בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תם עידן התולעים 
 
 
תמר גלזרמן

טרוי, מוסיקאי חיפאי שהגיח מנפתולי האינטרנט לפלייליסט של גלגל"צ, מתגלה כיצור מוסיקלי שמחציתו נביא זעם ומחציתו יזם צעיר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
טרוי, האלטר אגו של רועי הראבן, אושיית פורומי מוסיקה, מבקר מוסיקה ואב לארבעה דיסקים בהוצאה עצמית והסינגל החדש "חומוס", מתנגן באחרונה במקום האחרון בו ניתן היה לצפות למצוא מוסיקה עצמאית - גלגל"צ.

- רועי, המהפכה כן תשודר?
"אני מקים חברת תקליטים חדשה, מגה-סוס, שתהיה תחרות להליקון, להד-ארצי. אני מציע לכל הגדולים להתחיל לרעוד. הלייבל לא ישען רק על טרוי. אני מחפש את הכוכב של המיין-סטרים שעליו ישען הלייבל. זה לא יהיה פאקט ולא פאסט. זה לא יהיה בשוליים, זה יהיה מיינסטרים. אבל בעיקר דברים איכותיים".

- איפה אתה מוציא את התקליטים שלך בינתיים?
"הכל בהפקה עצמאית".

- ואיך סינגל מתוך דיסק בהפקה עצמאית התגלגל לגלגל''צ?
"לא רק בגלגל"צ, גם ברשת ג', קול הקמפוס, רדיו חיפה. היו עליי ביקורות של אבישי מתיה, של עדי גולד. כבר לפני שנתיים הושמע "פיקניק" שלי בתוכנית הבוקר של רזי ברקאי. הדרך הייתה קשה ואף מפרכת ובקרוב גם מצעדים".

"ב-26.8 יתקיים ערב 'מפתח סולו'. לערב הראשון הגיעו 70 אנשים. עכשיו אנחנו מצפים ל-400. יהיה מופע מרתון שיתחיל ב-19:00 ויסתיים ב-06:00. אני רוצה שאייל שכטר יבוא להופיע, דניאל סולומון, שילה פרבר, נועם רותם, שרון מולדבי. שיבואו לתמוך באמנים שעושים את זה פעם ראשונה, וחלק מהם יוחתמו במגה-סוס. בחודשים הקרובים נתחיל להפציץ את הרדיו. אה, יש גם קשר עם אמנים מטבריה".

- אתה חלק מהסצינה החיפאית, מה שנקרא?
"תל-אביב קצת משוגעת מדי בשבילי. גרתי שם שנתיים, ואני לא חושב שהתעשייה נמצאת בתל-אביב. היא נמצאת אצלי בראש. אני מתחיל תעשייה חדשה. אני מתחיל תעשייה חדשה. אמן שמוציא סינגל לא מחוייב להוציא אלפי שקלים כדי לשלם לספקים חיצוניים. תם העידן. היום גם אמן צריך לייחצן את עצמו. לא צריך יחצניות שלוקחות אלפי דולרים. אם יחצנית מהליקון לא זמינה יום שלם, היא לא משרתת את האינטרס של האמן, היא משרתת משהו אחר. תם עידן התולעים".

"אם גדי גידור מהליקון, שנמצא איתי בקשר יום-יומי, מחזיר לי את הסינגלים במעטפה בלי מילה, מה זה אומר? אין לי מושג מה זה אומר אבל זה קרה בשבוע שעבר. זה אומר ששמעת? מה אתה מחזיר לי את הסינגלים? אני לא צריך אותם. אני לא ילד קטן. מינימום אינטגריטי".

- אז הבחירה להרים לייבל ולהקליט בבית, היא כדי לעשות דברים כמו שאתה מאמין שצריך?
"אני עובד לפי אותה שיטה, רק שאני אומר שמה שקובע זה הכשרון. אין הצדקה להוציא אלפי דולרים. עלויות הענק ניזונות רק מהעובדה שיש תעשייה ענקית שניזונה מהגב של האמן. החברה איבדה את העשתונות. למה התעשייה קורסת? כי הם שכחו מי מתחיל את השרשרת. אין מצב ש"החברים של נטשה" יקליטו אלבום זהב ולא יראו מזה גרוש. הם הגיעו לזה כי היה מי שניצל אותם והוביל אותם למצוקה. אם אתם הובלתם את האמן למצוקה, אין לך זכות קיום. אתה תיפול באותה דרך שקמת. אם מזהמים את הים בלי סוף, במקרה של זיהום ימי, אז הים יפלוט את זה חזרה. ואם לא, צריך לשלוח דייגים שידוגו את הזבל".

- פרוייקט. עזרה לך העובדה שאת מבקר מוסיקה ב'כלבו'?
"בדרכי הפרטית. אני עובד מול הלייבלים הגדולים בתור מבקר. מסתכלים על הצפון בזלזול, אבל זה האיזור שצורכים בו הכי הרבה מוסיקה. רדיו חיפה הוא הרדיו האיזורי הכי מצליח. אני תמיד חשבתי שאני מיינסטרים - קיטלגו אותי כשוליים רק בגלל האינטרנט. אבל אני יוצר מ-95' והאתר קיים רק 4 שנים. יש להקות שגדלו עליי. אפילו אמדורסקי, הוא לא זוכר את זה, אבל נתתי לו לפני כמה שנים דיסק ביד. הוא לא זוכר שמץ מזה, אבל את החימצון הוא העתיק ממישהו. לאו דווקא ממני. אולי ממחומצן אחר".

- יש לך טור אישי באתר. אתה בבלוגים?
"חגגנו לו שנה לא מזמן. זה המקום שקרו בו כל מיני דברים, כמו היציאה מהארון שניתחו מעבר לפרופורציות באינטרנט".

- התחרטת?
"לא התחרטתי. לאינטרנט חוקים משלו ואני עדיין לא מכיר את כולם. לא ביקשתי את זה, כתבתי את זה לקוראים שלי. חוץ מזה אנחנו מעדכנים את האתר. נחליף תמונות בגלריה כל שבועיים".

- ועדכוני הופעות?
"טרוי עצמו עוד לא יצא לסיבוב הופעות שלו. בפיוז'ן, הקמלוט החיפאי, רצו לעשות משהו עם אוריינטציה מקומית. חשבתי לקחת את זה רחוק יותר, שיבואו מתל-אביב ברכבת ויחזרו. זו גם פגישה של אנשי פורומים, שזה נורא חשוב וצריך לעודד את זה".

- אתה איש פורומים?
"כתבתי בפורומים של ynet, הבאתי לשם אמנים אבל הפסקתי. יש אחוות עריצים ב-ynet. סוגרים לך את הפה. אם אתה לא מתאים לחוקים הנלתי כתובים, מוחקים אותך. לי אין מושג מה החוקים. בפורום טרוי החוק הוא כתוב לפי יכולתך".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by