בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יותר משהעגל רוצה לינוק 
 
 מורן איזנשטיין בסרטון הבכורה הישראלי ב-MTV   
 
עידית גיל-אשל

עידית גיל-אשל קוראת לנוער לעזוב לרגע את ה-SMS ולראות איך מתייחסים אליו בערוץ הצעירים המצונזר של הלוויין, YTV

 
 
 
 
 
 
 
 
 
איך שלא תסתכלו על זה, העובדה שערוץ הצעירים של יס, YTV, הצליח לסגור כמעט ארבע שנים מבלי שהפונקציונרים ישימו לב שמשהו שם לא בסדר, בלתי נתפשת לפחות כמו עיצוב השיער של ליאון רוזנברג. לא צריך להיות דיוויד בקהאם בשביל לראות שהפקות המקור של ערוץ החלטורה הזה מבוססות בסחי מהזן הדביק והשמנוני ביותר, תערובת מי שופכין סמיכה של טלוויזיה סנסציונית, זולה, מחוממת ונטולת מקוריות, שבלית ברירה נצמדת לסקס כמקדם רייטינג, וגם את המרכיב היחיד הזה מצליחה להשחית לחלוטין, ולהציג אותו כבעל איכויות ארוטיות של שחלה כרותה.

הבה ונעיף מבט יחדיו על רפרטואר הפקות המקור של ערוץ הצעירים המגניב הזה (ואני מתנצלת מראש אם פספסתי משהו קריטי - נאלצתי להעביר לרגע כשהיה מונדיאל): תוכנית הדגל והעוגן שלו מאז ומעולם, Y בלילה, עשויה בפשטות: שני מנחים חתיכים ורפיק הבאדולינאי הנודניק, לצד שתי מנחות כוסיות ואחת מלאה 'מתאים לי' שיק - בשביל שיווי המשקל - פלוס סלב מתחלף עם עדיפות למיטל דוהן, משוחחים עם הצופים הצעירים על סקס ומה שמסביב. למה סקס? זה ברור. על מה עוד יכולים הצעירים לדבר, אדרבא ואדרבא בלילה, כשהציצים של מורן מתנדנדים להם מול העיניים?

באותו זמן בערך החליטו קברניטי הערוץ שעוד דבר שיכול לעניין את קהל היעד שלהם זה מוסיקה. קליפים עכשוויים, כמו ב-MTV. הלכו וחשבו איך לגרום לצעירים לבוא לראות את המוסיקה שהם אוהבים דווקא אצלם, ולא, למשל, בתחנת המוסיקה הפופולרית ביותר בעולם, ונזכרו שיש להם בכיס את הקאטינג אדג' הציוני האולטימטיבי - השדיים של יעל בר-זוהר והציצים של מיכל ינאי, המוצגים לסירוגין, פעם אלה ופעם אלה, בין דסטיני'ז צ'יילד לבין מדונה. וכך עשו.

השלב הבא בהתפתחות הסקלרוטית של YTV, היה ניסיון מעניין לכאורה למזג בין מוטיב הסקס לבין מקדם קאלט גבוה - אולי במאמץ לדלל ולרכך את הנוכחות הפרונטאלית שלו בזמן צפיית השיא בערוץ. התוצאה, "סקר הסקס הגדול", התיימרה אמנם לפנות לבני אדם שנתברכו בזרמים חשמליים במוחם, אך למרבה הצער - נכשלה בכך לחלוטין. הילת הקאלט של התוכנית התרכזה רובה ככולה סביב כורסתו של גורו הקאמה סוטרה החידתי, ד"ר (דניאל) דרה, בעוד כל שאר המרכיבים של "סקר הסקס" ניחנו באיכויות של תאונת עבודה פלסטינאית.

אח"כ הגיע "המדריך להתאהבות", שרק השם העילג ונטול המקוריות בלירה שלו מצליח להתחרות בעלגות וחוסר המקוריות בלירה שמרכיב את הביזנס כולו, שמושתת, איך לא, על סוג של משחק מקדים פומבי ומביך; ובקרוב אצלכם - תוכנית מציאות ראשונה בערוץ, שתשים 15 צעירים עם חוש אופנה מפחיד בתוך וילה, ומן הסתם תתעד את הרגלי הרבייה שלהם - עד האקט עצמו, כמובן - כדי למצוא את המנחה הבא של הערוץ. מישהו יכול להגות דרך טובה יותר למצוא אחד?

וכך מתעוררת לה השאלה - האם אין עוד דברים שמעסיקים צעירים, ושניתן לעסוק בהם במסגרת התקציב המצומצם של YTV? האם לא ניתן, למשל, לשכנע את רפיק, מורן וליאון לדבר עם הנוער על עניינים כמו צבא, דת, מדינה, זכויות אדם, מוסיקה, קלאבינג, סמים, אלכוהול, אינטרנט והשד יודע מה עוד? האם באמת אין שום אפשרות אחרת לייצר טלוויזיה מקומית לבני-העשרה שלא שואבת את עולם הדימויים הבלעדי שלה מקו המותניים של שירז טל? האם כך באמת רוצים למצב את עצמם ב-YTV - כערוץ שפשופים מודבק לילדים שעוד לא יודעים מתי, אם בכלל, תהיה הפעם הראשונה שלהם?

החלטת המועצה לשידורי כבלים ולוויין להסתיר את שואת הצוענים הזאת מפני דור הלומי קרבות ה-SMS של שמוליק טיאר היא - כהרגלן של החלטות מסוג זה - ארכאית, אנכרוניסטית, נטולת פואנטה ומקוממת, אבל אולי בכל זאת טוב אחד יצא ממנה: אולי בזכותה יתפתה גם נוער אחר להסית את העיניים שלו לאפיק 14 ב'יס', ושם יגלה לתדהמתו שאפילו בערוץ הצעירים של הלוויין מתייחסים אליו כמו אל מטומטם. אולי משם תתחיל הריאקציה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by