.

הפבורן הייתה מועמדת לאוסקר 12 פעמים וזכתה בו 4 פעמים, על "תהילת בוקר" (1933), "נחש מי בא לסעוד?" (1967), "האריה בחורף" (1968) ו"האגם המוזהב" (1981).

בערוב ימיה מיעטה הפבורן להתראיין, וכשעשתה זאת הייתה משועשעת והראשונה להודות במצבה המתדרדר. "אני מה שנקרא מתדרדרת לאיטי. אני לא מפחדת מהעולם הבא, או משום דבר אחר. אני לא מפחדת מהגיהנום ולא מצפה לגן עדן".

"מוות יהיה הקלה גדולה", הוסיפה, "לא יהיו יותר ראיונות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by