בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סמפלר VS. פלוגלהורן 
 
 ג`אז שאפשר לרקוד. לייבוביץ`   
 
ניר נון נוה

הטרומבוניסט אבי לייבוביץ' החליט לשלב בין האהבה הישנה - ג'אז, לאהבה החדשה שלו - מוסיקה אלקטרונית. התוצאה: ג'אנגלבראס - מופע שמפגיש סטנדרטים ג'אזיים עם מקצבי דראם נ' בייס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ביום שישי בערב יתקיים בג'ה פן בת"א המופע ג'אנגלבראס - שילוב מוחץ שצפוי להיות מעניין למדי, בין מוסיקה אלקטרונית לג'אז אקוסטי חי. מי שעומד מאחורי הרעיון הוא אבי לייבוביץ', מלחין ומעבד שעוסק בעיקר בג'אז, ובשנים האחרונות נשבה בקסמם של הביטים הדיגיטליים.

"זאת בהתנסות בדבר שונה, בחיבור של תרבות האקוסטיקה לתרבות האלקטרונית", הוא מתפנה להסביר. בצד האקוסטי יש לנו טרומבון, חצוצרה, סקסופון אלט, טרומבון, פלוגלהורן וסקסופון טנור, ובצד השני יש לנו סאמפלרים, תוכנות מוסיקה ולופים שהכנו מראש". על הפטיפונים והסמפלרים, אגב, מופקד גיא מר, מהדי-ג'יים היותר מקוריים שמסתובבים בסצינה.

"בפלייבק חיברנו ממש תיבה לתיבה, ויצאו לנו דברים מדהימים. בסופו של דבר, מה שמקבלים זה ג'אז רקיד, מוסיקה שמתחברת לקהל רחב יותר מהקהל של הג'אז הקונבנציונאלי, עם ביטים של רייב, אמביאנט, ג'אנגל ואסיד".

לייבוביץ' מזהיר שלמרות הפיעפוע של האלקטרוניקה לתוך הג'אז, לא מדובר בהעלמותם של האילתורים. "אנחנו עדיין מאלתרים, ואנחנו משתמשים במוטיבים של ג'אז באקורדים, אבל לא מדובר באילתורים כמו בג'אז האוריגינלי, אלא בכאלה ארוכים פחות, עם גרוב דאנסי. מה שנוצר הוא סביבה של עיבוד תזמורתי לאלקטרוניקה, עם הג'אז הקונבנציונאלי, אבל על ביט שונה".

לייבוביץ' עושה את צעדיו הראשונים בעולם המוסיקה האלקטרונית. הוא הספיק להופיע לצד ענקים כסלייד המפטון, טום הארל וג'יימס מודי, ואחת מיצירותיו אף נכנסה לתנ"ך של עולם הג'אז - ה"ריל בוק". אבל למרות כל זה, הרגיש שמשהו חסר.

"אני מגיע מעולם הג'אז, אבל בשנתיים האחרונות מצאתי את עצמי מקשיב להרבה מוסיקה אלקטרונית. הרבה רייב, דראם אנד בייס, אמביאנט. כל העניין הוא לחיות גם סוגי מוסיקה אחרים, כי אני לא מאמין בדבקות בז'אנר מוסיקלי מסויים. זה פשוט לא הגיוני, בעיקר היום כשהכל מתחבר להכל".

"חשבתי שיהיה מעניין לתכנת תיבה לתיבה על המחשב, ועל זה להלביש עיבודים מוסיקליים וכלים אקוסטיים, ולראות מה יצא. מעין גישה של 'בוא נראה מה יקרה עם נשלב את הקיצוניות', כשבפועל אין מתווך ממשי בין הצדדים, והאדם על המחשב צריך לדעת ולהכיר את היצירה כמו הנשפן, כדי לדעת איפה להכנס ועם איזה ערוץ.

"בהתחלה הצוות לא הבין בכלל במה מדובר, ועד לחזרה הראשונה פשוט לא הבינו את הרעיון, ואז זה פשוט יצא מדהים. בהופעה הראשונה שלנו, לפני שלושה שבועות, הקהל רקד והשתולל, והיה נהדר. אנחנו פונים לקהל שאוהב לרכוב ולהקשיב למוסיקה איכותית. הכוונה שלנו היא להופיע אחת לחודש בת"א, כשכל הופעה עם חומר חדש ועם אמנים אורחים, ולצאת לגיחות בחיפה, באר שבע ומקומות אחרים, מדי פעם. וכמובן גם רצון לצאת עם הרעיון והמופע מחוץ לגבולות המדינה".
___________________________________________
ג'אנגלבראס - שישי ב-23:00 בג'ה פן, קומפורט 11, ת"א
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by