בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מה שלא הולך במוח, הולך בכוח 
 
 
אהוד קינן

אהוד קינן מנסה להסביר למגיבים שלא הבינו את צביקה בשור, למה "שליחות קטלנית 3: עלייתן של המכונות" הוא חרא של סרט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשביל להבין את הכשלון של "שליחות קטלנית 3 - עלייתן של המכונות", חייבים להשוות אותו לשני קודמיו בסדרה - זאת מפני שטריקוול (סרט שלישי) חייב להתעלות על קודמיו בשביל להיחשב מוצלח. כשצופים ב"עלייתן" שבוע אחרי ש"יום הדין" (הסרט השני) שודר בטלוויזיה, מבינים בקלות עד כמה הסרט החדש היה מיותר. ג'יימס קאמרון כבר מזמן התפנה לעיסוקיו ("טיטאניק", למשל). הוא - כמו כל שאר הקאסט מהסרט הקודם - פשוט לא הרשה לעצמו ללכלך את ידיו בכשלון הזה (חוץ מהאוסטרי השרירי ודמות ותיקה נוספת, שמגיעה להופעת אורח קצרה ומשעשעת).

במשך יותר מעשור, אנחנו המעריצים התעלמנו מהמוח (קאמרון) ולחצנו על הכוח (שוורצנגר) להוציא המשך ליצירת המופת שהיא "שליחות קטלנית 2". רצינו לדעת מה עולה בגורלה של משפחת קונור אחרי כל הבלגאן שעשו, מה קרה ליד שנשכחה בגלגל השיניים בסוף הסרט, ובעיקר רצינו את שווורצנגר כשברקע פיצוצים (במיוחד עכשיו, עם ההודנה וכל זה).

משזה הגיע לבסוף, התברר כי הוא מסרב בתוקף לספק את הסחורה. בראש ובראשונה, הוא לא נותן לנו את האקשן שהובטח. יותר מ-160 מיליון דולר הוצאו על הסרט, ועושה רושם שמישהו בצוות הצילום חגג על הקייטרינג. כולנו זוכרים את ה-T-1000 המגניב, שזכה להרבה רפרנסים וחיקויים בזכות יכולתו הכספיתית לעבור דרך סורגים, להתרומם מהרצפה ולהחליף שלל דמויות. כאן מביאים לנו איזה כוסית תורנית ששלפו ממגזין. היא אמורה להיות משוכללת יותר אבל רק יורה פלזמות ומשחקת במכוניות על שלט. וואט איז?

"העתיד לא נקבע" (או "לא נכתב", כפי שעוות המשפט המפורסם ב"עלייתן"). כנראה שגם התסריט לא, כי הרובוטים פשוט מופיעים שם, בלי ממש לתרץ למה ומדוע, והיד המפורסת שהזכרנו לא מקבלת אפילו חצי תזכורת.

שרה קונור מתה מוות מופרך וממש לא הירואי מסרטן הדם (וואט איז - יום הדין) ואת דמותה מחליפה קונטרה נשית אחרת, קלייר דיינס. היא ילדה קטנה וחמודה של אבאל'ה, מעבירה את חייה הבוגרים בלחבוש חתולים פצועים באמצע הלילה. במשך כל הסרט שוורצנגר מגן עליה ואומר כמה היא חשובה. היא לא מבינה מה רוצים מחייה עד הרגע בו היא נאלצת לתפעל נשק ולהטיס מטוס, והופכת בין רגע לאהוד ברק בפיאה (וואט איז - עלייתן של המכונות).

יחסי האהבה/שנאה בין ג'ון והרובוט הזקן לא נפתרו עדיין. במקום להוסיף לסיפור, הם רק גורמים לנו לחשוב איך הילד הקטן והדביל הזה נולד להנהיג צבא כשהוא עדיין מחפש אבא. "מרקו מתגייס לסיירת מטכ"ל" שיק.

במסווה של קריצה למוגבלות המילולית והרגשית של דמותו של סבא ארנולד, הבדיחה האמיתית היא על כישורי המשחק של הפוליטיקאי האוסטרי השמרן. על הנייר, היו לו כל הסיבות להסכים: אחרי מספר סרטים כושלים בהם כיכב מאז 91', הוא חשב שאם ייתן למעריצים את מה שהם רוצים, יצליח אולי לעצמו את הפופולריות ואולי אפילו יסלול את הדרך לפוליטיקה. זה בדיוק מה שזאב רווח חשב, ותראו איפה הוא היום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by