בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מה יש ל"דן" נגד הומואים? 
 
 
יובל בוגייסקי, הזמן הוורוד

ב"דן" עומדים בסירובם לאשר את קמפיין הקונדומים החדש של הוועד למלחמה באיידס. ניסיונות הפשרה נכשלו, והצדדים ייפגשו בבית המשפט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב, פוסטרים בכיכובו של גבר השנה של הזמן הוורוד, חי בן שושן, יככבו גם בבית המשפט. זאת, לאחר שהוועד למלחמה באיידס החליט לתבוע את חברת האוטובוסים "דן" בשל סירובה להעלות את הקמפיין לעידוד השימוש בקונדומים בכיכובו של בן-שושן.

לאחר פגישה שנערכה עם דובר "דן", איתן פיקסמן, החליטו בוועד שהצעת הפשרה אינה ראויה ועל כן החליטו לפנות לערכאות משפטיות. בהצעת הפשרה התבקש הוועד להסכים לקצר את המשפט: "חי בן שושן, גבר השנה. חי עם בן זוג שנה וחצי ולא נדבק" ל"חי בן-שושן, גבר השנה".
"המשמעות", אומר רון קסלר, דובר הוועד, "היא בעצם מחיקת כל סממן הומוסקסואלי מן המודעה וכל אפשרות להעביר מסר שניתן לחיות עם בן-זוג חולה איידס כל עוד משתמשים באמצעי מניעה".

"הקמפיין אינו פרובוקטיבי או גס. תחילה יצאו ב'דן' כנגד אזכור המילה 'קונדום' וכעת הם מעוניינים להוריד את המשפט שמזהה את בן-שושן כהומו. לב הבעיה במקרה שלפנינו הוא הומופוביה".

במכתב שנשלח לחברת "דן" על-ידי מנכ"ל הוועד, רבקה רוזנטל, נכתב כי "הדרישה למחוק את הכיתוב רק מוכיחה את הסיבות האמיתיות לסירובכם לפרסם את המודעה. ללא כיתוב זה מאבדת המודעה כל קשר אל קהל היעד שלה ומחטיאה לחלוטין את מטרתה".

כזכור, במרכזו של הקמפיין מככב חי בן שושן, גבר השנה של "הזמן הוורוד", כשאצבעו המשולשת לבושה בקונדום. תחת הסיסמה:"אני יכול לשכב עם אלף נשאים - עם קונדום לי זה לא יקרה". לאור המחלוקת שהתגלתה בין חברת "דן" לוועד, יזם ח"כ רומן ברונפמן (מרצ) דיון מהיר בוועדת הכלכלה של הכנסת. רוזנטל אמרה כי הקמפיין שהציעו כוון לציבור כולו אך התמקד בהומואים, שכן קבוצה זו היא בעלת סיכון גבוה יחסית להדבקות במחלה. רמז לסיבה האמיתית לסירוב ניתן למצוא בעובדה שבשנת 2001 אישרה 'דן' קמפיין דומה ביותר, שצולמה בו השחקנית אורנה פיטוסי והוא כוון לקהל הטרוסקסואלי", אמרה.

בסיום ישיבתה, החליטה הוועדה כי על שני הצדדים להגיע להסכמה תוך שבוע. כעת נראה כי אין הסכמה ובית המשפט ייאלץ לפסוק. ח"כ ברונפמן, שייעץ לוועד לקבל את הצעת הפשרה של חברת "דן": "המאבק עם 'דן' ופתיחה בהליכים משפטים יקטעו את רצף הקמפיין ולכן ראיתי לנכון להמליץ לוועד להתפשר. אינני, חלילה, מזלזל בחשיבות המסר אותו מתעקש הוועד להעביר ואני כמובן אשמח לשתף פעולה ולסייע לארגון חשוב זה גם בעתיד".

אלון סטריקובסקי, יו"ר האגודה: "'דן' מחזיקה כיום ב-92 אחוז מהקווים בגוש דן ומסובסדת ב-30 אחוז מהיקף פעילותה על-ידי הממשלה. פניתי לגורמים בעיריית תל-אביב כדי לבחון דרכים לצמצום הסבסוד שהחברה מקבלת". תגובת חברת "דן" טרם התקבלה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by