בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפוליטיקאים מסתננים לפסטיבל הקומיקס 
 
 
תמר גלזרמן

פסטיבל הקומיקס והאנימציה השלישי נפתח הערב באוריינטציה ישראלית בוגרת מתמיד. על הפרק, אלוהים והגולם מפראג. אברום בורג, יוסף פריצקי ושולמית אלוני ידפקו כרטיס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פסטיבל הקומיקס השלישי שנפתח הערב בסינמטק תל-אביב, אחרי שבשנתיים הקודמות חש המבקר בפסטיבל כמי שנקלע למימד אחר, מימד בו איש - פרט לכמה מאיירים מיוזעים מאחורי הדוכנים - לא עבר את גיל 15, שבו אחוז הבנות באוכלוסיה עומד על 5 לכל היותר ושאמירת השלום המקובלת היא חבטה בבטן הזולת עם חוברת פיפוש מרופטת. השנה הוחלט כנראה לקחת את הפסטיבל לכיוון אחר, שנדמה, למראה התוכניה לפחות, מעט ממלכתי יותר.

"אנחנו פונים גם לילדים, גם לנוער, גם למבוגרים. זו שפה שמתאימה לכולם, אנחנו פונים לכל הקהלים", מבטיח המנהל האמנותי של הפסטיבל, נסים חזקיה. "כל שנה אנחנו בוחרים מה שנראה לנו מתאים".

הפסטיבל נפתח עם "אלוהים על הקו" - ערב שיוקדש לקריקטורות חילוניות שעוסקות בדת. הערב ינסה לבדוק עד כמה מותר (כך בהודעה לעיתונות) להתבדח על חשבון אלוהים ועד כמה סאטירה דתית יכולה להתקבל בישראל. בערב ישתתפו שי צ'רקה, אורי פינק, שלמה כהן, יוני גרנשטיין, שר התשתיות יוסף פריצקי וינחה אותו חבר הכנסת אברהם בורג.

נוכחותם של פוליטיקאים נוספים (שמעון פרס, שולמית אלוני) מובטחת בערב מחווה לקריקטוריסט זאב, שנפטר באוקטובר האחרון; ארוע בעל גוון ממלכתי נוסף יוקדש לאנימציה שנוצרה בערוץ הראשון מפתיחתו; עוד יוקרן "אסיף 2003", אסופת סרטי האנימציה הישראלית של השנה; המאייר שלמה כהן ירצה על הקריקטוריסט אל הירשפילד, שהלך לעולמו השנה; דודו שליטא יצדיע לזאק שוורץ; אורי פינק ואלי אשד יסקרו את מיתוס הגולם על מנת לגלות גיבור ישראלי מקורי מקום המדינה (גם כן במקור).

הרצאות בגוון אוניברסלי יותר ייתן מישל קישקה על גוסיני, אבי אסטריקס ולאקי לוק. צבי קויש על "X מן" ורז גרינברג על הייאו מיאזאקי, גאון האנימציה היפני ("המסע המופלא", "הנסיכה מונונוקי").

בתחום האינמציה תוצג קשת לאומית פחות: אוסף מפסטיבל שטוטגרט, אנימציה צעירה מהעולם, אנימציה הומוריסטית מקנדה, חרמנימציה 2 - אנימציה למבוגרים, פרסומות מצויירות מכל העולם ומופע מוסיקה חיה שתלווה סרטונים.

כמו כן יתקיימו סדנאות ומפגשי אמן עם יוסי אבולעפיה, דובי קייך, אורי פינק ואחרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by