בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אדון עולם 
 
 
דרור נובלמן

למען יוכל לבוא בשערי הדודולנד, מעדיף דרור נובלמן להתחיל כבר עכשיו לנשק את הביצים של דודו טופז, הסלבריטי היחיד שלא רואה את ביבי ממטר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דודו טופז הוא עוף מוזר מבחינת התקשורת הישראלית, היחס אליו נע בין הקמת צעקה על כל התבטאות כמו היה הרב עובדיה יוסף, לבין יחס סלחני ופטרוני כמו היה עייזר וייצמן. המגמה היא לראות אותו כילד מגודל, מפונק, אגוצנטרי, שיש להתמוגג על כישלונותיו ועם זאת להשתומם בכל פעם מחדש מדעותיו ומעשיו. היחס אל דודו כבר כל כך חנוט ומקובע, עד שאנו מורגלים לצקצק אוטומטית בשפתינו על כל פליטת פה שלו, למשוך בכתפינו בחוסר אונים ולהכריז: "עוד תראו שזה רק יביא לו יותר רייטינג". ריטואל קבוע שנעשה מתוך הרגל ולא מקדישים לו יותר מדי מחשבה.

אבל אם נקדיש לכך רגע מחשבה, נגלה אדם שמצליח כרצונו להיכנס לעמודים הראשיים של העיתונים, אדם מרתק, עם דעות במגוון נושאים שנויים במחלוקת, אדם שאינו מפחד לפעול כראות עיניו (ונשים רבות יהיו מוכנות להעיד על כך), אדם שמצליח לתעל כל משבר או שערורייה לטובתו, עד כדי כך שלא ברור אם היה מדובר בטעות אמיתית או בחלק מתוכנן ומחושב מאיזה מאסטרפלן. מדובר בגאון. דודו טופז מצליח ליצור הזדהות כל כך חזקה עם המעריצים שלו, עד כי ברור שאיננו צופים ב"ראשון בבידור" בשביל התכנים, האורחים, או התחרויות. אנחנו רוצים לראות את דודו האיש, מתים לשמוע מה הוא יגיד הפעם, מתמוגגים כשהוא חושף פרטים מחייו האישיים.

הגירושים שלו הם הגירושים שלנו, הכיבושים שלו הם הכיבושים שלנו, החרמנות שלו היא החרמנות שלנו - עליה נאלצנו לוותר כשבחרנו לנהל חיים קונבנציונליים. הוא נותן לנו משהו לדבר עליו. בעולם בידור שכולו אייטמים שחוקים ומיוחצ"נים לעייפה, דודו הופך את חיינו למעניינים יותר.

עכשיו הוא בונה את ה"דודולנד" בדימונה, וזה גאוני. זה מגרה את הדמיון. בטח כדי להיכנס לשם חייבים לנשק את המאבטחת על השפתיים; בטח במקום רכבת שדים יש רכבת שדיים; וכשדודו אומר שאפשר לזכות ב"דודונים", הוא בטח מתכוון לשקיות קטנות שמכילות דגימת זרע שלו, שבעזרתן אפשר להיכנס להריון, ולזכות בתביעת אבהות.

הפרויקט הגרנדיוזי כרוך בסיכונים, ולא רק פיננסיים. לא שכחנו מה קרה לדיקטטור האחרון שבנה ממלכה במדבר בסמוך למתקן לייצור נשק להשמדה המונית. קיים סיכוי טוב שנראה גדודי מארינס שועטים לעבר אולפני הרצליה כבר בימים הקרובים - אבל דודו לא מפחד מסיכונים. הוא גבר שבגברים, הוא עושה מה שבא לו.

"רגע אחד", מצייצת עובדת נענע אלמונית. "אתה רוצה לאמר לי שבנאדם שטוען ששכב עם אלפי נשים, התגרש שלוש פעמים, בז לצופים שלו, נושך אורחות, חושב שהוא בן גוריון ותוקף את האמהות החד הוריות, זה גבר שבגברים?!". אני מחייך בעונג למשמע הזיכרונות הנעימים, ומזכיר לה גם את הפעם ההיא בחקירת המשטרה, כשהמאבטחת בכתה ושאלה מדוע מנחים אחרים באולפן לא מלקקים לה האוזן, ודודו ענה - "אולי הם לא מחבבים אותך?". איזה ביצים יש לו.

"אתם שניכם מקרים אבודים" היא נאנחת והולכת. בטח אם חד הורית.

תאהבו אותו או תשנאו אותו, כלום לא ישנה את העובדה שדודו הוא אחד האנשים הכי ססגוניים בשטח, בולט כטווס על רקע הבנאליות והבינוניות של יתר מפורסמי ארצנו - על דעותיהם האחידות וחוסר האמירה הציבורית - ומקדיש לא רק את תוכנית הטלוויזה שלו, אלא גם את חייו הפרטיים כדי לספק לנו בידור.

תראו שגם התביעה הייצוגית מטעם עולי מרוקו (מה הם קופצים מכל שטות?!) תתברר כעורבא פרח, והפרשה תגיע לסופה כשדודו יחלק להם חופן שקיות "דודונים". הם יחזרו לסגוד לו, וכולנו נחזור על המאנטרה: "עוד תראו שזה רק יביא לו יותר רייטינג".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by