בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אחת מתשע 
 
 ``סרטן השד`` בהופעה   
 
תמר גלזרמן

להקת הפאנק הירושלמית "סרטן השד" חונכת מופע מחווה לקלאש לזכרו של ג'ו סטראמר הגדול. באותה הזדמנות מבקש חבר הלהקה, אילן חיימוביץ', להוסיף שהשלטון הוא חרא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"כמעט כל שיר שלהם פוגע בעצבים שרוטים, מעורר זעם אין אונים על מצב האבטלה, על השלטון השם זין, על שחיקת שמחת החיים בעולם שמקדש את ההישגיות, על תקופה שבה המילה כבוד נגזרת מ'כובד' הכיסים שלך", נכתב במיני מניפסט שצירף אילן חיימוביץ, סולן להקת הפאנק הירושלמית "סרטן השד", להזמנה להופעת המחווה שלהם לג'ו סטראמר המנוח.

"שבוע אחרי שנודע לנו שג'ו סטראמר מת החלטנו לעשות את זה", מספר אילן, "תמיד היינו מדברים על זה שאם הקלאש ייתאחדו ניסע לראות אותם. כשהסקס פיסטולז התאחדו נסענו לראות אותם, אני וזיו הבאסיסט, היה מגניב לגמרי כי יצא שגם ראינו את הבאזקוקס. אז הבנו שכבר לא ייצא לנו לראות את הקלאש ורצינו להרגיש קלאש, להיות קלאש לערב אחד".

- מאוד פופולרי, העניין הזה של המחוות.
"זה שזה כבר נהיה חזק ובאופנה. אנחנו לא מהזרם הזה, המסחרי. שעושה קאברים ל-U2 ולפינק פלויד. אנחנו לא בקטע המסחרי, אנחנו בקטע האידאולוגי".

- מה האידאולוגיה של הקלאש?
"אידאולוגיה של להיות אינדיווידואל, לא לעשות מה שמצפים ממך. אם אתה רוצה לעשות רוקנ'רול אז תעשה. אם אתה רוצה להעביר מסר של חופש, של צדק. יש מלא להקות פה אבל שום דבר לא יוצא כי הכל חברות תקליטים שסוגרות את הדלתות. אין פה ציידי כשרונות, אמנים צריכים להתחנן כדי שישמעו אותם. זה מה שהיה טוב בקלאש, בלונדון של שנות ה-70 אנשים רצו לנגן, לא משנה אם הם לא כל כך ידעו, ועשו רוק".

- ושלכם? מי אתם?
"אנחנו קיימים כבר 10 שנים, הוצאנו קסטה ב-96' ודיסק, "אל תשימי לב לשטויות", ב-2000, בלייבל עצמאי בהפצה של פאקט. הוצאנו גם אי.פי ב-2002 עם סגול 59, "סיבה למות". יש לנו תקליט כמעט סגור, היינו אמורים להכנס להקלטות אבל קצת דחינו את זה בגלל הפרוייקט של הקלאש. דחינו את הפרוייקט בכמה חודשים בגלל המלחמה, ואז דחינו אותו עוד קצת כדי להרחיב את הרפרטואר".

"אין עוד להקה שנמצאת בסגנון הזה כל-כך כמונו. יצרנו קשר עם המנהל של ג'ו סטראמר, למרות שזה עוד לא סגור, ויש שלוש עמותות שהוא היה תורם להם: עזרה לאמנים, שמירה על יערות ועוד משהו של מגמה ירוקה. אנחנו רוצים לתרום את הרווחים לארגון דומה בארץ".

- מה אתה אומר על זה שהפאנקיסטים, שנראים מאיימים כל-כך, הם דווקא אלה שעושים פעילויות למען הסביבה והקהילה?
"זה אנשים שמעורבים. הטבע של האדם הוא טוב. אם תהיה אנרכיה אנשים לא יהרגו אחד את השני".

- אתה מאמין באנרכיה?
"אני מאמין שהשלטון הוא חרא אבל אני לא כל כך מאמין באנרכיה".

- ולמה סרטן השד? שם מאוד דוחה.
"בשביל ליצור התנגדות, לזעזע. מי שאוהב את הסגנון של המוסיקה יבוא. זה שם שנוח להגיד אותו. מצטלצל יפה. המטרה היא ליצור סרטן במוסיקה המרובעת שלא נותנת מקום לאינדיווידואליזם. אנחנו לא רוצים לעשות סרטן לקהל, אנחנו רוצים לעשות להם סבבה, רק למוסיקה המרובעת".

- אתם גם צמחוניים?
"לא".

- בני כמה אתם?
"אני וזיו הכי ותיקים, בני 25 ו-28. יצחק גרין, שהוא חדש בן 28 ויש את מוריס, בן 54".

- נראה לי שהוא הכי ותיק.
"לא.לא, הוא הצטרף לא מזמן. הוא עושה קולות רקע".

- ומה הגיל הממוצע של הקהל שלכם?
"יש את הקהל שמכיר מפעם, חבר'ה בני 30, ויש את הקהל של ילדים שבאו ושמעו וגילו שיש פאנק אחר ולא אמריקני".
________________________________
ערב מחווה לקלאש ולזכר ג'ו סטראמר:
ירושלים: יום שלישי – 15/7/03 – "צוללת צהובה" בשעה 21:30
תל אביב: יום רביעי – 23/7/03 – "מכבי מיוזיק פקטורי" בשעה 21:30
מארחים את הדרה לוין-ארדי וסגול 59
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by