בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חרם על גלי צה"ל 
 
 
מערכת מיקסר

נתן כהן החליט להחרים את תחנות הרדיו הצבאיות וקורא לשאר האמנים להצטרף אליו: "חשוב להם הרייטינג ולא האיכות, למרות המימון מכספי ציבור"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כבר שנים מדברים על הפלייליסט הבלתי אפשרי של גלגל"צ, על הקבעון בתחום הלהיטים הקבועים ועל הקושי לחדור לקומפקטי התחנה, ולהפוך לחלק מהפלייליסט הקבוע.

כעת החליט נתן כהן להפסיק לקטר ולעשות מעשה. כהן, איש ה"נשמות הטהורות" והאחראי על מספר לא מבוטל של להיטי הלהקה, מאס בהתרפקות על עבודת העבר שלו בלי התייחסות מינימלית לעבודה הנוכחית, והודיע כי התחנות הצבאיות מוחרמות. ובחרם הכוונה היא לא לכך שהוא אינו מאזין להן - אלא כי הוא אוסר להשמיע את שיריו בתחנות הרדיו הצבאיות.

באקו"ם דנו בבקשה החריגה והוחלט לאשר אותה, לאור העובדה שמזה כשנה קיימת האופציה של אמן לאסור את השמעת שיריו בתחנה כלשהי. כהן עצמו אומר כי אמנים רבים סובלים מ"צנזורה", כדבריו, של התחנות הצבאיות, וכי הגיע הזמן לעשות מעשה.

בראיון ל-ynet אומר כהן כי "היצירה שלי משרתת את גלגל"צ, אבל גלגל"צ בפירוש אינה משרתת אותי - והגיע הזמן לשים לזה סוף. הם משדרים רק שירים ישנים שלי שנכתבו לפני 30 שנה, בשבילם אני נוסטלגיה. בעשר השנים האחרונות הוצאתי עשרות שירים שלא הושמעו שם בכלל. גלגל"צ מבחינתי היא אסון למוסיקה הישראלית, תחנה שאמן צריך להתבייש שהיצירה שלו מושמעת בה. חשוב להם הרייטינג ולא האיכות, למרות שכתחנה שחיה על כספי ציבור, השיקולים שלה היו אמורים להיות בנויים אחרת והיא היתה אמורה לשקף את העשייה המוזיקלית בישראל ולא את טעמו האישי של עורך מוסיקלי כזה או אחר".

"אני שומע את הקיטורים של אמנים שסובלים מנחת זרועה של גלגל"צ מזה שנים, אמנים שפשוט מוחרמים בתחנה ולמרות זאת לא מעיזים לצייץ. בגלל שאנשים מפחדים הם מקבעים את המצב ובסופו של דבר מביאים להחמרתו. סתימת הפיות של האמנים מביאים אנשים כמו אלדד קובלנץ מנהל התחנה להאמין שהכוח שלו בלתי ניתן לערעור".

אלא שבתחנה הצבאית לא ממש מתרגשים מהחרם, ואומרים כי "כל יצירה ושיר נשפטות לגופן על ידי הצוות המקצועי של התחנות. לא איומים ולא חרמות יזיו אותנו מילימטר מדרכנו הישרה והמקצועית, לשרת את ציבור מאזינינו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by